Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 11.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Я по-спокойнонови [re: Eмo]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано18.06.07 18:06



Не бе, не си ги пиша ей-така... ама ти излезе прав - сега си посмятах пак и раликата е по-скоро 1 %

.
Най-вероятно съм въвел грешно минути и секунди предния път (или кой знае кой параметър съм пипнал без да ща) та съм се заблудил ....добре, че не станах лекар... щото спомена ми е ясен, че на едното показа със сто и кусур КВч в повече от другото. А понеже в надморска височина се различават не повече от 50-тина метра, а графиката на хоризонта е доста различна за двете места, естествено че обвиних нея.

Обач в реални условия релефът играе доста по-голяма роля отколкото само с надморска височина... Знаеш че и температурата е от голямо значение за електропроизводството и ... А това са все неща дето надали можеш ги сметне без да си сложиш реално един модул за да тестваш.



Тема Re: Я по-спокойнонови [re: codeine]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 10:21



Естествено, че релефа оказва влияние, но чак пък да мериш не е съвсем нужно. Трябва ти мястото, малко земемерски инструменти от най-простите (умишлено не казвам 'евтини'), малко тригонометрия и си в 'джаза'. Другото вече е 'Божа работа' и трудно се поддава на смятане, въпреки, че има най-различни методи, чиято единствена цел е да убедят 'инвеститора', че риска за мангизите му е практически равен на нула.

Успех.



Тема Re: Я по-спокойнонови [re: elektromer]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 10:39



Братле, върнах се малко нагоре по постовете, малко късно, ама навреме, за да се спра. Ти май съвсем си спрегнал, бе братчето ми, гледай какви лайна си надращил като отговор на Майкъл, който ти е сметнал срок на откупуване от 6.25 години.

Цитат от: 17.05.07 22:51, автор: elektromer (Нерегистриран)
200 дни да имаш по 8 часа максимална мощност ?
Това може и да е така, но на някоя друга планета, не на Земята:)))
Сметките са малко по-скромни и можеш да поотложиш изплащането с около 3 - 4 години.


След това смяташ задълбочено и 'двойно потвърждаваш' резултат от 6.1 до 6.3 години, което изтъкваш като аргумент във въображаем спор с мен. А тук направо надминаваш себе си:
И най вече си погледни постовете от преди, където твърдеше че това е безумно и няма изплащане.
Толкова си далеч от изтината, че дори не знаеш значението на думата "истина".
И накрая да те закова и с още нещо, тъй като едва ли няма да се опиташ отново да бръщолевиш глупости:
Б БГ за последните 6 месеца са поискани 340 присъединявания на слънчеви централи. Разбира се повечето са малко - от до 30 киловата.
Този бум също трябва да ти говори че грешката е изцяло твоя, всичко сочи обратното!


Никога не съм твърдял, че няма изплащане, даже 'наопаки', както и да е, нямам повече въпроси, извода е ясен - ти си сериозно болен.



Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: elektromer]  
АвторTotopet (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 12:52



"Избери си една добра фирма и поискай оферта и ще видиш, че за "мерцедеса" в тази технология ще получиш цена от 5 евро на ват. Но тук влиза всичко - фотоволтаици, охладителна система, акумулатор и инвертор. Това са цените. "-------Понятието Ват в каталози често е лукаво завоалирано.Измерването е в симулатор за секунди,при което температурата на батерията е около 20 градуса.На реално слънце след нагряване до 50-60 градуса КПД е поне 25% надолу.Защо не предвидиш охлъждане с вода-тъкмо сте уплътниш заеманата площ,а ще имаш и подгрята чешмяна вода?





Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Totopet]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано19.06.07 14:51



А добре му го каза на Емчо, само че те и нещо друго забравят, че тия разни софтчета дето ги използват, работят основно със геогравски кординати и геодизични,, обаче има и други параметри, за които аз ще си замълча а ще ви оставя да се сетите.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 15:51



Абе човече, не се ли научи най-накрая да не четеш по форумите в 'Пълен преглед' или поне да се напънеш да видиш кой-кого репликира?!?!?



Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Eмo]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано20.06.07 16:19



Ти Емо по добре отговори на въпроса ми сещаш ли се кои са другите параметри ?



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Фотоволтаицинови [re: elektromer]  
Автор eceo (луд)
Публикувано20.06.07 23:52






Редактирано от eceo на 20.06.07 23:53.



Тема Други параметри?нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 10:00



Не се сещам!
Джаста, кои са другите параметри?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.