Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 24.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема слънчеви колекторинови  
Авторshak (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 21:44



Направих си сам слънчев колектор от медни тръби и медна ламарина+изолация+ рамка+стъкло и припой ми излезе общо 400 лева.Не е ли по добре да си го купиш ?



Тема Re: слънчеви колекторинови [re: shak]  
Автор sunenergy (опитен)
Публикувано11.03.06 13:32



Би ли дал поотделно цените и кратко описание на конструкцията?



Тема и азнови [re: sunenergy]  
АвторEнтep (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 00:10



Рамка от дърво 4/2 м от 3 дъски по 4м =6лева отзад фазер на 2 пърчета на рамката преди да се сглоби са направени жлебове за стъклото .
Тръба медна 12метра огъната на змеика
Медна ламарина на ленти 10см .за да не се набръчква и за по евтено.
Подредих лентите на една голяма талашитена плоскост отгори сложих змейката от трабата и с помоща на газова горелка и голям поялник нашадър и 1/2кг тенол го запоих . 1 опаковка домакинско фолио за 1 лев 2 кутии безир 1 кутия яхтен лак изолация минерална 6 см. май беше около20 лева
две стъкла 2на 2 аз носих целия колектор на стъкларя и поисках най евтеното стъкло взе ми 30 лева за 4 м2 4мм . 1 туба силикон 2 кутии черна боя за печки Щъркел 0.8лева май бяха по 40 ст



Тема Re:Ентернови [re: shak]  
Авторshak (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 21:51



Мойте дъски са дъбови и да ги разбичат и да им направят жлебове за стъкло ми взеха 20 кинта+материала -20лв само рамката излиза към 30 -40 лв.Два квадрата фазер -около 10лв.Твоя абсорбер е с една тръба огъната на змейка но проблема на такъв тип абсорбер е че има много големи хидравлични съпротевления и автоматично изключва използване на пасивна система.Зьбравяш преходите на резба (ако имаш такива) и тези медни ленти колко струват и продават ли се някъде;защото един меден лист -2 м2 на 0.5мм струва 130 лв което обезмисля до голяма степен направата; освен кефа да си го направиш сам.Има идруги разходи като време;бензин и т.н. нопак казвам удоволствието си заслужава.



Тема Re: Ентернови [re: Eнтep]  
Автор sunenergy (опитен)
Публикувано22.03.06 23:04



И аз исках да питам готови ли си намерил лентите или си рязал лист медна ламарина? Какъв е диаметъра на тръбата? Колко хоризонтални участъка има?



Тема Re: Ентернови [re: sunenergy]  
АвторEner (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 14:39



Ламарината бе на готови ленти взета е от Русе от някакав склад едно руло.
Трабите ги купих от една фирма за мон. на климатици нещо не ги харесваха и затова ми ги дадоха по евтено.За огъване ползвах тяхния трабогип но един приятел си прави от две трупчета дърва за горене и 2 винкела .Ще питам ама не мога да го видя от коя фирма е купил рулото с медна ламарина и ако помпи колко е струвало.



Тема Re: слънчеви колекторинови [re: shak]  
Автор newage (идещ)
Публикувано05.04.06 12:04



добре де, защо непременно с медна ламарина? Защо не стари алуминиеви плаки от печатница, дават ги по 50 ст. едната и са около 50 на 50 см.
Между другото, как закрепихте ламарината към тръбите? И колко ли ще се вдигне производителността, ако сложа двоен стъклопакет?

Редактирано от newage на 05.04.06 12:06.



Тема Re: слънчеви колекторинови [re: newage]  
Автор sunenergy (опитен)
Публикувано07.04.06 08:58



Би ли споделил къде ги дават, да ходя да си взема и аз?
Как ще стане връзката между медните тръби и алуминиевите плаки?
Медните листа могат лесно да се запоят.



Тема Re: слънчеви колекторинови [re: sunenergy]  
Автор newage (идещ)
Публикувано07.04.06 17:06



В отговор на:

Би ли споделил къде ги дават, да ходя да си взема и аз?
Как ще стане връзката между медните тръби и алуминиевите плаки?
Медните листа могат лесно да се запоят.



Във всяка печатница за офсетов печат. А за връзката -- нямам идея.



Тема Re:Ентернови [re: shak]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 18:05



А може ли да споделиш само през лятото ли го ползваш (през зимата върши ли работа) и за какво (за парно отопление или като бойлер за топла вода)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.