Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 06.07.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Данните СА МАНИПУЛАЦИЯ !!!нови [re: миcлeщ]  
Автор sunenergy (опитен)
Публикувано24.04.07 14:27



Пак те питам - каква манипулация имаш на предвид че се прави? Посочени са две системи. Манипулация означава да се показват само предимствата на едната и недостатъците на другата. Според тебе коя система е представена в добра светлина и коя - в лоша?

Никого не съм карал да сравнява двете системи. Който не иска, да не ги сравнява - да си ги гледа по-отделно!

Наистина е трудно да се направи сравнителна оценка. Могат обаче да се направят конкретни изводи. Примерно за 5-ти януари, при облачно време "вакуумния" бойлер не само че не изстива (приоколна температура около нулата), но се загрява. От друга страна плоските колектори не могат да се загреят достатъчно, за да компенсират изстиването на бойлера вътре. Значи извода е, че при тези конкретни условия вакуумните работят макар и слабо, а плоските не.

Както споменах по-горе ще преработвам системите. Ако имаш търпение ще можеш да видиш данни от които да си направиш извода.



Тема Re: е стига толкова !нови [re: sunenergy]  
Автормиcлeщ (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 18:16



"Никого не съм карал да сравнява двете системи. Който не иска, да не ги сравнява - да си ги гледа по-отделно!"
Човече, сам пускаш мухата с поста "плоски или вакуумни", пускаш и някакви резултати, след което казваш горното ! Това не е ли манипулация ? Най - малкото, за да ти се гледа страницата !
Но така или иначе, още не мога да преценя коя инсталация е по - добра !!!



Тема Re: е стига толкова !нови [re: миcлeщ]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 21:51



Не знам какви са ви изчисленията и сравненията но.....
От година съм с плосък колектор и 120 л. бойлер. През зимата никакъв ефект ( даобре че котела е набухан с домбаски въглища)
Като пече слънце - нагрява но до към 55 - 60 градуса без вообще да вкл. ток.
Това е голата истина при мен. Нека споделяме лични наблюдения вместо да пълним форума с рекламни таблици на производители и търговци.



Тема Re: е стига толкова !нови [re: дokтop]  
Автор sunenergy (опитен)
Публикувано26.04.07 22:32



Докторе, кой мислиш че "пълни форума с рекламни таблици на производители и търговци"?





Тема Re: е стига толкова !нови [re: sunenergy]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 23:19



ейй..,аман от неблагодарници един човек да се потруди да помогне на другите само за идеята и веднага го оплюхте, е те за това България никога няма да се оправи,неможеме да се научиме да уважаваме труда на другите





Тема Re: е стига толкова !нови [re: roro]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 23:24



а на тебе sunenergy евала продължавай в същия дух мани ги тия неблагодарници





Тема Re: е стига толкова !нови [re: roro]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 23:47



тъй като в момента изграждам слънчевата инсталация имам следните въпроси
1.бойлера ми е с една серпентина която е включена към котлето как ще е най добре да свържа и колектора тръбите са ми с алуминиева влжка
2.има ли евтино и надежно управвление за помпата
3.от къде мога да си купя допълнителни датчици за температура защото искам да имам по богата информация
4.приемам всякакви съвети защото едва ли ще се сетя за всичко на този етап
благодаря на всички предварително



Тема Re: е стига толкова !нови [re: roro]  
Авторrr (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 20:08



Пиши на vladigp@mail.bg



Тема Re: е стига толкова !нови [re: rr]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 23:02



вече и аз имам от най евтините слънчеви колектори,а именно маркуч ,бутилки от мин.вода и малко алум. фолио идеята разбира се взех от форума,сложил съм и един пластмасов бодон 80л,помпата е малка 12волтова.Днес от 12.20 до 16.00 водата стана 35гр. при постоянна работа на помпата,след това като я спра за 15мин. и я пусна пак изходящата от колектора стига до 45гр.Маркуча който е в тръба е около 26м. Сега се чудя с какво да командвам помпата така че да работи 4-5мин и после да спре за 15мин. и т.н мисля си евентуално с реле за чистачки, но там интервалите сигурно са много кратки, има ли някой някаква идея
ето и снимки http://img.data.bg/i.php?id=353958



Тема Re: е стига толкова !нови [re: roro]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 09:48



Сложи едно термореле от бойлер или ел. радиатор, ампулата омотай с изолационно тиксо около маркуча и готово. Настрой го на 40-50 градуса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.