Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 01.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Соларна система за загряване на въздух  
Авторlvo-1 (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 13:11



Някой има ли опит със соларна система за загряване на въздух?
Идеята е чрез слънчев колектор (специално изработен за целта) да преминава въздух, който да се загрява и да влиза в стаята, посредством вентилаторче. По този начин е възможно да се постигне повишаване на температурата с няколко градуса, което при всички положения е ценно, както през есенни и пролетни хладни, но слъчеви дни, така и през зимни дни, като помощ на основното отопление.



Тема Re: Соларна система за загряване на въздухнови [re: lvo-1]  
Автор Amorphiss (непознат )
Публикувано01.11.06 11:29



Тези дни четох за такава система за загряване на въздуха но принципа беше друг. Самата система се състои от два кръга. Единия кръг е съставен ит сл. колектор помпена станция и топлообменник. топлообменника е зарит в едър чакъл които слуйи за акумолиране на топлина и овеличаване на топлоотдаващата повърхност а другия кръг е "въздушния кръг които е съставен от въздуховоди и вентилатор с променливи обороти . На схемата не беше показан датчик за регулиране на оборотите на вентилатора но според мен е задължителен. Недостатъка на тази система е че е използваема замо за къщи и основно за новостроящи се такива защото е ножно доста свободно място за 4акъла изолации на цялото това нещо и т.н.

Общо взето става дълга и широка:)



Тема Re: Соларна система за загряване на въздухнови [re: Amorphiss]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано03.11.06 17:05



Има отдавна такива системи още 30 години на миналия век са ги правили, и са доста ефективни, търис в интернет.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Соларна система за загряване на въздухнови [re: lvo-1]  
Авторnaik (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 21:16



Слагаш си вътрешни черни щори ако имаш прозорци на юг и се грееш като има слънце зимата.





Тема Re: Такова нещо е губене на време.нови [re: naik]  
АвторDD (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 16:56



големи фантасмагории са това ще загряваш въздух леле хеле до къде е докарахме. Да вземем да използваме въздуха от микровълновата .



Тема Re: Такова нещо е губене на време.нови [re: DD]  
Автор3aблyдeн (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 21:14



_________________________________________________________________
В отговор на:

Автор: DD
Тема: Re: Такова нещо е губене на време.

_________________________________________________________________

Ако никой нищо не прави - никога няма да има друг който да се чуди защо някои си губят времето!

------------------
А за тези които не се чудят-

-

могат да си загубят малко времето. Не съм го правил, но мисля че ще има някакъв ефект (не чудеса разбира се).



Тема има Такова нещонови [re: 3aблyдeн]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 08:25



ivo даи си е-меила да ти изпратя 4ертези на не6то изпробвано и работе6то и то комбинирано сьс загряване на топла вода.



Тема Re: има Такова нещонови [re: ивaн]  
АвторDD (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 15:08



Ето ти пощенската ми кутия, аз щото писах че е губене на време ама все пак съм любопитен lz1cre@abv.bg





Тема Re: има Такова нещонови [re: ивaн]  
АвторИвaнe, (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 18:14



И на мен
kostovar@mail.bg



Тема Re: има Такова нещонови [re: ивaн]  
Автор3aблyдeн (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 00:50



В отговор на:

Автор: ивaн
_________________________________________________________________

Вече съвсем ме омотахте.

Отговаряш на мен, обръщаш се към ivo , той пък година и половина след поста на темата си не е сигурно дали не му е минал мерака, а накрая не ми стана ясно защо ще загряваш топлата вода, но не се засягай - просто ми стана весело.
Аз също забелязах че темата е поизровена от архива, но сметнах че си заслужава още дискусии и затова дадох линка, а ето и ти го потвъждаваш с още инфо по въпроса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.