Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 02.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема вятърни електрогенераторинови  
АвторGaм (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 15:49



Темата е за всеки, който би желал да сподели някакъв опит в тази насока.
Или разбира.



Тема Re: вятърни електрогенераторинови [re: Gaм]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 16:32



Пиши в чичо Google -wind power или wind generator и ще останеш смаян от инфо.Стига поне малко да си добре с иностранните езици.



Тема Re: вятърни електрогенераторинови [re: Haeмниk]  
АвторGam (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 17:10



Далеч съм визирал информацията в интернет. Питах за някой, който вече е монтирал у нас.
За това пише опит, а от името Ви личат доста неща



Тема Re: вятърни електрогенератори [re: Gam]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 08:37



Най-лесно можете да добиете представа за ефективността на вятърните централи така:
1. Намирате си рекламен паспорт на ветрен генератор. Може няколко, за да ги сравнявате. Разглеждате табличката скорост на вятър/мощност.
2. Сравнявате данните с картата за "Нормативното ветрово натоварване в България" от "Норми за натоварване на сгради и съоръжения", като по приложената в нормите формула определяте скоростта на вятъра.
3. Като имате в предвид, че вятър с такава скорост, се явява един път на 100/сто/ години, разбирате ползата от вятърните електроцентрали за ЕНЕРГИЙНАТА СИСТЕМА на България.

Заб.: "Малко" съм се занимавал с този проблем и за мен всичко е ясно, но не искам да Ви влияя. Има разбира се и други начини, като да се вземат данни от НИМХ към БАН, или да се вземат пари за "допълнителни проучвания на вятъра" т. н. и т. н. По темата може да се напише цял научен труд, ама какво от това





Тема Re: вятърни електрогенераторинови [re: Импepиaлиcт]  
АвторGam (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 09:42



Благодаря Ви за оценката и аргументацията, която сте поставили.
Да разбирам ли, че считате за нерентабилно изграждането на 3-те големи запланувани ветропаркове на Мицибуши, Мицуи и този над Сливен?

Как се според вас се правят такива големи инвестиции, ако в действителност няма потенциал, както Вие посочвате?
Благодаря Ви още веднъж



Тема Re: вятърни електрогенераторинови [re: Gam]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 11:38



Далеч съм визирал информацията в интернет. Питах за някой, който вече е монтирал у нас.
За това пише опит, а от името Ви личат доста неща
.От името ми личи ,че си продавам труда както и ВИЕ.Без това да означава ,че имам нещо с нашата псевдо армия.Аз съм от Плевен в момента живея в гр.Сливен където има доста такива генератори.Обаче тъй като ми личи какъв СЪМ ме боли онази работа дали ще си откриеш нещо.За допълнение :Мутрите на които са генераторите не ползват интернет и нЕма да ти отговорят на запитването.Също така и попът на когото е генератора които го виждаш на влизане в Сливен от Бургас.Оставаме само тъпите НАЕМНИи работници дето могат да те "светнат" по въпроса.Тъй като се явяваш дразнител,да преценяваш кой какъв е пожелавам ти успех в търсенето.





Тема Re: вятърни електрогенераторинови [re: Haeмниk]  
АвторGam (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 11:46



Благодаря Ви за мнението.
Когато направих запитване първият път Вие ми отговорихте да потърся информация в интернет, ако разбира се имам познания по "иностранни " езици по Вашите думи.
Никой не е имал за цел да ви категоризира, ако не желаете да се включите в дискусията вървете си с мир



Тема Re: вятърни електрогенераторинови [re: Gam]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 12:14



Амин



Тема Re: вятърни електрогенераторинови [re: Haeмниk]  
АвторCeйдo (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 14:20



В момента конструкциите и технологиите за добиване на номинален ток чрез вятърната енергия изискват постоянна скорост от около 4 м/с на вятъра, както и под 35-40 м/с за да не се наруши устойчивостта на кулата. Освен това за да бъде рентабилнен генератора, трябва да оползотвори над 70 % от годината подобен вятър. Такива условия в България няма, вкл. и в Сливен ! Може би по някои върхове в Стара планина да има, но тогава инвестицииите скачат многократно !
Когато се измисли конструкция и генератор даващ номинал при скорост 1 - 1.5 м/с, то тогава нещата за България ще се променят.



Тема Re: вятърни електрогенераторинови [re: Ceйдo]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 16:55



Благодаря Ви Сейдо, че отговорихте вместо мене.
Единственото подходящо място е вр. Мургаш в Стара планина. Там обаче се пречи нещо на авиацията, по точно военната. Да не говорим за необходимите огромни допълнителни инвестиции. Това което се прави по Черноморието са "мутренски работи". Нещата съвсем загрубяха с новия закон за Енергетиката, в който е казано, че винаги и по всяко време се изкупува ел. енергията от ветрените генератори. Освен това изкупната цена за тока от тях, определена от ДКЕВР е 14 ст. на кВтч. Ще си спестя коментарите, защото предполагам,че разбирате дори малко от енергетика.
Това с бъдещите нови конструкции не го разбирам. Аеродинамиката си е чисто "интегрално и диференциално смятане". Въз основа на него са изведени и практическите формули за конструкцията на ветрения ротор, а и за електро-генерацията.
Приложение за вятърните генератори има, но не в енергийната ни система.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.