Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 07.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за sunenergyнови  
Авторshak (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 19:32



медни тръби-100лв;медна ламарина-130лв;рамка-30лв;изолация-20лв;стъкло-20лв преходи на резба-10лв;припой-+паста-60лв;силикон-10лв;общо-380лв;;;;;;;;;;;;;;; Тръбите ги споявам с припой-фи10 към фи22;после към ламарината ; рамката е дървена;вата за изолация и стъкло-4мм



Тема Re: за sunenergy и shakнови [re: shak]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 22:33



Прав е sunenergy, дай подробности - откъде си ги купил, за какви размери и количества се касае, начин на сглобяване ? Щото аз приключвам направи си сам 2 панела общо 1,8 м2 за 130 лв. Признавам, предварителния разчет беше 80-100 лв.



Тема Re: за sunenergy и shakнови [re: ekcпepт]  
АвторBEPEЯ COЛAP (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 22:48



Абе що си чешите езиците си бе майни , ами изрежете тавана на някой стар Трабант барем ви дойде на еффффтино, па още малко някой ако моге да ви го подари.



Тема Re: за sunenergy и shakнови [re: ekcпepт]  
Авторshak (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 10:37



става въпрос за 2 м2 панел с изциало меден абсорбер експерте.ТРЪБИТЕ И МЕДНАТА МЕДНАТА ЛАМАРИНА може да закупиш от всеки склад за цветни метали зане по малко от 200-220лв експерте.АЩО СЕ ОТНАСЯ ЗА 130лв-два панела-може ако са от пласмаса.......Ние да не сме от ЛИГУНОВО



Тема Re: за експертнови [re: ekcпepт]  
Авторshak (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 10:40



става въпрос за 2 м2 панел с изциало меден абсорбер експерте.ТРЪБИТЕ И МЕДНАТА МЕДНАТА ЛАМАРИНА може да закупиш от всеки склад за цветни метали зане по малко от 200-220лв експерте.АЩО СЕ ОТНАСЯ ЗА 130лв-два панела-може ако са от пласмаса.......Ние да не сме от ЛИГУНОВО



Тема Re: за sunenergyнови [re: shak]  
Автор sunenergy (опитен)
Публикувано12.03.06 19:11



Малко са височки цените, но с тия материали едва ли може да се падне под 250 лева. Като се сложи и труда - по-добре от магазина.
Колко вертикални тръби си сложил? Ламарината рязал ли си я на ленти?



Тема Re: за sunenergyнови [re: sunenergy]  
Авторshak (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 22:17



вертикалните са 12 броя и са фи 10; хоризонталните-фи 22.Ламарината не съм я рязал Направо съм я споил към тръбите.Това проблем лие?



Тема Re: за sunenergyнови [re: shak]  
Автор sunenergy (опитен)
Публикувано13.03.06 19:40



Не е проблем. Ако се беше напънал още да ги нарежеш и да ги запоиш странично към тръбите, щеше да се получи още колекторна повърхност - 12х0.01х2= 0.24 м2.



Тема Re: за sunenergyнови [re: sunenergy]  
Авторshak (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 12:07



много си прав; за тва не са бях сетил.Още не съм го изпробвал но се двоума дали да не сложа още едно стъкло.Ти как мислиш?Също така имам проблем със серпентината.Би ли дал няква идея как да огъна медна тръба така че да се получи серпентина.



Тема Re: за sunenergyнови [re: shak]  
Автор sunenergy (опитен)
Публикувано15.03.06 16:56



Може да се огъва мека медна тръба (откалена, продава се на кангал). Използва се пружина за огъване. Може да е вътрешна или външна. А за какво ти е тая медна серпентина?
Второто стъкло определено ще помогне. Аз бих пробвал с поликарбонат, но все не ми остава време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.