Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 23.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема 50-те херца от мрежатанови  
АвторPalmRunner (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 12:20



Някой zнае ли в какви граници варират нормално? Питам zа да си направя сметка доколко мога да раzчитам, zа да ги полzвам като еталон zа иzмерване на други честоти.
Поzдрави!



Тема Re: 50-те херца от мрежатанови [re: PalmRunner]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано18.06.07 12:32



Направо забрави да използваш 50 херца от ел. мрежата на БГ то за еталон.

от 47-51 херца.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: 50-те херца от мрежатанови [re: Djasta-Prasta]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано18.06.07 20:16



Имам часовник който се синхронизира по честотата в мрежата. Случвало се е да изостава или избързва с по 1 минута на денонощие!

2v6



Тема Re: 50-те херца от мрежатанови [re: 2V6]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 23:12



Една минута на денонощия е точност по-добра от 0.1%.



Тема Re: 50-те херца от мрежатанови [re: Moss]  
Авторultra (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 01:34



49,999-50,999. Това е или някъде там. Който ти говори за 47 или нещо подобно му кажи да си прочете урока по ел. машини и най-вече за скоростта на въртене на синхронния генератор и урока за работа на генератори в паралел. Няма кво да кажа повече и не милсля да споря, защото съм 100% прав.

Със здраве!!!



Тема Re: 50-те херца от мрежатанови [re: ultra]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 09:17



Извинявай,но не си 100% прав.В същата тема в клуб Електроника съм отговорил.Енергетиката ми е занаят от 33 г. и знам как са на практика нещата.Могат да си работят спокойно и при отклонение 1 Hz от системната честота.Но всички генератори в паралел работят с тая честота.



Тема Re: 50-те херца от мрежатанови [re: Xoлдън]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 11:06



Той е оставил 1 Hz отклонение. Ама защо само нагоре, единствено той си знае.



Тема За Холдъннови [re: вeтepинapят]  
Авторultra (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 14:29



Напълно си прав за единия херц, но ми се спеше снощи и не съм видял какво съм написал. Да така е +- 1 херц може да се приеме, ама 47 херца (3 херца) тва вече е много.



Тема Re: 50-те херца от мрежатанови [re: Xoлдън]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано19.06.07 14:37



Хеххе, ама голяма работа сте. Човека пита дали да използва 50херца за опорна честота, ама не ви казва дали ще умножава или дели тия 50 херца. Приятелю Холдън, ако ще да имаш 333 години опит в енергетиката това не те прави специалист, въпроса бе дали е подходящо.
А за другия специалист дето задава глупави въпроси от сорта що съм написъл 51 а не 52 херца или пък що съм свалил на долу и съм стигнал до 47 херца, много е простичко като сложиш едни хубав честотомер или спектрален анализатор и ще видиш какви флуктоации има на честотата, също и смущенията, хармоници и разни други дето вървят по кабелите. Ся там дето вие енергитиците си мерите херцовете е едно на ръка, там може и да ви покаже идеалистичния вариант от 50 херца обаче в повечето случай скапания ви 2 знаков ( редки случай 3 знаков) честотомер играе 49 следва 50 и после пак 49 следва 50. А на "хубавия" ти честотомер аз не фатам вяра. А че съм виждал в БГ ел. централа как честотата от 50 херца става и 52 или 46 съм виждал. Ай със здраве Емчовци.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: 50-те херца от мрежатанови [re: Djasta-Prasta]  
Авторminavah (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 19:58



pri stacionaren rejim +-20 mHz pri smushtenie - +-80mHz i pri goliamo smushtenie v sistemata do +-200mHz tova sa kvazistacionarnite otklonenia. pri avarien rejim e savsem drugo. Az ne bih se doveril.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.