Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 22.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема каква е цената на ..?нови  
Авторsimo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 12:30



Ще наемам жилище за мен и семеиството ми в София. Имам избор м/у два апартамента с еднакви големина и качества . Разликата е че в единият топлата вода е от ТЕЦ, другият е на бойлер.Питането ми е каква е цената на топлата вода в София за 1 кубик и колко би струвал 1 кубик загрят на ток примерно на дневна тарифа.



Тема Re: каква е цената на ..? [re: simo]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 12:57



При всички положения на ТЕЦ е по ефтино.
Цените





Тема Re: каква е цената на ..?нови [re: Xoлдън]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано13.03.07 14:25



Да бе що лъжиш человека.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: каква е цената на ..?нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 15:21



Довечера ще си погледна последната сметка и ще има научнообоснован отговор.


един кубичен метър се загрява от 6 до 86 градуса ,ако няма загуби със 93 kWh.(ако не съм объркал нулите)



Тема Re: каква е цената на ..?нови [re: simo]  
Автор Xoлдън (старо куче)
Публикувано13.03.07 18:39



Цената на ТЕЦ от фактурата ми за януари е 5 лв./кубик при калкулирани 69 kWh за кубик.Т.е.0.0723 лв. за киловатчас.
Пуснах ти и линк към сайта на ДКЕВР,където ги има цените на електро и топлоенергия.
Определено цената с ТЕЦ е по-ниска ,дори и спрямо нощна тарифа на ел.енергия.По-евтино е само слънцето.
За София определено да имаш жилище с ТЕЦ за отопление и топла вода е най добре.Всичко останало е мизерия.
Като наемаш апартамент гледай комуникациите.Транспортните най много.
Хайде успех в Софиянстването.




Избийте баламите и тарикатите ще умрат сами.

Тема Re: каква е цената на ..?нови [re: simo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 12:16



Цената на топлинната енергия, доставена от топлофикация е 60.25 кинта за мегаватчас, но количеството енергия, което се изразходва за подгряване на вода за битови нужи е различно и зависи от качествата на конкретната инсталация на всяка една сграда. Уточняването на специфичната енергия (количество енергия за подгряване на един кубичен метър мрежова вода до 55С) се уточнява непрекъснато на база ретроспективни и актуални даннни за консумацаията на вода и енергия през неотоплителните месеци, така че и това е динамично.
Тази методика е мой личен принос към тъпните на Топлофикация София.

Та на тоя въпрос не може да има еднозначен отговор.

Успех.



Тема Re: каква е цената на ..?нови [re: Eмo]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано14.03.07 16:08



Да ама не забравяй за водата че като я пуснеш не тръгва веднага



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: каква е цената на ..?нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 16:47



Не разбирам забележката ти, но ако имаш предвид централизираното топлоснабдяване, големите жилищни сгради имат рециркулационна линия на топлата вода и ако тя работи - 'водата тръгва' съвсем веднага, в болшинството сгради 'умниците' от домсъветите са изключили рециркулацията, зат'ва 'сички подухват супата.



Тема Re: каква е цената на ..?нови [re: Eмo]  
Авторsimo (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 22:51



Благодаря на всички за отговорите, ще послушам съветите ви и ставам жител на Мусагеница за 2 години .



Тема Re: каква е цената на ..?нови [re: Eмo]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано15.03.07 10:19



Е за тоя проблем говорих.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.