Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 17.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ха сега де?нови  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 21:58



сега ,много се говори за фотоволтаици и вятърни генератори или как да се вземе енергия от природта ,ама що не се препоръчва да се насее една нива с люцерна ,и с нея да се храни една конска сила и да ползва за производство на ток(ако е крава позите са още по големи)
ползи:
ток,мляко,тор,телешко,а и след амортизация и говеждо

а сега де,не съм ли прав?





Тема Re: ха сега де?нови [re: дaнчo]  
Автор Xoлдън (старо куче)
Публикувано04.03.07 07:51



Прав си батка,ама има и други неща.Преди много години се впрягаха коне да въртят нещо си.Забравих думата.Конете бяха слепи и целият им живот минаваше така.Жал ми е за животинките.Все пак коня е интелигентно животно.Та не бих го направил.


Избийте баламите и тарикатите ще умрат сами.

Тема Re: ха сега де?нови [re: Xoлдън]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 09:03



Конете са теглели вагонетките в галериите на мините и по обясними причини са ослепявали. Тези дето са движили въртележки са вършеели жито и не са били слепи.
Лошото е, че с една нива не става. Иначе нищо ново под слънцето - гледал съм във Франция - над огромни купове с тор има монтирани конуси - уловители на метан, продукт на разлагането над торта. И няма нужда от Газпром.
Става и без ферма - пречиствателните станции за отпадни води. А защо у нас не се прави - не знам, но съм сигурен, че ще се изплати по-бързо от фотоволтаици. Интересна тема, давайте идеи.



Тема Re: ха сега де?нови [re: ekcпepт]  
Авторkolumb (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 11:35



Защо не става ли?
'щото всички тука сме вишисти и няма кой да рине на конете лайната (ша ма прощавате)





Тема Re: ха сега де?нови [re: ekcпepт]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано05.03.07 12:54



Това го поствам от в. новинар, днес:

"Конската сила е била чудесно нещо, когато са я имали само конете."

Неизвестен автор


От Човек по голямо говедо - няма, макар че съм срещал и този графит: "Крокодилът е говедо!"

Още по социалистическо ми хакнаха задачка: от оборски тор - биогаз. Правих си съвестно проучване. После си направих организация на производството. През цялото време ме "возеха" отговорни другари по ферми, да ми покажат колко много тор има и като как се организира изхвърлянето му. Надишах се на мухички с амоняк!


направих и конструкции: самосвалящи се палети за тор (като боклук-контейнерите), качени на "Ифа" - балонни гуми. По-късно ги ползваха за обиране и транспорт на домати - ефект, около 3 млн лева годишно - заради "липсата" на фира от обраните домати. Мислите, че лев съм взел ли?..
Може ли да не отговарям, че започвам да ставам ... циничен!
...
А, за биогаз - много капиталовложение трябвало! ... А по мои сметки - не беше точно така - става и с много и с малко; зависи.
Особено "полезен" ефект имаше от това, че далото биогаз, директно можеше да се ползва за торене - естествена "горяла" тор - за 25 календарни дни. Ама някой - нямаше файда от "затворен" цикъл във ферма... като гледам: то и сега няма мераклии...
хората във Варна имаха ... готови разработки - не знам дали някой ги ползва...
Идеята е не само благодатна, ами и ... смея да го твърдя - за Б-я е единствено правилната...
.................

Когато правя нещо, то изглежда ... лесно!

Тема Re: ха сега де?нови [re: 3opниk]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано05.03.07 16:02



Това за метана, само тук в нашата държава нещо не върви. Цялия ЕС с това се занимава, ние тук пак нищо. 1988 година минах през Румъния е чудех се каква са тия купулчета край фермите им та накрая разбрах, биореактори за метан.
Миналата седмица четох едно проучване на някакъв БГ спец че не било изгодно. Изгодно е ама така се бърка в работата на разни дружества и тем подобни бандити. Китайците индииците го правят това щото са прости бе.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: ха сега де?нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано05.03.07 16:20



Така е. Ние сме назад в цивилизацията...
Щото цивилизованият човек гледа не само кво му влиза в устата, а и кво излиза на изхода и как него да "обслужи" - те и докторите по вида на тва "познават" от какво сме болни, например...
Свеним се, срамуваме се да си обслужим ... изхожданото!


А проучванията показвали, че ... с това започва истинската цивилизация... - канализацията на първо място!..
Ми ... отхода на животните?..
Пък искаме да си хапнем пържолка 45№...
...............................

Когато правя нещо, то изглежда ... лесно!

Тема Re: ха сега де?нови [re: 3opниk]  
Авторkиpo oт циraнckaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 16:35



Че се разфърлях тор та да изринем кошарата дека Ристо укара у нея шес свинье, лани имаше овци. Турил тая джаджа отзаде до зидо, а он под електромеро, дума те с тоя кабел и те с тая кутия викали льольовци че пържим електромеро, и прав бил показа ми как бойлеро и хладилнико като ги пусне въртело едвам, викам абаааа го и я че зиям тая джаджа.



Тема Re: ха сега де?нови [re: 3opниk]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано05.03.07 16:43



Ами и на мен ми се смеят на село че съм забъркал един бидон с оборска тор, ма вчера драснах клечката и се чудеха ко става.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: ха сега де? [re: дaнчo]  
Автор Vanka.ta (минаващ)
Публикувано05.03.07 19:35



Хубава идея ама ако стане може да бутнеш демокрацията! Кой тогава ще консумира продуктите от демократичните фирми на демократично избраните правителства?А какво ще стане с консуматорското общество което вече 15 години се учи как да консумира без да произвежда?
Май много се заплеснах чакай да нахраня магарето и кокошките пък ще поживеем ще видим!

спорът ражда истината а нуждата - изобретението




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.