Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 25.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема налягане...???  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 19:55



Имам въпрос който не знам дали е точно за тук.
питах в клуба за Физика но там се развихри един теоретичен спор непонятен за мен, и никакави отговори.


става въпрос за следното:
имаме съд под налягане (200 атмосфери), с изспускателен клапан с диаметър 0,3 мм. и тръбопровод след клапана с диаметър 0,6 мм.

каква ще е (и ще имали) разлика в скоростта и дебита за единица време на изспусканият газ ако диаметърът на клапана се промени от 0,3 мм на 0,6 мм каъвто е и диаметърът на тръбопровода.


Да уточня. Става въпрос за уред подобен на пневматичен чук.
Дроселът е сменяем(има такива фабрични за модела с различно сечение).
Въпросът ми е ако сменя дросела с такъв с по голямо сечение какво ще се случи. ще се увеличи ли мощността на работният инструмент или не.


Благодаря предварително



Тема Re: налягане...???нови [re: Питaщ]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано02.05.06 20:42



Ще се увеличи дебита и от там скоростта на съответния пневматичен инструмент. Ако инструмента е подобен на пневматиен чук и има инерционност ще се увеличи неговата скорост на движение и естественно и силата на удара. Но това може да се прецени само на място. Във всеки случаи изпълнителния механизъм ще има по-голяма динамика.

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Благодарянови [re: Дeлиятa]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 21:10



Благодаря ..най накрая нещо смислено.
вож кво казаха физиците :)

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=Phisics&Number=1945646545&page=0&view=collapsed&sb=5&part=


Да се посмееш



Тема Re: налягане...???нови [re: Питaщ]  
АвторBobi (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 22:19



Внимателно!
Премахването на дроселиращия елемент ще увеличи скоростта на инструмента.
Това може да доведе до проблеми в горна мъртва точка.



Тема Re: Благодарянови [re: Питaщ]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано02.05.06 22:20



Въпросът, който задаваш е доста сложен, особено така както е зададен - без пълно познаване на системата.

Дроселът в този случай би могъл да се представи като електрически компонент "съпротивление", а цилиндърът на чука, като "кондензатор". Като цяло, устройството за което говориш е релаксационна система предполагам, т.е. чукът извършва определен брой удари за единица време и то самостоятелно. Нещо като мултивибратор. Напълно е възможно дроселът да регулира и честотата на тези удари, т.е. да участва във времезадаващата верига на този мултивибратор. Така, че не може да се отговори еднозначно. При промяна на светлия отвор на дросела може просто да нарастне честотата на вибрациите на чука. Естественно, ще се промени и динамиката. А може и изобщо да спре да работи, поради липсата на това "съпротивление".



Редактирано от пopyчиk Pжeвckи на 02.05.06 22:21.



Тема Re: налягане...???нови [re: Bobi]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 23:51



няма проблем с единично действие е
едно зареждане на резервоара е един удар



Тема Re: Благодарянови [re: Питaщ]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано03.05.06 16:19



Що бе, Питащ?
Ти, погледна ли въобще кво съм ти отговорил.
Нещо да се различават отговорите? Че и на другите.
Едно и също казват всички - но, с различни термини, в смисъл - избирай, което ти е понятно!
Щото както е зададен въпросът, можеше и никой да не отговори.

О, нощи теменужни!
Те не са, на голо теме, нужни.
(Тр. Акациев)


Тема Re: Благодарянови [re: 3opниk]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 18:35



Защо бе Зорник, никой да не ми отговори....??
Нещо невъзпитано или неграмотно да съм написал .??????
Казах Благодаря на човекът който пръв ми даде смислено мнение, а относно това което си написал благодаря и на теб. Почвам доста да съжалявам че въобще попитах. Имах нижда от ясен Отговор на ясен въпрос. а не философски размисли на тема, цитирам: ("Мощността ли е най-важното за една машина").




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.