Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 22.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Търся БДС 1786-84  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано20.11.06 15:21



Търся БДС 1786-84
Предварително ви благодаря!



Тема Re: Търся БДС 1786-84нови [re: Щ-3O4]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 12:05



С пари

.Без пари не знам.



Тема Re: Търся БДС 1786-84нови [re: Xoлдън]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано23.11.06 13:17



Ама те не ги ли премахнаха нашите малоумници пак, заради тъпия ЕС.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: Търся БДС 1786-84нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 17:03



Не са всички.Някои от европейските ги превеждат и им слагат по едно EN отпред.Другите са си действащи.



Тема Re: Търся БДС 1786-84нови [re: Xoлдън]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано24.11.06 12:31



Аха ми аз вече се обърках един път няма друг път има.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Търся БДС 1786-84нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано15.12.06 11:34



Не го намерих в мрежата това БДС 1786-84, но то е и доволно старо.
Намерих едни БДС-ЕН 12464, EN12464. Вършат работа.
Имам обаче един друг въпрос:
Има едни осветителни тела (например на ТехноСвет), които са с вграден акумулатор по каталог за 1 час светене, и бих желал да ги използвам тях като аварийно осветление. Как осветителното тяло разбира дали е отпаднало напрежението или съм го изключил от контактния ключ?


Непрекъснато ли ще свети докато се изтощи акумулатора? Някой има ли схема на свързване на такова осветително тяло с акумулатор? Разбира се мога да направя отделен токов кръг и някаква релейна логика, но не ми се почва без да съм сигурен че трябва такава и без схема на осветителя. В офиса на ТехноСвет в София от седмица никой не отговаря...
Благодаря на отзовалите се.


Редактирано от Щ-3O4 на 15.12.06 11:37.



Тема Re: осветително тялонови [re: Щ-3O4]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 12:07



Ми човече, те главно за това са предназначени - за аварийно осветление на коридори, изходи, и т.н. Няма как да ти различи от какво отпада напрежението, но те не се свързват към ключ, а обикновено към предпазител в ел. таблото токов кръг "аварийно осветление". Ако искаш да го ползваш за продължително светене - друг мощен акумулатор, но с отделно зареждане, щото вграденото най-вероятно няма да се справи с него.



Тема Re: Търся БДС 1786-84нови [re: Щ-3O4]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 12:59



Виж

.Има доста информация.



Тема Re: Търся БДС 1786-84нови [re: Xoлдън]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано15.12.06 13:11



Мерси за линка, страхотен е.



Тема Re: осветително тялонови [re: ekcпepт]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано15.12.06 13:27



"Няма как да ти различи от какво отпада напрежението, но те не се свързват към ключ, а обикновено към предпазител в ел. таблото токов кръг "аварийно осветление"

Искам като вляза вечерта в машинната зала, да цъкна ключа за осветление до вратата и да светне залата. Като напускам залата, да цъкна пак ключа и да изгася осветлението. Докато съм в залата, ако отпадне напрежението на табло осветление-да ми свети аварийното. След като напусна залата не искам нищо да свети. Както ми го обясняваш, дори и да изключа табло осветление, аварийните тела ще продължат да светят. Не ме устройва. Съвети?



Тема аварийно осветлениенови [re: Щ-3O4]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 14:10



Взимаш контактор или реле, което да има нормално затворен контакт. Връзваш бобината след ключа за лампите. На нормално затворения контакт също подаваш напрежение, взето след ключа, другия край захранва аварийното. Ако си в залата и спре тока - включва се аварийното, излизаш, щракаш ключа - аварийното угасва. Акумулаторът му ще се зарежда само когато основното осветление е включено.
Това е най-простото, ако искаш сложни системи - линка на Холдън е добър.



Тема Re: аварийно осветлениенови [re: ekcпepт]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано15.12.06 14:23



Да, така е. Благодаря ти!



Тема Re: Щ 304нови [re: Щ-3O4]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 14:25



Грешка, няма да стане така. Ама като бързам за банкет ....Ще помисля и ще ти пратя схемичка в понеделник.



Тема Re: Щ 304нови [re: ekcпepт]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано15.12.06 14:28



Е, зарядната верига ще я мисля :-)
Все пак е хубаво човек да има пред очите си електрическата схема на такова осветително тяло... Начинът му на свързване, клеми...
При всички случаи мисля трябва да имаме мин. 3 клеми. Две за инвертора и една между акуто и самата лампа. Нали така?


Редактирано от Щ-3O4 на 15.12.06 14:57.



Тема Re: Щ 304нови [re: ekcпepт]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 15:35



Имаш време за банкета.Пък и работното ти време е до 16:30.





Тема Re: Щ 304нови [re: Щ-3O4]  
Авторъ (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 16:35



По принцип, до тялото се довежда още една фаза (същата като тази, комутирана от ключа), която електрониката на баласта следи и ако тя изчезне - тялото светва на акумулатор (взима се например от кутията за ключа).
Това да командуваш аварийната функция дали да се включи или не е функция на самия баласт - ако я има изобщо. Има и баласти с цифрово управление, и съответната цифра на цената.



Тема Re: Щ 304нови [re: Xoлдън]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 15:58



Прост и евтин начин според мен в твоя случай:
Взимаш един ключ с два независими контакта, но натискащи се с един бутон . През единия контакт управляваш редовното осветление. В зависимост от типа на аварийната лампа:
1. Има един тип /струваше около 55 лв. преди година и нещо, 18 Вт/, включващ се със щепсел към контакт 220 В, а на самото тяло има ключ, който разрешава или не светването на лампата при липса на напрежение. Просто удължаваш проводниците към него с тънък кабел до втория контакт на ключа до вратата, т.е. дублираш го.
2. Ако лампата, с която разполагаш, няма такова ключе, отваряш я и прекъсваш захранването на инвертора от акумулатора пак през този втори контакт, като внимаваш да се запази частта от схемата за зареждане на акумулатора и следене за наличие на напрежение. Схемите обикновено не са сложни.
И в двата случая аварийната лампа се захранва от 220 В преди ключа за управление.
Влизаш в залата, палиш осветлението и същевременно даваш разрешение на аварийната да светне при отпадане на напрежението. Ако това стане, аварийното свети докато излезеш и щракнеш ключа.
За по- прост и ефикасен начин питай Холдън.



Тема Re: Щ 304нови [re: ekcпepт]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 16:26



Бе ти на мен ми даваш акъл и ме препращаш към мен.Май не си изтрезнял от банкета.Как мина?


Краси държа ли реч?



Тема Re: Холдъннови [re: Xoлдън]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 12:23



Явно става въпрос за различни банкети. Ти кой имаше в предвид ?
А за другото - винаги пиша след последното мнение, сети се защо. Пък и доколкото виждам, пише си Re: Щ 304






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.