Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 23.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Xoлдън]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 14:46



Не си особено прав, но ще се въздържа, докато се запознаеш по-обстойно с Решение Ц-033 от 29.12.2006г. на ДКЕВР.

Интересни работи пише там . . . съвсем не за космоса.



Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: elektromer]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 15:20



От Сименс нямам нишан за цената, само от производители на територията на нашата родина и родните ни търговци. Аз не съм нито производител нито търговец, братле, но от твоите уст'а в божите у'ши 'на Емо . . . панелите' - нека и да са скъпи, лошо нема.

Чета ти поста и спонтанно възникват 3 въпроса:
1. ти като си толкова светнат и 'гъст' със Сименс, защо задаваш разни тъпи въпроси в разни келяви форуми, пазарувай в Сименс?
2. 5000 ойро за 1200 вата инсталирана мощност каква е тая цена, къде е тая цена в склада на Сименс в България, в Германия, къде, с ДДС, без ДДС ли е, с монатжа на системата ли е, без монтажа ли е, има ли гаранция, няма ли?
3. по колко ойро се падат на инсталиран ват на моя покрив, бе братле, от тия на сименс?


Да не си помислиш, че нещо ти казвам 'на въпреки' (на перпендек), няма такова нещо, ама на това:
Та затова ме интересуваха конкретни производители, търговци и цени.

му се вика проучване на пазара и ако това ти е работата, за която ти плащат, нямам никакво намерение да ти я върша.



Тема Нищо ново под слънцето.нови [re: Eмo]  
Автор Xoлдън (старо куче)
Публикувано16.05.07 15:25



Ходих специално да сайта на проф.Шуши


Неговите умници даже и цена сметнали от 5000 евра на киловат.
Значи за 2 киловата инвестиционни разходи от 20000 лв.А не се знае колко декара са панелите.Да не откриваме топлата вода.Много неща са известни отдавна и когато нивото на технологиите позволи да са рентабилни те се прилагат.Не съм задръстен,за да отричам новите неща,но тези въобще не са нови .Калкулатори с волтаично захранване има от 20 години.Имам списания "Електричество" от 1902 г.,и е интересно да четеш как фантазиите от това време вече са надхвърлени и то многократно.
Та всичко е въпрос на пари за сега.Технологиите се развиват непрекъснато и един ден ще е рентабилно.За сега според мен не е.Преди 20 години един Правец 16 струваше 12000 лв.А моята заплата беше 250 лв.Е как можех да си го позволя?
Сега вече мога да си купя с една заплата компютър.
Нека не изпадаме в излишни спорове.За сега според мен са икономически изгодни слънчевите бойлери за вода.В Гърция масово са накачени панелите по покривите.
Нека фирми и институти да работя по въпроса.В крайна сметка това е енергия без пари .Въпроса е да я уловим с малко пари.



Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Xoлдън]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 17:07



16 км електропровод, с всички подробносто, като почнеш от замите по които ще слагаш стълбовете и ще обособяваш сервитутни зони, дори и в горски фонд да е ..., после накрая на този електропровод трябва да имаш трафопост, ако ще в най евтиния вариант да е.... излиза по-скъпо от фотоволтаици.



Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Eмo]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 17:55



Гъст със Сименс? Ти изобщо с какво се занимаваш? Това си е фирма, продава си, ти копуваш ако искаш, ако пазаруваш количества можеш да получиш някаква отстъпка и това е всичко. Какво означава гъст със сименс.
Избери си една добра фирма и поискай оферта и ще видиш, че за "мерцедеса" в тази технология ще получиш цена от 5 евро на ват. Но тук влиза всичко - фотоволтаици, охладителна система, акумулатор и инвертор. Това са цените. Не съм гъст със сименс, не смятам че там е евтино. Освен това аз търся само панелите. Споменах ти за бюджета на китайската централа и там всичко излиза под едно евро на ват. Питам се колко струват тогава китайските фотоволтаици? Къде мога да видя цени и характеристики и евентуално да закупя. Това е всичко. Не ми е нужен форум за да купя това, което съм колувал и мога да купя още веднъж на същите условия. Писах във форума, защото търся нещо различно и на по-ниска цена. Фактите говорят, че наистина се правят фотоволтаици на доста по-ниски цени.
Във всяка статия ще прочетеш, че цялата инсталация с качествено оборудване в европа струва 5 евро на ват. А ти просто ми казаш - ами това е , 6 евро на ват с инсталацията. Не се сърди, а просто потърси и ти тогава, за да обновиш информацията си.

му се вика проучване на пазара и ако това ти е работата, за която ти плащат, нямам никакво намерение да ти я върша.

Това е просто без коментар, пази боже ти да ми вършиш работата.
Ако проучвах пазара, още вначалото разбрах че ти нямаш нищо общо с него, за да разчитам да ми свършиш работата.

А сега на въпроса за цената - това е цена без ДДС, с ДДС става 5 евро на Ват.
Това е всичко, без монтаж. Но тук влиза оборудвано табло , 1.5 киловатов инвертор, охладителна система, 90 Аh акумулатор. Дори крепежните елементи ти ги дават опаковани за монтаж на батерията - дюбели, болтове, метални планки и носеща метална рамкова конструкция. Просто всичко е в пълен комплект. Таблото е изцяло оборудвано , вътре има бая контролер, контролира потоците на енергията, заряда/разряда на акумулатора. В зависимост от произвежданата енергия можеш да настроиш различни токови кръгове с приоритет, всеки кръг води началото си от таблото с предпазител, контактор и т.н. Може да се връзва в паралел в мрежата , в този случай има един извод, а другите остават свободни, може и смесен вариант. Всички тези режими се управляват от контролера, освен това има измерване на ток, напрежение, мощност, енергия. Има голяма памет, в която се записват тези стойности и можеш да си разглеждаш във времето какви са резултатите с месеци назад.
И това всичко за 4,16 евро без ДДС.
Нали си наясно, че тук фотоволтаиците са сигурно под 3 евро?!
А ти - 4 евро само фотоволтаиците....
Твоите 4 евро и съответно 6 евро с инсталация с ДДС ли са, или са без ДДС?:)



Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: elektromer]  
Автор Maйkъл (____)
Публикувано17.05.07 21:10



при цена на изкупуване 0,8 лева на киловат час и 5 евро на ват или 10000 лева на киловат инсталирана мощност при 200 дни слънчеви по 8 часа, един киловат се откупува за :

10000 / (200x8) = 6.25 години.



Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: Maйkъл]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 22:51



200 дни да имаш по 8 часа максимална мощност ?
Това може и да е така, но на някоя друга планета, не на Земята:)))
Сметките са малко по-скромни и можеш да поотложиш изплащането с около 3 - 4 години.



Тема Re: Само за измервания?!?!нови [re: elektromer]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 18:17



Ох, как да ти го кажа, задаваш въпрос, след това обясняваш как никой не разбира и колко дълбоко компетентен си, просто искаш да удариш кьоравото с ниска цена от жълтурия или страната в която не се яде крава.

Отиди в Перник и говори директно с производителя 'на ишлеме', аз ходих и споделям какво са ми казали, за теб условията може и да са други, де да те знам.

Цените ще ги проверя - гаранция!

Успех.



Тема Я по-спокойнонови [re: Eмo]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 22:56



"Ох, как да ти го кажа, задаваш въпрос, след това обясняваш как никой не разбира и колко дълбоко компетентен си"
За какво разбиране става въпрос, та ние говорим само за цени.
Или за теб върха в развитието ти, разбирането ти и върха в компетентноста ти е да говориш за цената на нещо.


Нали си наясно че знаеш само цена на един псевдо производител. Казвам псевдо, зашото произвежда на ишлеме. Той дори не знае колко би излязла себестойността на фотоволтаика. Той получава материали , доизработва фотоволтаика и след това го връща в Германия.
Частта, която остава тук се продава. Цената я сформира, като ония от германия са му казали, че ще им плаща еди колко си за материалите. Той не получава конкурентни цени на материали за да произвежда и продава. Това е съвсем друг бизнес.
Цената му е 3.60 евро на Ват пик (без ДДС) - така ги продават в БГ.
А немската фирма за която работи на ишлеме ги продава в Германия на 2.90 Евро. Хващаш ли му край за какво става въпрос?
Затова търсих някой друг търговец/производител с конкурентна цена в БГ.

Не мога да разбера как може да си толкова загубен и да ми повтаряш постоянно за един и същи производител и неговата цена, при полужение че дори не е производител, а работи на ишлеме.

Та според теб това ли трябва да е критерия за цената на фотоволтаиците на "световния пазар"?

А за "жълтите" фотоволтаици - нямам нищо против, ще ми е интересно да видя цена, качество, характеристики. Ама не мога да ги намеря.... - нали точно затова писах във форума, за да ми помогне някой и да ми даде инфо за цени и фотоволтаици.



Тема Re: Я по-спокойнонови [re: elektromer]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 13:23



Зададените от теб въпроси лекинко се различават от тези в първия ти пост, сигурно вече си забравил съдържанието му, както и да е.

Пиша ти за един и същи производител, защото ме обвини в некоретност, ако си забравил, по отношение на неговите цени, само 'щото Сименс имали други.

А сега колко ще ми струва 1 kW (който киловат да се запази в продължение на срока на откупуване на инвестициите) на собствения ми покрив с всичките му салтанати и без да пипам инструмент. Отговора на този въпрос някакси го заобикаляш или пък не стигаш до него. Колко ойро на ват ше покаже твойта точна сметка, ей така за протокола.

Успех.

п.п. Умните приказки за т'ва колко си велик и колко аз съм глупав можеш да си ги спестиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.