Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 25.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Слънчеви батерии ( фотоволтаични).  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано28.11.06 11:24



Ефективност, вносители в България?

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 21:10



Вихалко, бате, Перник (хеви индъстриис), има цех и произвеждат от вече повече от година, 'сичкото се изнася.

Успех.



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Eмo]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 09:09



Иначе казано, "Стомана индъстри", т.е. бившия металургичен комбинат "Ленин", или някога ДМЗ /държавен металургичен завод/ "Ленин".
Сега собственик е гръцката "Виохалко". Но самият цех си е отделна фирма, доколкото знам с участие и на "Виохалко".
По моето скромно мнение фотоволтаичните имат смисъл там където няма електричество- в планината, в пустинята... КПД е много ниско - около 10 %. При това КПД нали се сещаш колко е срока на изплащане.
В Китай в момента се строи 100 МВТ централа, ама там е друго. Ако си от София, иди в "Конрад електроникс" и там можеш да си поръчаш и малки и големи, ако не те стряска цената.





Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: ekcпepт]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано29.11.06 15:12



Попаднах на един сайт на русенска фирма но го загубих 10х10 см бе на цена 6-7 лв.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано30.11.06 15:15



Наименование Описание Наличност Цена лв с ДДС
НМ 99 Слънчева батерия 5 (4) V 0 1.60
Слънчев елемент 125х125мм 0 8.70
Слънчев елемент 85х85 мм 1 4.80
Слънчев елемент103х103 0 6.75
слънчев панел 61W 105х55 0 667.20
слънчев панел 12,65 W 2 175.50
слънчев панел 12V/0.3A с автомобилна зап 0 41.80
слънчев панел 12V/0.3A с захр.жакове 0 46.10
слънчев панел 14W 14W, напрежение празен ход 21 V, работен ток - 0,8A ,ток на късо - 0.84A 1 180.00
слънчев панел 27W 0 280.80





Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: 2V6]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано01.12.06 13:50



Благодаря много за помоща.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: ekcпepт]  
Авторrrd (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 23:44



Мисля че държавата е задължена да ти изкупи енергията произведена от фотоволтаични панели.Мисля че цената ще доколкото си спомням ще бъде около 0.70 стотинки , което е доста.Не знам обаче дали вече са го решили.



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: rrd]  
Автор Maйkъл (____)
Публикувано17.02.07 13:49



Това да не ти е нормална държава бре. Ще го решат - чушки. Нали тогава всеки перач на пари ще хукне да прави централи и как ше трупа пари енергийното лоби. А дори и под натиска на ЕС да се реши такова невероятно нещо, то то нормативната уредба пак ще беде пълна с капанчета. Дори и да имаш вечен двигател и да го пуснеш да прави ток, коли и беси в момента електропреносното дружество. То по подзаконов акт ти пуска техническо предписание как да изглежда присъединителното устройство и какви параметри да има. Ще ти пляснат един 20 kV траф да има към всеки слънчев панел и това моментално ще ти обезсмисли начинанието. Да не говорим за влизането в паралел. В нормалните държави знам че с някакво много евтино устройство подаваш към мрежата 220V. Имало го И във всеки когенератор и било нормално да се действа така. Тук в скапаната България първо трябва да се застрелят всички бивши комуняги , дето сега лапат около овчаров, начело с самият него, и винаги са лапали и тогава ще има място за такива иновации.

На мена самият ако ми падне, демек попадне в имота и мога законово да претендирам , че съм го помислил за крадец и има самозащита, го гръмвам без да ми мигва окото. И не само него.

Редактирано от Maйkъл на 17.02.07 13:52.



Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: Maйkъл]  
Авторrrd (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 16:39



Мое е грешката че не казах че е за 0.38 KV.В момента знам човек на който енергото са сложили електромер става отчитане на неговите показания, но все още мисля че са не са се разбрали за цената но ще е от този порядък, който писах.Знеш ли че изкупната цена от ветровите е 0.17 стотинки в момента.Целта на тези средства е да се намали произведената енергия от традиционни източници на енергия.За сведение фотоволтаичните батерии са четири пъти по-скъпи от ветровите, в смисъл на KW и имат много ниско КПД(някой го беше писъл във форума).Така значи как може да накараш хората да купуват фотоволтаични,при положение че са 4 пъти по-скъпи и произвеждат енергия само през деня,а когато е облачно имат ниско КПД.Решението е като изкупната цена е много по-висока от ветровата.





Тема Re: Слънчеви батерии ( фотоволтаични).нови [re: rrd]  
Авторjege (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 18:25



Относно това дали се изкупува енергията от слънчеви( фотоволтаични)системи вижте това:


Има и такива които се занимават с това





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.