Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 30.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема идея  
Авторzmiori (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 22:20



какво ще кажете за колектор независимо какъв тип без вакумни разбирасе.
прависе по-голяма "кутия" облепвасе с фолио по голямата част но се покрива с не обикновенно стъкло а с ниско емисионно за което се казва че при преминаване през него на топлинните лъчи те се пречупват и им се променя дулжината на вълната и на "връщане" вече не могат да се излъчат обратно. което предполага че ефективноста на колектора се покачва, а цената на това стъкло била с около 30% по-висока което нее много. има логика в това за щото при рекламирането на това стъкло не се казва нищо за през лятото какво става? говорих с наколко стъклари и те казват че лятно време е доста по горещо от колкото нормално. даите мнения.





Тема Re: идеянови [re: zmiori]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 10:04



В това има логика, но най-вероятно механично няма да издържи на градушка.
Аз и друг път съм давал идеята за поликарбонат - има малко по-лоши оптични свойства от стъклото, но има и предимства:
- един вид е стъклопакет, т.е. двойна изолация
- има УВ защитен слой - щади се черната боя на колектора
- не пропуска обратно инфрачервените лъчи
Направил съм два малки панела с поликарбонат и ми стоят в мазето, нямах време миналата година да ги пробвам, дано тая имам.



Тема Re: идеянови [re: ekcпepт]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано23.01.07 16:18



Изобщо не се променя дължината на вълната, истината е съвсем друга то не пропуска инфрачервения диапазон на вън извън стаята.

А не забравяи изолацията по корпуса, стъклото трябва да е и термоустойчиво. Зато стъкларите казват че вътре в стаята ставало много горещо.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Редактирано от Djasta-Prasta на 23.01.07 16:21.



Тема Re: идеянови [re: ekcпepт]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано23.01.07 16:23



Поликарбоната няма ултравиолетово покритие



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: идеянови [re: Djasta-Prasta]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 17:01



Поликарбоната има защитно УВ покритие от едната страна - този който се продава за навеси, прозрачни покриви, зимни градини и т.н. Затова листовете в складовете са покрити от двете страни с различно на цвят защитно фолио - обикновено бялото е УВ страната, синьото - другата. След като се изреже парчето фолиото се маха, то е самозалепващо. Ако се вгледаш внимателно челно на отворите, ще видиш, че двете страници не са съвсем еднакви по цвят и дебелина. Имам приятел, който е един от големите дистрибутори, та съм го поразпитал внимателно, а той е грамотен човек. Така, че, вервай ми





Тема Re: идеянови [re: ekcпepт]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано24.01.07 09:14



Вервам ти няма проблеми. Ама пускай ги тия колектори и после да кажеш какво си получил

и аз работя по тоя въпрос имам около 25 кв.м. навес върху който ще слагам колектори.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.