Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 07.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "Термопомпа water"  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано23.01.07 11:49



Това го извадих от темата за комина:

Re: пропан-бутан [re: kin_69]
Автор Enter (Нерегистриран)
Публикувано 22.01.07 16:12



всеки котел на метан може да работи и на пропан бутан смяна на дюзи и настройка на въздуха a колко ще е разхода в мангизи моге и сам да си сметнеш за помощ може да ползвап това :http://store1.data.bg/ivos/obsti/ceni_toplo.xls



Позволих си да копирам таблицата, защото не отвсякъде може да се отвори:



Стана ми интересно изчислението на цената на енергията с "Термопомпа water".
Цената на тока няма да я коментирам, защото след няколко месеца пак ще се увеличи.
Въпроса е защо тази термопомпа е с "COP" 4.5?
Климатика си е един вид термопомпа въздух-въздух. Ако при 5 градуса външна температура COP-a му е 3, то при каква температура на водата термопомпата вода-вода ще има COP 4.5?



Тема Re: "Термопомпа water"нови [re: 2V6]  
АвторEnter (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 14:11



зависи
[image]http://store1.data.bg/ivos/obsti/VIESSMANN%20Vitocal%20300.bmp[/image] това е за модел 300 на VIESSMANN и по графиката ....
това като пример
ако имаш желание причети това


тук съм се мъчил да събера отговорите на такива въпроси .
Това е 1-ва част от моя проект за термо помпа "направи си сам "
2-ра част е как да се сметне и направи земен колектор,съобразен с технологичните възможности на всеки домашен майстор и с материяли от кварталния магазин .
3-та част е самата термопомпа изпълнема от климатик нисък клас и самоделен
тръбен топлообменник .
Но все още имам да оправям доста работи така че не е готово за побликуване.
ако има нещо питай



Тема Re: "Термопомпа water"нови [re: Enter]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано25.01.07 04:35



сложи го на някой сайт, дето се вижда и от вън, ако обичаш



Тема Re: "Термопомпа water"нови [re: Milenn]  
АвторbigEnter (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 15:36



не съм готов още . Сега правя конструкцията на тръбния топлобменик .
тръба 1.1/2' на двата края с тетки . По дължината се прекарват 2 тръби овити една в друга за да се избегне ламинарния потoк . Втората тръба ще служи за бъдещи разширения . На тетките има завити разпробити тапи през който минават медните тръби за сега не съм решил как ще се извърши уплътняването .
Ако някой има предложения да казва.Да се има в предвид ,че всичко така трябва да е конструирано че да може да се извърши " Направи си сам"
прехвърлих едно копие и на ivo@front.ru



Тема Re: "Термопомпа water"нови [re: bigEnter]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано25.01.07 16:55



ниско КПД има тоя обменник използвай например въшно или вътрешно тяло от климатик. http://homepower.com/magazine/downloads_solar_thermal.cfm ей тук се разтършувай беше предложен сравнително добър и лесен топлообменник.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Редактирано от Djasta-Prasta на 25.01.07 16:58.



Тема Re: "Термопомпа water"нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторbigEnter (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 01:22



какво КПД ???????.Там няма КПД а има КТП коефициент на топлопреминаване и се смята много лесно класика си е. Недостатъците му са че е с много по големи габарити и е металоемък . Вътрешното тяло си е от обикновен климатик .Има го по снимките. Външното се преработва


на мястото на вентилатора на клинатика се включва цирколациона помпа.
Е има и малко базикане по електрониката датчика се излъгва и климатика не минава на размразяване никога.



Тема Re: "Термопомпа water"нови [re: bigEnter]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано26.01.07 10:38



Добре де КТП щом искаш да е така, обаче пак ти казвам че тоя топлообемнник който си решил да ползваш е слаба ракия или пърцуца, не се сърди на тия мой думи. Затова ти дадох линка да видиш там за какво става въпрос и това е пак направи си сам, с малко подобрения по него, може да постигнеш много повече.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: "Термопомпа water"нови [re: Djasta-Prasta]  
Авторpasso (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 18:40



защо откривате топлата вода и то подгрявана на огън в менче





Тема Re: "Термопомпа water"нови [re: passo]  
Авторorняpя (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 17:44



Не зная дали не правя фатална грешка с мойта система и затова да споделя.
цялото външно тяло съм го пиставил в мазето ,топлообменика на външното тяло съм го поставил в кутия от неръждавейка.Около къщата съм заровил на 2 метра 195 метра PVC тръби 1".и с една помпа ще въртя вода от съда през тръбите които са под земята .помпата ще смуче водата от тръбите и ще я излива в горната част а от долната ще заминава в тръбите.
защо трябва да охлаждам въздух? моля посъветвайте ме!



Тема Re: "Термопомпа water"нови [re: orняpя]  
Автор Maйkъл (____)
Публикувано28.01.07 18:46



помпата е смуче вода...
сигурен ли си че е смукателна. тоест има по-голям дебит ако смуче в сравнение ако нагнетявя. После провери дали не може да оптимизираш положението на така нареченият от теб топлообменник на външно тяло по отношение на положението му спрямо хоризонталните тръби. До тук добре, обаче нещо не чаткам каква ти е цялата идея. Помпа върти вода по певеце тръби , водата преминава през някаква кутия от нераждъвейка в която навярно има медна спирала за вътрешен кръг. Правилно ли се ориентирам?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.