Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въздушен пускател  
АвторVentzi (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 13:47



Къде мога да намеря схема за така наречените сухи автомати за 380 волта? Ампеража не е важен.Ако някой има такава моля да ми я прати на v.yordanov@aeaf.minfin.bg
Предварително благодаря.



Тема Re: Въздушен пускателнови [re: Ventzi]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано01.02.07 15:07



Схема на свързване или конструкция, ампеража е много важен приятелю, от него се определя дали ще е въздушен маслен или някакъв друг тип.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Въздушен пускателнови [re: Djasta-Prasta]  
АвторVentzi (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 15:36



Става въпрос за схема.Имам следния проблем.Направих схемата както си я спомням и работи, но при спиране на тока ръчно трябва да се включи.Използвах един Н.З. контакт от контактора за включване след като се появи захранване.До тук добре, но когато натисна стопа/той е на термичната защита/ веригата се разпада и след отпускане отново се включва.Няма трайно разпадане.Според мене се получава така защото принудително задействам термичната .Ако се получи претоварване на двигателя ще изключи трайно?
Ако можеш да помогнеш ще съм благодарен.



Тема Re: Въздушен пускателнови [re: Ventzi]  
Автор Xoлдън (нормално уморен)
Публикувано01.02.07 16:36



Иавинявай но нещо не е ясно.Ако двигателя се претовари термичната ще го изключи докато изстине самата тя и пак ще го включи,освен ако е с ръчно възстановяване.И така докато двигателя изгори.Такива неща се правят с автомати.
Не ми е ясно как с НЗ контакт на контактора го включваш самия него.Според мен той ще "подскача".
Я ако можеш пусни схемата тук.


Избийте баламите и тарикатите ще умрат сами.

Тема Re: Въздушен пускателнови [re: Ventzi]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано01.02.07 16:50



Въздушния пускател е с два бутона "Пуск" и "Стоп" и ако изключи по термична защита логично е да се пусне пак с бутона "пуск". През това време си диагностицирал изключването. Не би трябвало автоматично да тръгва двигателя при възстановявяне на термичната защита. Т.е. Възстановяваш я и натискаш "пуск". Може би си объркал самозадръжката на контактора.


Редактирано от Щ-3O4 на 01.02.07 16:55.



Тема грешката е в контакта :)нови [re: Ventzi]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.02.07 17:56



Грешката е че ползваш нормално затворен контакт а ти трябва нормално отворен за самозадръжка - в общи линии от фазата подаваш на стопа (в случая на термобиметалното реле) от него подаваш на пуска (контактите са му изкарани на нормално затоворения контакт на който се ползват болтовете) след пуска се подава на единия край на бобината а другия край на бобината се подава на нулата (другата фаза ако бобината е на 380 волта а не на 220). За да имаш самозадръжака паралелно на пуска се връзва един нормално отворен контакт. Ако пак не ти е ясно казвай да рисувам че сега ме гони мързела.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: грешката е в контакта :)нови [re: Диaн]  
АвторVentzi (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 09:56



Благодря за мненията.Ще се опитам да бъда по-точен в това което искам да постигна.Вие сте прави почти за всичко.Термичната трябва да изключи трайно при натоварване и ако то е било случайно да се включи ръчно.Може би трябва да подменя ТЗ със самозадръжка.Идеята ми е при спиране на тока и разпадане на веригата сухия автомат да изключи и след възстановяване на захранването да се включи сам.
Н.З. контакт използвам за включване след възстановяване на захранването като го включвам паралелно на бутон Пуск.Ще се опитам да покажа схемата.



Тема Re: грешката е в контакта :)нови [re: Ventzi]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано02.02.07 17:21



Идеята ми е при спиране на тока и разпадане на веригата сухия автомат да изключи и след възстановяване на захранването да се включи сам.
Самопускането в общия случай не е добро решение.
Като елиминираш бутоните "Пуск" и "Стоп" и н.о. контакт за самозадръжката и през обикновен ключ с врътка с 2 положения подадеш постоянна фаза ще постигнеш желания резултат.

Редактирано от Щ-3O4 на 02.02.07 17:22.



Тема Контакти, релета и други такиванови [re: Ventzi]  
Автор ddwolf ()
Публикувано04.02.07 13:35



Здравейте,

Ако не е необходимо процесът да е автоматизиран вариантът с двупозиционния ключ е добър. В случай, че трябва да има възможност за дистанционно управление е необходимо използването на запомнящ елемент(поляризовано реле, реле за фиксация на командите, електроника, която има тригерна функция ), който не се нулира при отпадане на оперативното напрежение. Това, което се помни, са командите, подадени от бутоните. В този случай се преминава към постоянно оперативно напрежение(при наличие на контролери е ясно, че това не е необходимо). Това са решенията, използвани в промишлеността. Целесъобразнотта на предложенията и тяхното прилагане е Ваш избор.

Поздрави



Тема лесен си :)нови [re: Ventzi]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано04.02.07 17:49



Лесен си спрямо това което искаш ама.... не е хубаво да го правиш това. В частност ако имаш РТБ то повечето са направени така че при изключване от термичната защита прекъсват веригата на стопа и за да се възастанови трябва да се натисне бутона "стоп" и да се отпусне.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.