Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 09.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Obnovi si literaturata!нови [re: kolumb]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 01:46



Не е достатъчно да можеш да четеш само!
Ако беше така - такива като теб щяха да са голяма работа!
Четенето и разбирането вървят ръка за ръка!

При захранване на трифазни симетрични товари от трифазни симетрични товари от трифазни (четири и петпроводни) линии сечението на неутралния (N) проводник е равно на сечението на фазовите проводници при сечения до 16мм2 за Cu и 25мм2 за Al, а при по-големи сечения - не по-малко от 1/2 от сечението на фазовите проводници.
Тук е тънкия момент, който не можеш да разбереш - нали ти казах че трябва малко грмотност!
Това важи за захранващата линия и за нищо друго.
Това е вярно, само ако защитния проводник е отделен проводник.
Защото за него си има друго изискване, което ти навярно не си чул.
Това да не си го чул - не е проблем.
Ама това да не можеш да го разбереш защо е необходимо "зануляващия" проводник да бъде със сечение по-малко от фазовия - направо трябва да се замислиш за себе си!:))
Ако обаче работната и защитната нула са един и същи проводник, тогава трябва да се съобразиш с изискването което ти споменах.

Имаш от тук нататък два варианта:
1. Да се опиташ да разбереш логиката и физичните закони, които изискват това нещо и да си кажеш: .. аха ...
2. Да се заровиш в наредбата за безопасност и да намериш члена с който се регламентира това, което ти казах. И тогава пак можеш да си кажеш ..аха.., само че с нищо не ти е помогнало това, защото нищо няма да си разбрал. С членове не се развива сивото вещество.

Аз лично няма да ти дам нито едно от двете наготово за втори път.
Един път го направих, но ...то иска и разбиране, не само четене!

Айде остани си със здраве и дерзай...!

А между другото да ти дам малко инфо от вчера:

В един сериозен ел.проект на чието съгласуване бях свидетел, имаше една единствена забележка:
Кабела, който е предвиден е с 4 жила , като трите са 185 квадрата , а четвъртото - по твоя метод, по тънко.
Попитаха за 5 - ти проводник, отговора беше , че няма.
Е , тогава върнаха проекта за да се смени кабела на 4х185!


Имено инвеститорите направиха тази забележка, а инвеститирите бяха НЕК.



Тема Re: nulaнови [re: otto]  
Автор eceo (непознат)
Публикувано22.06.06 03:39







Тема Re: nulaнови [re: eceo]  
Авторxe, xe , xe (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 07:42



Защитното зануляване е точно част от методите за осъществяване на мероприятието "защитно изключване". Та затова хората искат гамата на прекъсвачите да е според съответно измерения контур "фаза-защитен проводник" и да е сигурно изключването. Тъй че, да умувате к'во щяло да стане ако не изключела таз или оназ защита и последствията са това, това, това..... Все едно да си разказваме вица, кога Петка копал коня на Чапай...



Тема Re: Obnovi si literaturata!нови [re: elektromer]  
Авторkolumb (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 09:30



Слушай всезнайко, стига си ми говорил за логики и физични закони, защото нагазваш там където си най-малко подготвен,
Цитирай правилници и наредба от действащото законодателство на републиката, не ми го вори за "...члена с който се регламентира това, което ти казах...".
Законите не са безгрешни, защото са писани от хора, но пък са за да се спазват.



Тема Re: Obnovi si literaturata!нови [re: kolumb]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 11:54



Не м ожеш да ме изненадаш!
Във всички постове личи нивото ти!



стига си ми говорил за логики и физични закони, защото нагазваш там където си най-малко подготвен
З ада оцениш кой колко е подготвен, трябва да имаш минимум грамотност от знания, така че не се опитвай да оценяш!
Знаеш ли кои хора са най опасни - Бъкваристите и членолюбителите като теб.
Опасни са, защото нямат никаква грамотност да разтълкуват написаното. И ако написаното не е смелено за наисустяване - нищо не им влиза в главата и смятат, че няма такова изисквание.
Няма как да разбереш това, щом за теб е непонятна електротехниката, логиката и физиката.
Защо подяваолите си мислиш, че всяко изисквание е смелено в простия си вид?
Ами има изисквания, които са нормирани и от физичните и електротехнически закони за всеки случй се получва правилото, за да спазиш изискванията. Иначе мислиш ли че от това изисквание трябва да се напишат всички точки за всеки отделен случай?
Ами то тези неща не са за неграмотници бе!

Едва ли ще се съгласиш с това, затова ще ти дам пример , скойто ще се издъниш. И така ще докажа на самия тебе некомпетентността ти!
Можеш да не отговаряш - защото като не знаеш какво друго можеш направиш?
Но аз ти препоръчвам да опиташ и да разбереш повече неща за себе си!
Не искам да се заяждам с теб, просто искам да ти дам пример, с който ще ти докажа, че с Буквара не можеш да спазиш всички изисквания, защото не всички изисквания са смелени в готов вид.
С този пример или след следващия пост ще се съгласиш за това което спорим, или ще изпаднеш в противоречие.
Имаш един трафопост с трансформатор ... например.... 630 кВА
От него излиза едно изводче трифазно, което ще има номинален ток 40 А и в таблото на абоната в това изводче главаните предпазители са 50 А

Въпроса е прост:
Какъв предпазител, ще сложиш в таблото на трафопоста - там от където тръгва кабела! Ама дай точно гамата и типа на предпазителя, не просто ... еди колко си амперов предпазител. Избери си конкретен предпазител и го дай, за да мога в следващия пост да те убедя в това което мисля!
Поздрави!



Тема Re: nulaнови [re: xe, xe , xe]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 12:04



Ок, смятаме че ще изключи прекъсвача - няма проблем.
От момента на късото съединение до момента на изключване на прекъсваща нали има време?
Обикновено е стотици милисекунди!
Та въпроса ми е: През това време скакво става с допирното напрежение не само върху повредения уред, но и в голяма част от инсталацията и по точно останалите корпуси и т.н.
И как върху това нещо влияе разликата в сеченията м/ду фазовия и нулевия проводник!
Само не ми казвай , че времето е малко и не трябва да му обръщаме внимание. През цялото време има хора които са се допряли до уреда или водата , или т.н.
Освен това е достатъчни дори за смъртен случай!





Тема Re: Obnovi si literaturata!нови [re: elektromer]  
АвторHaвит (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 13:11



На мен ми се струва, че този въпрос не е труден - просто да назова предпазител за този случай.


Но няма да ви развалям кефа, ще следя с интерес какво ще отговори колумб.
До тук си чесахте езиците, а сега навлизате в конкретик, която няма ала - бала!
И на всички ще стане ясно кой крив и кой прав!



Тема КОЛУМБ Е ИДИОТнови [re: kolumb]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 13:21



Слушай бе идиот. Защо не си завреш правилниците.....
Съобразявай се за какво става дума и в каква тема си.

Човека, който отвори темата попита нещо, ако можеш кажи или замълчи.

Той каза, не ме интересуват наредби и т.н. интересува ме логиката и физичната същност, спомняш ли си?

А ето ти какво казваш:
Цитирай правилници и наредба от действащото законодателство на републиката, не ми го вори за

Пълен идиот си, как не те е срам да осираш всичко , което е започнало както изказвания, дискусии.

Правилниците ги има в книжарниците, няма нужда да ми ги цитираш!
Освен това, не е вярно това, което цитираш - то е за работния проводник!



Тема Re: КОЛУМБ Е ИДИОТнови [re: Haблюдaтeл]  
Авторkolumb (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 13:47



Въпроса на питащия е:
"kak se opredelq se4enieto na nuleviq provodnik,osven ot katalozi i"stari maistori",po nau4no i zadalbo4eno mnenie mi trqbva."
Не те знам кой си, нито как четеш всичко нписано в тази тема, но освен това да се приказват глупости и свободни съчинения друго не видях. Никой не подкрепя мнението си с нищо. Къде ви е "научността" и задълбоченото мнение?
Нулевия проводник е ПЪРВО работен и после за какъвто го използваш, аз което виждам във въпроса е "kak se opredelq se4enieto na nuleviq provodnik...".
А иначе си нямаш на представа KOLUMB колко голям идиот е.



Тема Re: Obnovi si literaturata!нови [re: elektromer]  
Авторkolumb (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 15:03



Какъв е консуматора, какъв ти е кабела ,колко е дълъг, как е положен, какъв е предпазителя при"абоната"?
Нали не искаш да говорим като "стари майстори", дай данни, за да подходим "научно".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.