Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 18.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: ниkoлaйнови [re: Amorphiss]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано06.11.06 12:39



Ми ти не вярваш, ама хората са си направили труда да направят проучване на тая тема, КПД то е по високо на вакуумните с термо тръба, но зимата идва големия проблем с появата на снега като се натрупа.

www.aetsolar.com/AET%20Literature/Performance%20-%20Flat%20Plate%20vs%20Vacuum%20Tube.pdf

Ето тук виж и чети



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: ниkoлaйнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Amorphiss (непознат )
Публикувано07.11.06 10:14



Така точно това доконентче съм си го свалил от саита на Апекс ММ. Разгледах го много подробно. Но имам един въпрос какво става когато зимно време духне вятър или когато температурите паднат под нулата (подсказвам плоските колектори умират) и това не си го пиша за6тото така ми е казал баи еди коиси от горно надолнище а защото по една малка случаиност съм топлотехник и се опувавам на това което съм прочел в дебелите книги и съм доказал като практически резултат! След това защо на системите с плоски ранели се поставят 4 kw. бързонагряващи нагреватели , на този въпрос една мома ми обясни че това е за да може да ми подпомага зимно време панела , е питам аз къде ми е кяра от слънчевата енергия зимно време ако трябва да ползвам 4 кв нагревател при положение че този на боилера ми е 3кв





Тема Re: ниkoлaйнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано07.11.06 16:49



Ми ти не вярваш, ама хората са си направили труда да направят проучване на тая тема, КПД то е по високо на вакуумните с термо тръба, но зимата идва големия проблем с появата на снега като се натрупа.

www.aetsolar.com/AET%20Literature/Performance%20-%20Flat%20Plate%20vs%20Vacuum%20Tube.pdf

Ето тук виж и чети

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.


Кой им е виновен на тея проучватели че са монтирали така панелите? Наистина по-добре изглеждат, даже отдолу сигурно не се и виждат защото са на покрива.
Ако са ги сложили на стената нито сняг ще ги вали, нито сняг ще се задържа по тях.



Тема Re: ниkoлaйнови [re: 2V6]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано08.11.06 15:20



А вия ги мислите за много тъпи нали, само където те са ги измислили а не вие, така че понякога вервай.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Кой мисли?нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано08.11.06 23:24



В отговор на:

Автор: Djasta-Prasta
Тема: Re: ниkoлaй

А вия ги мислите за много тъпи нали, само където те са ги измислили а не вие, така че понякога вервай.



Кой кого мисли за тъп? Кои са тези "те" и какво са измислили?

За какво мислиш че не вервам?



Тема Re: ниkoлaйнови [re: Djasta-Prasta]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 21:07



Всичко с тези графики, термо снимки и тем подобни си е чиста реклама.
Вярвам на опита и на собствените си очи.
Та не знам с какви контролери сте, но моя включва помпота след 42 градуса. На сайта който гледах тук такава стойност е замерена за няколко минути / за плоските / - голяма помощ за затоплянето на водата. Абе зимата не разчитай да се стопли водата поне в северна България.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.