Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 25.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Слънчева инсталация за топла вода  
Авторdoktor (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 18:33



АПЕКС ММ --- Някой има ли наблюдения върху изделията на тази фирма. Правят слънчеви колектори - плоски със селективно покритие.
Давайте отговори че ще слагам колектор но много се колебая от коя фирма и кой модел --- плосък или вакуумен.
Основно ще се ползва от март до октомври след това с локалното отопление ще топля водата. Даите и идея за бойлер с две серпентини 120- 150 л. Къде може да се намери?



Тема Re: Слънчева инсталация за топла воданови [re: doktor]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 16:53



Абе никой ли не я е чувал тази фирма? Много писания има за колектори , а сега сам си говоря.



Тема Re: Слънчева инсталация за топла воданови [re: дokтop]  
АвторOLE (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 08:13



Az ot Plovdiv se grymnah da gi tyrsq , ne stavat . I nakraq si vzeh vakuumni ot Turskite.Nai dobroto na pazara.



Тема Re: Слънчева инсталация за топла воданови [re: OLE]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 12:42



OLE - защо не стават? Кажи ако знаеш подробности. Вакуумните чрез коя фирма ги купи и инсталира?



Тема Re: Слънчева инсталация за топла воданови [re: doktor]  
АвторSestrata;) (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 18:15



Da i az parvo na tyah se obadih. Ama te pochnaha da me ubejdavat da si sloja ploski, za6toto drugite bili skapi. Az namerih evtini v edna firma solar tehnlogy solartechbg.info im beshe sayta. Dojdoha, instaliraha mi sistema na nova kasta - trabi, boyleri....vsichko i mi izleze kam 5000 leva.(s 2 kolektora) Napraviha mi razchet i vaz osnova na tyah teglih kredit. Haresa mi che se otzovavat vednaga.



Тема Re: Слънчева инсталация за топла воданови [re: Sestrata;)]  
Авторниkoлaй (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 19:24



Преди 1 месец си купих от Пловдив слънчев колектор със сухи вакуум тръби-
20броя тръби,алум.стойка,рефлектори,бойлер неръждавейка-150 литра
всичко за 1480 лева-работи перфектно.



Тема Re: ниkoлaйнови [re: ниkoлaй]  
Авторdoktor (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 21:04



ниkoлaй, бойлера над колектора ли се намира? На коя фирма са вакуумните тръби?
Аз си сложих 1 плосък колектор на споменатата фирма но като че ли 120 л. бойлер му идва голям ( може в бойлера да е проблема ) Работи си но като че ли не топли достатъчно.



Тема Re: ниkoлaйнови [re: doktor]  
Автор Amorphiss (непознат )
Публикувано01.11.06 17:05



И аз се обаждах до Апекс ММ и там един господин запо4на да ме обеждава колко добри са плоските колектори как дори и зимата работят по добре от бакуумните абе с две думи ми ги азкара перпето мобиле:) Но като си направих сметката цена/ефективност се получи така че плоските колектори излизат горе долу на цената на вакуум тръбните с топлинна тръба!Е верно има разлика с около 100-200лв но пък тя е за сметка на това 4е зимата няма загуби на топлина в околмата среда



Тема Re: ниkoлaйнови [re: Amorphiss]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано03.11.06 17:07



Да само че зимата като завали сняг ще видиш колко добре работят.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: ниkoлaйнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Amorphiss (непознат )
Публикувано03.11.06 18:05



Ami po moi nabliudeniq vakuumnite se sprawqt dosta dobre sys snega zimata. No az ot mnogo wreme ne wqrwqam w dqdo mraz i ne6to ne mi se wqrwa ploskite paneli da rabotqt po dobre ot wakuumnite






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.