Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 14.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Норми за осветеностнови  
АвторXaxo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 16:51



Къде мога да видя актуални норми за осветеност и в частност за паркинг-нормира ли се за него и колко lx е ?



Тема Re: Норми за осветеностнови [re: Xaxo]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано17.01.06 19:14



В общи линии 2 лукса по стари бумаги.Може да ги има в закона за устройство на територията.(ЗУТ)


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: Норми за осветеностнови [re: Xoлдън]  
Авторondine (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 20:51



Никога не са били в ЗУТТе са по БДС/имат книжка/утре ще ти кажа точно за паркинг колко се изисква



Тема Re: Норми за осветеностнови [re: ondine]  
АвторXaxo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 11:32



OK! Мерси, чакам за отговора ти! А тоя БДС откъде мога да го купя. Аз свалям нормите само от една книжка за Осветителна Техника на Диканаров и там има приложение, но има само за 30-тина вида помещения.... ?!



Тема Re: Норми за осветеностнови [re: Xaxo]  
Авторondine (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 20:57



Не можах да стигна днес до офиса,утре ще ги имаш



Тема Re: Норми за осветеностнови [re: ondine]  
Авторondine (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 14:48



За паркинзи нужната осветеност е 25lx

п.п.За вътрешни инсталации БДС1786-84
За външни инсталации БДС 5504-82



Тема Re: Норми за осветеностнови [re: ondine]  
Авторммм (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 11:15



интересувам се какви са нормите за осветеност на учебна стая.
някой може да ги изрови от някъде?



Тема Re: Норми за осветеностнови [re: ммм]  
Автор eceo (фен)
Публикувано30.06.06 12:37



Читални зали според европейският стандарт EN-12464 En=500lx;
UGRL (дискомфортно заслепяване)=19 ; Ra (индеск на цветопредаване)= 80 - всичко това за хоризонтална осветеност.
Черна дъска Ен=500lx UGRL=19; Ra=80 Да се избягват огледалните отражения.- това е вертикална осветеност на черна дъска!!!.
Охххх май станах мн подробен и ще има куп въпроси!!!

Редактирано от eceo на 30.06.06 14:06.



Тема Re: Норми за осветеностнови [re: eceo]  
АвторBъпpocчe (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 14:25



И откъде ги вадиш тия данни?



Тема Re: Отговорче!!!нови [re: Bъпpocчe]  
Автор eceo (фен)
Публикувано09.07.06 14:59



Ами импровизирам и си ги измислям......хахаха....майтапя се!!! Сега сериозно вече. Тези данни ги вземам , както споменах в другия пост от ЕN_12464-1:2000 или това са изисквания в европейския съюз, които в най-скоро време ще се въведат и в България. В момента се действа малко "хибридно" използва се и БДС-1786-84.

ето и как започва правилника:

Този документ EN 12464-1:2002 е подготвен от технически комитет 169 на CEN "Light and Lighting" [Светлина и осветление], чийто секретариат е подпомаган от DIN.

Този европейски стандарт трябва да се въведе на национално ниво или чрез публикуване на идентичен национален стандарт или чрез потвърдаване най-късно до месец май 2003, а противоречащите на EN национални стандарти трябва да се отменят най-късно до месец май 2003.

Приложение А е информационно.

Този документ включва библиография.

В съответствие с вътрешните правила на CEN/CENELEC задължени да въведат този европейски стандарт са органите по стандартизация на следните държави: Австрия, Белгия, Чешка република, Дания, Финландия, Франция, Германия, Гърция, Исландия, Ирландия, Италия, Люксембург, Малта, Холандия, Норвегия, Португалия, Испания, Швеция, Швейцария и Великобритания.

Не знам дали довечера ще мога пак да ти отговоря. защото заминавам за морето и ме няма до края на септември....ако не на есен ще пиша!!! А, и не ме питай от къде го имам, защото и аз не знам......

"-Колкото повече научавам, толкова повече скръб откривам. /или: "Лесна е ваш'та, вий сте прости"/"

Редактирано от eceo на 09.07.06 15:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.