Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 10.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема икономия на ток до 40% законни устройства???нови  
АвторAndrey (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 22:58



Видях една обява на фирма ЕТ“Динкс-Електро”. Моля ако някой знае да сподели. Не само за това, а и за други подобни. Страницата е www.dinks-test.hit.bg



Тема Re: икономия на ток до 40% законни устройства???нови [re: Andrey]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 10:01



Енергоспестяващи модули предлагани от ф-ма ЕТ“Динкс-Електро”

1. За намаляне разхода на ток на осветлението препоръчваме два варианта.

Вариант1: СПЕСТЯВА МЕЖДУ 30% И 70% ОТ ИЗРАЗХОДВАНАТА ЕЛЕКТРОЕНЕРГИЯ. Монтаж на фотосензорни ключове (пир датчици) във всички коридори и помещения. Икономията се постига чрез точно определено включване на лампите при наличието на човек и при нужда от светлина (когато е тъмно).
Начин на работа: Датчика вкл. само ако е тъмно и има движение за време от 30 сек. до 5 мин. Системата е приложима за коридори, стълбища и др. помещения където има движение.
Цена 21.00лв. за 1 бр. датчик и 3 лв. за монтаж.
КОМЕНТАР: РАЗУМНО, СТАВА. ПРИ ЛУМИНЕСЦЕНТНИ ЛАМПИ ОБАЧЕ ЩЕ ИМА ПРОБЛЕМИ, А ТАКИВА СА ПОВЕЧЕТО В ГОЛЕМИ КОРИДОРИ И СТЪЛБИЩА НА ФИРМИ, ОБЩЕСТВЕНИ СГРАДИ И ДР. ЗА В КЪЩИ ЗА ТОАЛЕТНАТА ЕДВА ЛИ ИМА СМИСЪЛ, ПО ДОБРЕ ДА СЕ СЛОЖИ ЕНЕРГОСПЕСТЯВАЩА ЛАМПА.

Вариант 2: СПЕСТЯВА 10% ОТ ИЗРАЗХОДВАНАТА ЕЛ. ЕНЕРГИЯ И ИКОНОМИСВА ОЩЕ 30-40% ОТ РАЗХОДА ЗА ОСВЕТИТЕЛНИ ЛАМПИ.

Намаля консумацията на ток за осветление чрез монтаж на електронна правотокова система.

Предимства: Намаля разхода на всички лампи с нажежаема жичка включени в мрежата и разходите за осветление, от факта че обикновените осветителни лампи удължават експлоатационния си период между 4 и 6 пъти (лампите изгарят много рядко).Осветлението вързано в тази мрежа не изморява очите, тъй като изчезва трептенето при обичайната работа.
Цена за 10 бр. лампи до 1000W – 42.00лв. + 15.00лв. за монтаж.
КОМЕНТАР: КАТО СЕ НАМАЛИ ТОКА, ЩЕ СЕ НАМАЛИ И СИЛАТА НА СВЕТЕНЕ - СМИСЪЛ НИКАКЪВ, ТОВА НЕ Е ИКОНОМИЯ. ЖИВОТА НА ЛАМПИТЕ ЩЕ СЕ УВЕЛИЧИ, АМА ТИЯ 1000 W СА СИ 1000 W....

2. Енергоспестяващи модули за бойлери. 25%-30% ИКОНОМИЯ НА ЕЛ. ЕНЕРГИЯ. За намаляване разхода на ток на бойлерите се монтира към тях, или в обща мрежа импулсно честотни регулатори.
Вариант1: Да се монтират отделни модули към всеки бойлер,след окончателното му пускане в експлоатация.
Цена за 1 бр. до 3 кв.- 85.00лв.
КОМЕНТАР: ПЪЛНА ГЛУПОСТ !!! АМА НЕВЕРОЯТНА !!! КАКВО ЧЕСТОТНО РЕГУЛИРАНЕ ПРИ РЕОТАН /АКТИВЕН ТОВАР/ БЕ ? И КАТО ПОДАВАШ НА БОЙЛЕРА ЗАХРАНВАНЕ НА ИМПУЛСИ, ТО И ВОДАТА ЩЕ СЕ ГРЕЕ НА ИМПУЛСИ, А ЖИВОТА НА НАГРЕВАТЕЛЯ ЩЕ СЕ СКЪСИ ПОРЯДЪЧНО, ЩОТО НЯМА ДА РАБОТИ В НОМИНАЛЕН ТЕМПЕРАТУРЕН РЕЖИМ.

Вариант 2: При изграждане на ел.инсталация се връзват бойлерите в мрежа, като с 1 или 2 устройства се управляват между 3 и 12 бр.бойлери. Температурата се регулира по електронен път, както и времето на вкл./изкл.на бойлерите (например вкл.на нощна тарифа).
Цена 20.00лв.за 1кв.мощност. Цената не включва кабелното трасе.
КОМЕНТАР: НАПЪЛНО РАЗУМНО, АМА НЕ Е НИЩО НОВО. ПО МАГАЗИНИТЕ Е ПЪЛНО С ПРОГРАМИРУЕМИ ТАЙМЕРИ ЗА ПО 20-30 ЛВ., ДО 2 КВТ ДЪРЖАТ СПОКОЙНО ПРИ ДИРЕКТНО ВКЛЮЧВАНЕ С ЩЕПСЕЛ КЪМ ТЯХ БЕЗ ПОМОЩНИ РЕЛЕТА ИЛИ КОНТАКТОРИ.

3. Енергоспестяващи модули за фурни, фритюрници, електр.котлони, скари и др .кухненски уреди с нагреватели.
Цена 35.00лв.за 1 кв.монофазен ток и 39.00лв. за 1кв.трифазен консуматор.Цената не включва кутии и метални шкафове за електрониката.
4. Енергоспестяващи модули за кафе машини.
Цена 135.00лв. с монтаж за 1 бр.
5. Термоконтролни автоматики за поддържане на температура на ОВ инсталацията. Регулира температурата на входящия въздушен поток с точност до 1градус. Регулира дебита на вх./изх. въздух чрез електронно регулиране оборотите на ОВ вентилаторите.
КОМЕНТАР: НЕ Е ЯСНО КАКВО Е ЕНЕРГОСПЕСТЯВАЩ МОДУЛ ЗА СКАРА НАПРИМЕР, НО АКО Е АВТОМАТИКА И ДАТЧИЦИ ЗА ТОЧНА ТЕМПЕРАТУРА НА ПЕЧЕНЕ НА КЮФТЕТА- РАЗУМНО ! ДАНО САМО НЕ Е МОДУЛ ЗА ЧЕСТОТНО ПЕЧЕНЕ НА КЮФТЕТА...





Тема Re: икономия на ток до 40% законни устройства???нови [re: ekcпepт]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано08.12.06 11:56



Това са пълни глупости, да уточня за това честотно импулсно регулиране.
1.живота на реотана няма да се намали.
2. той ще е нагрят с по ниска температура.
3 преди години правих същите тия неща, в крайна сметка се оказа че по бавно се нагрява, защото трябва да се отчете времето в което е натрупана ( остатъчна термична енергия след спиране на подаване на ел. енергия) нужната термична енергия в нагреватела. Та фсъщност е една затихваща функция (синусуедална), вярно има икономия от това че по малко време се подава ел. енергия и от точноста на измерване на температурата. Но да се достигне до 40-50 % е измишльотина най веротно ще достигнеш до 12% -20%.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Джаста-Прастанови [re: Djasta-Prasta]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 13:34



Не си прав, Джаста, не си прав. Съпротивлението на реотана в момента на включване е едно - докато е студен, а след като се нагрее-друго, нараства. Токът протичащ в първия момент е по-голям от този в установено състояние, номинално за изделието. При импулсно подаване на захранване той работи повече време в преходния неноминален режим с по-голям ток. Разбира се, това няма да му се отрази за ден, два седмица или месец. Но дълготрайно ползване в такъв режим няма как да не му се отрази. За икономията - енергията, която грее водата е произведение от мощността по времето на работа на нагревателя. И като накъсаш времето на импулси, енергията ще е напълно пропорционално намалена на времето на накъсване - ОТКЪДЕ ИКОНОМИЯ - ОТ ТОРСИОННИ ПОЛЕТА ЛИ ?
Тука си мисля, че все пак се разчита на неправилна работа на електромера и се касае за неявна реклама за продажба на такива устройства, които доста се обсъждат във форума. Разполагам с всякаква измервателна апаратура, айде дай един такъв уред и да правиме експерименти - и с индукционен и със статичен електромер. Като крайни консуматори ще вземеме два еднакви котлона, с две еднакви тенджери, с еднакво количество вода и стар боб вътре. И ако се сварят заедно, а електромерът към който има импулсно устройство е навъртял по-малко - веднага се включвам в бизнеса





Тема Re: Джаста-Прастанови [re: ekcпepт]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано08.12.06 15:49



Май не си ме разбрал. Аз също имам уреди и доста точни, та тая история съм е правил преди 8 години, ето ти линка да видиш за какво става въпрос http://pdf1.alldatasheet.co.kr/datasheet-pdf/view/12684/ONSEMI/UAA2016P.html



Та ясно ми е че си се засегнал за тия торсионни полета, щом ги вмъкваш в разговора, само че прочети добре какво съм написал остатъчна термична енергия има в реотана а не достига неговата температура да кажем до 21 градуса за да му измерим съпротивлението. Сиреч неговото съпротивление не се е променило много и другото това честотно импулсно управление става с доста по висока честото от 50 херца. Ако не се лъжа написах и затихваща синусуидална функция.
Дрън и бръм, всеки ден и нощ.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Djasta-Prasta на 08.12.06 15:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от Djasta-Prasta на 08.12.06 15:55.



Тема Re: Джаста-Прастанови [re: ekcпepт]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 17:57



Защо се хабиш, човека е спрял разработките преди осем години и е стигнал до икономия на енергия от около, айде да е 10% (консервативно допускаме)., което е твърде незадоволително (то кпд-то на парната машина е около 5%, ренкин дава 30-тина%) за гения. Ти май не разбираш екперте ние сме некакви пигмеи, само защото не забравяме физиката за удобство, а през това време хората разработки правят, имаше едни с лаборатория, други експерименти трети полетата усукват. Некакви на бай Перендев за мотора търсеха спонсори, абе напредват хората.

Ти им казваш, че говорят небивалици, те ти казват аз това съм го направил преди години, нещо от сорта: аз София Пловдив го взех за 15 минути, ти му казваш 'начи излиза че си фърчал със средна скорост от 600 километра в час, това е меко казано невъзможно, пък той ти отговаря, абе каквото и да излиза, аз ти казвам че го взех за 15 минути ти си смятай к'вото искаш.



Тема Re: икономия на ток до 40% законни устройства??? [re: Andrey]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 18:24



'ikonomijata' idva naj-ve4e ot nepravilno izmervane po vreme na ekspeimentite...fazovija regulator e gadno ne6to za merene i ako se polzva lubitelska tehnika, moje da se dokaje kakvo li ne....



Тема Re: икономия на ток до 40% законни устройства???нови [re: Andrey]  
АвторAndrey (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 23:47



Много много благодаря за информацията. Да кажем че благодарение на вашата информация си спестих определена сума пари



Тема Re: Джаста-Прастанови [re: Eмo]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано11.12.06 11:26



Много ми е интересно когато някои каже че е правил нещо къде експеримент къде и прозводство по зададена тема тук. Ми на правил съм и съм продавал дори и към микроконтролери съм го свързвал, за разсадници и люпилни съм го правил. А че народа иска да удари кьоравото на 100% ей това е най голямия проблем. Физиката има сумати пробойни които никой не иска да говори за тия пробойни. В това устройство дето го дават че до 50% можеш да направиш икономия има вариянта по които може да се пипа и са обсъждани в тоя форум. Само че последните електромери цифровите
хващат, активна и реактивна, сещаш се от там на татък какво правят с тия стойности в енергото.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.