Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 29.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бойлернови  
Авторпeндeл (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 17:45



Спецове я кажете ако бойлера е постоянно включен или ако се пуска само преди използване-23 пъти дневно-при кой режим на работе е по икономично?



Тема Re: Бойлернови [re: пeндeл]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 11:59



Згрей водата на нощна тарифа и го изключи.Ако се ползва за къпане го включвай само тогава.Ако е за кухнята може и да стигне.Зависи колко вода се харчи.



Тема Re: Бойлернови [re: Xoлдън]  
Авторzmiori (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 10:29



в къщи съм с един часовник контактор и отдело ключ за ръчно включване . за белязалсъм че в 90/100 от днит дозарежда . часовника съм го сложил на час и 15 мин. откакто е сложен сметкитеми са относително еднакви по преди бяха доста "шарени"



Тема Re: Бойлернови [re: пeндeл]  
АвторБaй Kop (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 21:10



23 пъти дневно = постоянно включен, значи разлика няма!





Тема Re: Бойлернови [re: пeндeл]  
Авторпeндeл (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 22:54



Имам в предвид дали ще има разлиса при потребление-честота и вода=константа дали ще има разлика в електроконсумацията ако е постоянно вклиучен или ако се вклиучва само 3часа преди консумацията2-3 пъти дневно да речеме"?



Тема Re: Бойлернови [re: пeндeл]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 09:05



Ето ти една готова рецепта.
Монтираш второ термореле и го настройваш на 40-45 `С. Настройваш фабричното термореле на макс. Монтираш таймер, който включва и изключва в часовете за нощна тарифа на ел. енергия последователно във веригата на релето, което е на макс /70-80`С/. Второто реле се свързва паралелно на тази верига, т.е. не зависи от часа и състоянието на първото реле. И ако бойлера е по-голям - О.К. Така през нощта на евтина тарифа го зареждаш до макс, а второто реле през деня не позволява температурата да пада под 40 `С.
И не се занимаваш да включваш и изключваш.





Тема Re: Бойлернови [re: ekcпepт]  
Авторpendel (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 10:27



това е хитро но аз искам принципно да знам кой режим и по икономичен-няма ле някакви термо закони спрямо който ако нещо е загрято до по голяма температура по бавно истива и че е по добре ако бойлера дозагрява през целия ден а не след това да започне от най ниска температура и да грее 3 часа.



Тема Re: Бойлернови [re: pendel]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 20:43



Термо законите се учат в часовете по физика.Ако мислиш,че тук е школо си сбъркал.



Тема Re: Бойлернови [re: пeндeл]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 08:26



То много ясно, че тяло /или флуид/ ще изстине толкова по-бавно до някаква температура, колкото повече е загрято и е по-голяма масата му. В случая изстиването не е толкова от загуби през изолацията, а от това, че в бойлера постоянно постъпва студена вода. Значи няма икономичен режим сам за себе си, трябва да определиш как семейството се нуждае от топла вода и тогава да видиш как да постигнеш мин. разход на ел. енергия. Най-евтино е с голям бойлер, работещ на нощна тарифа и по изключение през деня. Ако е малък и го изчерпвате до обяд, или го смени, или по- добре си сложи и един проточен бойлер и толкова.



Тема Re: Бойлернови [re: ekcпepт]  
Авторzmiori (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 09:48



що ми се струва че твоето уравнение с 3/три/ неизвестни. Х=А.Б каквалие цифровата стоиност? колегите сети дали примери кои как си е решил проблема.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.