Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 02.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Да си потърсим правата  
АвторAбoнaт (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 13:22



До
Държавна комисия за енергийно и водно регулиране
Гр.София бул.Дондуков 8-10
До
Електроразпределение Столично
Гр.София ул.Симеон 330

З А Я В Л Е Н И Е
от………………………………………………………………..
с абонатен номер 

УВАЖАЕМИ ГОСПОДА,
Представляваното от Вас Електроразпределително дружество не спазва законите в РБългария и налага монопол спрямо собствените си клиенти.
Категорично се пренебрегва Закона за измерване където е записано, че на всички средства за търговско измерване се извършва последваща проверка от оправомощени за това органи и служби..
Не спазвате и изискванията на Наредба 6 чл.31 ал.2, “средствата за търговско измерване се разполагат така че потребителят да има възможност да наблюдава показанията на средствата за измерване”.
Във връзка с това писменно заявявам своето желание да ми се монтира средство измерващо електрическата енергия с възможност за предварително заплащане за Ваша сметка съгласно чл.16 т.13 от Вашите Общи условия на договорите за продажба на електрическа енергия.
Според издадената Ви лицензия за разпределение на електрическа енергия №-Л-135-07/13.08.2004г. срока за смяна на средство за търговско измерване е 10 дена.
При неспазване на срока очаквам да ми бъдат заплащани неустойки за всеки ден на закъснение, съгласно посочените суми в Общите условия на договорите за продажба на електрическа енергия.
Очаквам писмен отговор кога ще ми бъде подменено средството за търговско измерване с с възможност за предварително заплащане.


Подпис:



Да подадем тези заявление и да видим какво ще ни отговорят



Тема Re: Да си потърсим праватанови [re: Aбoнaт]  
Авторcвeтkaвицa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 16:03



Вярно е, че трябва да си потърсим правата, но преди малко повече от година си спомням как висяхме на опашки пред енергото да си подаваме жалби за надвзетите суми и накрая нищо не излезе. Тези монополи от енергото не може човек да ги бутне. Ето днес например като съвестен човек отивам да си платя тока. В салона се събрали около 50 човека такива като мен, а работи само едната каса. На втора каса мадамата говори по телефона около 30 минути-поне толкова чаках аз. Разтягаше локума за личните си проблеми. На другите три каси мацките не правеха нищо, от там излезе една и отиде да пуши. Иначе климатикът беше на 23, бяхме на топло. От опашката направиха забележка на говорещата по телефона да влезе в действие, а тя каза, че не била касиерка. Предложих, като нямат достатъчно хора да работят, да си назначат. Направо съм възмутен.
Преди месец мой роднина подаде молба в Енергото да му свържат часовник, за да си има и нощна енергия. Разбира се, взеха му 50 лв и човекът всеки ден ги чака да дойдат да си свършат работата, но уви.
Да не говорим, че вече трети месец инкасатор не е стъпвал у дома. Така веднъж плащаме 160 лв, после 50 при равномерна консумация. Иначе си вземат високите заплати и все плачат, че малко им били.



Тема Re: Да си потърсим праватанови [re: cвeтkaвицa]  
АвторBT4491AX (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 21:12



От както ползвам нета да си плащам задълженията към енергото/при нас са Е.ОN/ не съм висял по опашки и нямам желание да го правя.Толкова за висенето.Сега другия проблем.Тези /в нашия случай/ германци искат да таковат дявола във въздуха.Те не са виновни.Вината е на нашите идиоти-политици,които продадоха националните интереси за жълти стотинки.Те са за разстрел.Следя с интерес какво става във Варна,защото съм енергетик по професия/за моя радост или де да знам за съжеление не съм служител на Е.ON България/.Не може само да се печели без да се инвестира.А относно тази декларация дълбоко се съмнявам,че ще се постигне.Защото сме не народ ,а мърша“Поне така бе казал поета.



Тема Re: Да си потърсим праватанови [re: BT4491AX]  
Автор sunnrider (горд)
Публикувано22.11.06 20:52



Имам аз една мечта - да видя Овчаров,Милко Ковачев,Близнаков и пр. разкъсани на парчета от тълпата и кръвчицата им да се лее по улиците!!! Ако някой от тези изроди прочете това ще си каже : Мечтай си,плебей ние сме недосегаеми! Но историята познава и по-недосегаеми мръсници стъпкани в калта,така че предлагам да си дочакаме часа - все някой от тях някога ще ни падне в ръчичките! Аз вярвам в това!!! Не спете спокойно,предатели омразни!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.