Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 28.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Eй, НЕКа .. да ви еба у парцалите смотанинови  
Автор DON_DiEGO (lost 4ever ...)
Публикувано30.12.04 11:51



Кво прайте тея дни в Банкя бе, мама ви грозна ?

Ква е тая дискотека дето ни прайте с тока дееба ?
келешари смотани ...

Оная вечер даже ми горнахте фазата за третия етаж.
За малко пак фризера да се преебе..
Вчера пък отеба тая на втория.
А парното, копелета нещастни, щеше да експлодира - мина 90градуса, нали нема ток и помпите не могат да движат водата и котела беше загрял като ракетен двигател ..

Пак ли изнасяте ток за Турция, бе говеда прости ...





Тема Re: Eй, НЕКа .. да ви еба у парцалите смотанинови [re: DON_DiEGO]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано30.12.04 20:42



Wzemi si UPS za cirkulacionnata pompa. Towa e mnogo neobhodimo ustrojstwo...ste spesti dosta nepriqtnosti...



Тема По полека еби !нови [re: DON_DiEGO]  
АвторHEK (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 11:01



Мой човек , по-полека еби , защото не се знае накрая кой ще е преебания!:)))

Никой не ти е предоставял , или обещавал , или договорирал с теб непрекъсваемо 24-часово захранване 365 дена в годината , без да има спиране на тока или някаккъв друг проблем с ел.захранването.
Тока винаги може да спре и това е така по цял свят.
Не е възможно да не е така.
Естествено не е нормално да спира много често , или да мига постоянно.
Естествено , че имаш право да се ядосваш , когато тока спира много често , или постоянно мига , като в дискотека.
Но при определени условия се случва , лоши метеорологични условия , различни технически съвпадения и т.н.
И това естествено не е постоянно , а за няколко часа или няколко дни в най-лошия случай.
Ама от друга страна котела може да ти прегрее , или фризера да се повреди от еднократно спиране на тока , или отпадане на фаза.

Ами Ю-ПИ-ЕС - ите не са измислени в България , нито защитите при трифазните консуматори от отпадане на фаза.
Ако ти си захраниш грамотно уредите , няма да имаш проблеми.

Значи не си сметнал за необходимо да сложиш на трифазния си токов кръг защита от ненормално напрежение , нито пък Ю-ПИ-ЕС на помпата.
Гледаш да минеш по най-евтиния начин , пък после псуваш!

И какво псуваш , в какво обвиняваш Енергото?
Че не са си изградили системата както трябва и че не работят грамотно ли?

Добре , може и да имаш право , но първо погледни в собствената си градина!
Значи твоята инсталация и захранването на чувствителни и отговорни консуматори е против всички теории и практики и единствения виновник за теб е спирането и мигането на тока , така ли?
Когато при спиране на тока прегрее твоя котел , когато при отпадане на една фаза ти изгори твоя фризер - най големия виновник си самия ти!

Ами ти кога разбра , че тока може и да спира и да мига?
Защото това е било винаги така!

Отношенията на Енергото с теб са регламентирани.
Ти получаваш ел. енергия на определена цена и при определени условия.
Ел. захранването може да прекъсне , фаза може да отпадне - това не е нарушение, това е едно от условията при които си електрозахранен.
Ако ти не се погрижиш прекъсването на тока , или отпадането на фаза да не е проблемно или фатално за твоите консуматори - вечно ще патиш и вечно ще псуваш.
Така че колкото и да ебеш , преебания винаги ще си ти!

Това е все едно да караш зимата с изтрити и летни гуми и когато навали сняг и блъснеш колата си , да обвиниш пътно управление , че има сняг по улиците!

Този пост го пиша с най добри чувства към теб!
Дано се опиташ да разбереш другата гледна точка , която ти предлагам!
Ние с теб не се различаваме , само че моята работа е да се грижа и поддържам ел.съораженията , за да може надежно и качествено да имаш захранване.
Нито надежността , нито качеството обаче може да е 100%.
Извинявам се за това , че понякога качеството на ел.захранването е непоносимо за теб и много като теб.
Всеки път когато тока спре и после "си дойде" , да знаеш че през това време някой от енергото е работил.
Естествено , че претенциите на консуматорите винаги са по-големи от възможностите , а доста често и от възможното.
Всеки път при авария се задейства "под тревога" група от енергото , независимо какво е времето навън и колко часа е.
Но по обективни причини не може винаги да си доволен от нас!

Четох в немско електронно издание , че в някои от поразените области в азия от цунамито е нямало ток с дни и това е било голям проблем и атакуват местното енерго!
Вярно - голям проблем е с дни да няма ток.
Ама не може когато жилищата са разрушени , всичко е опустошено , има 130000 жертви , пък електрозахранването да е безпроблемно.
А местния шеф на енергото в интервю казва:
Част от електропроводите ги няма , съораженията са разрушени , 30% от персонала е загинал , 83% от персонала има в семейството си смъртни случаи.
Какво ненеормално има ел.захранването да отпадне , даже за няколко дни?
В какво точно ни обвинявате?
Че не сме по силни от природата ли?
Естествено проблемите с тока при теб не могат да се обяснят с природен апокалипсис , просто ти описвам тези неща , за да бъдеш по-умерен и да разбереш , че природата и метеорологичните особености предизвикват смущения в ел.захранването , както и явления като гръмотевични бури и т.н.
Това не може да се избегне!



Тема също с най-добри чувства към тебнови [re: HEK]  
АвторQuattro A6 (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 13:43



искам да ти дам един безплатен съвет - тези неща недей ги говори някъде на публично място или сред познати дори, защото хората ще се смеят много и ще събудиш само гнева им.
Тези приказки важат само в твоя бранш - между колеги, които наистина си вервате на това което вършите. Ама вие май не знаете ква е реалността...

както и да е ... един ден ще ви разбутат и вас и ще ви дойде акъла.

***

Виж са френд, когато плащам по ~13 ст. на киловат трябва да ми целувате задника. Обаче за съжаление - вие НЕКа май искате точно обратното да бъде...

Аз ли трябва да си захраня грамотно уредите бре ???
Инсталацията си ми е много нормална и стандартна както във всички бг домове.
Само че вие неграмотници такива подавате тока неграмотно - а срещу това аз не съм длъжен да се оборудвам с технологии на НАСА и Пентагона че да живея в един сигурен дом...
Вие енергетици определно живеете на друга планета...

Съораженията са ви супер остарели - технически, морално и във всяко едно отношение. Изобщо не са пригодни да поддържат нормално ниво на токоподаване и ел.захранване ... Изобщо не отговарят на съвремемни изисквания на модерния свят.

Баце, я да те питам - ти си подписал Тр. договор нали ? - там какво е регламентирано ? заплата ти, длъжност и тва в общи линии.

Някъде пише ли че трябва да си вършиш съвестно работата ?
Как да я вършиш ?
- НЕ!

Ами бате и на мен това ми е регламентирано от НЕК, както казваш, а качестовото на услугата не е ваша работа, както излиза от думите ти...
Само че, нали се сещаш, какво става когато не си изпълняваш ЗАДЪЛЖЕНИЯТА по договора ти към работодателя ?!
За заплатата която получваш - трябва си свършиш КАЧЕСТВЕНО работа и всички да са доволни.
Така както аз плащам ненормално високата цена на тока - искам да получа и еквивалентната услуга на това. ... А не оправдания че Господ бил прецакал мрежата и прехвърляне на топката ...


Аре вместо да си губиш времето в нета - излез и оправи некои трафопост, че да имат хората ток..., много по-полезен ще си!

пали ...



Тема :-)нови [re: Quattro A6]  
Авторddwolf (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 22:08



Пич, трудовият договор се изготвя въз основа на закон. Това е кодекса на труда. Със сключването на договора и двете страни се задължават да спазват кодекса, а там пише как трябва да си вършиш работата и какви са ти правата. Относно енергото-твоите родители, или собственикът на къщата, в която живееш, са сключили договор за доставка на електроенергия-подписали са се,а дали са го прочели си е тяхна работа. В България битовите потребители,в по-голямата си част, първи ги режат и услугата е с най-ниско качество. В Щатите не е така ( по информация от НАСА ). Там си плащаш за това, което искаш т.е могат да ти докарат централа у вас стига да имаш кинтите. Там енергото е частно и има адвокати, които си изкарват парите като представляват недоволни потребители. И у нас вече нещата са в частни ръце. Остава да се намерят адвокатите. Това е положението. Ако не ти харесва режи жиците и карай на свещи. Това съм го виждал! Може пък да купиш слънчеви клетки да дръпнеш жици и да почнеш да продаваш точец.
Айде със здраве



Тема Re: също с най-добри чувства към тебнови [re: Quattro A6]  
Авторpzs (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 14:11



Абе ти който ги знаеш нешата и все обвиняваш че другите ти са виновни, за да си запазиш домашното имущество от токови удари не си чувал че човек трябва да си направи застраховка на това имущество.А що се отнася до НЕК, тяхното задължение единствено е да ти осигурят електричество в рамките на допуските определени от БДС.Само ако не си в тези допуски имаш пълното право да си подадеш оплакванията.

И да обвиняваш някого ще е допуснал грешка първо виж дали виновния не си ти.


































































Тема Re: @= @= @=нови [re: pzs]  
Автор Sinn Fein (Ourselves Alone)
Публикувано07.01.05 10:55



ей палячовци, аре ебете се некаде верно.

заврете си тея БДС членове отзад ..

аз ше си краднем ток, и не ми пука

задръстени лешпери...
ти кой си че ше казваш кой има право и кой няма бе ? .. ми ти си никой бре - ти си некав кух жичкаджия ...

аре духарес ...


end British rule ...

Тема Re: Eй, НЕКа .. да ви еба у парцалите смотанинови [re: DON_DiEGO]  
АвторNeobremenen (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 12:10



Абе как не ви домързя да пишете толкова много ?!

А тока в Банкя го доставя столичното енерго, което е самостоятелна фирма, и не е НЕК от близо 5 години...



Тема Re: @= @= @=нови [re: Sinn Fein]  
Авторpzs (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 12:36



Аз такива като тебе съм виждал и чувал.И обикновенно когато ги лепна да крадат ток стават меки като памуци, ни лук яли ни лук мирисали.Е вярно те са си крали ам после им излиза солено.Плащат си всичкия откраднат ток даже и отгоре.Така че по-полека и не се гневи.Вместо да гледаш как да откраднеш ток по добре гледай как да искараш повече пари, да имаш да си платиш и да останат достатъчно много за теб.



Тема Токаджиев,нови [re: pzs]  
АвторALl BABA (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 16:02



пали на некаде с тея глупости.

хващали ги ... АХААХАХАХАААА... абе копелета - вие НЕКа верно си живеете на некоя друга планета ... МУАХАХАХАХАХХААА

не през носа бре - излиза през гъза и ти влиза в твойта устата направо, а дали мирише на лук и дали съм ял лук - не знам - ти ще кажеш как е на вкус.
МУХАХАХАХАААА




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.