Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема kak da si napravim vitarno generator4eнови  
Автор bai petko maistora (непознат )
Публикувано07.03.06 22:00



ideata e slednata vzemam dve predni glavini na kola s predno predavane te se varzvat posredstvom edna ostaka 4e vsi4ko da moge posle da se razglobiava na miastoto na dgantata se pravi edna mufa koito e razdelen predvaritelno na 120 gradusa sled tova ot 2 lista lamarina se praviat tri perkikoito moge i da se carnat na mufata na drugia krai 2 br reduktori za da moge ot 20 30 te oborota na koleloto da stanat 1500 edno dinamo ot kola po izbor vsi4ko se koplira edin ups 500w moshnost ogte rabotia nad predavaneto na dolo da ne se opletat kabelite



Тема Re: kak da si napravim vitarno generator4eнови [re: bai petko maistora]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 00:26



Майсторе, едни американски хипари имат сайт, сигур на него си попаднал, или който те е лъзнал пак на него е попаднал. Утре 'ше ти го покажа, пичовете използват главина от едно старо волво (марката е без значение) и ботуша на макферсъна. Генератора е постоянно токов с постоянни магнити и има много подробни снимки как да си го направиш, единствената спънка е, че няма откъде да намериш такива мощни постоянни магнити. Те използваха магнити от стари хард дискове, ама не такива дето ги знаеш, ами едни други. ротора се прави от барабана на колелото . . . , абе и аз к'во се разписах, утре 'ше потърся сайта и 'ше ти го пратя, ония са избичили едни подробни снимки, пъпките по гъзовете им се виждат.



Тема Re: kak da si napravim vitarno generator4eнови [re: Eмo]  
Автор bai petko maistora (непознат )
Публикувано08.03.06 06:01



a kakvo bi mi kazal za bavno oborotni generatori idali moga da gi zamenia s kompresori i da generiram v goliama butilka 3k-5k kubaturata dage e bez zna4enie az dori sam napravil edno vertikalno vitarno kolelo za tazi cel no ne mi ostava vreme da go postavia i da probvam dori za tova se radvam 4e mogech da mi pomogneh s pove4e informacia po temata predvaritelno ti blagodariai gte ti sam ti zadalgen



Тема Re: kak da si napravim vitarno generator4eнови [re: bai petko maistora]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 10:20



Ше ме убиеш с тая латиница и тея четворки и шестици, използвай родна реч, аз съм дърто копеле. Идеята с бутилката не я разбрах.

За жалост хипарите съм ги изтървал някъде попътя, но ми е останал един чичко Ед с неговите пропелери, ето го:(http://www.webpal.org/webpal/b_recovery/3_alternate_energy/electricity/wind/blades/blades_index.htm).



Тема Re: kak da si napravim vitarno generator4eнови [re: Eмo]  
Авторenter (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 14:35



преди 10 години си правих такова чудо за генератор позвах динамо от трактор ДТ75 те са с постоянни магнити........ работи 3 години и се скапа
1 акомулаторите 2 броя 12V 165Ah издадоха багажа
2 една пролетна буря го попиля
не се занимавайте няма смисъл у нас няма райони с постоянен вятър (с малки изключения)



Тема Re: kak da si napravim vitarno generator4eнови [re: enter]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 15:54



Абслоютно прав си, ама човека иска да се изкефи. Може да построи нещо, се е опит.



Тема Re: kak da si napravim vitarno generator4eнови [re: Eмo]  
Автор Vanka.ta (минаващ)
Публикувано10.03.06 08:33



Отдавна съм замислил подобно нещо но все време не ми остава. Моята идея беше че вместо акомулатор да се използват нагреватели. Няма да може да се топли цяла къща но в една от стайте винаги ще е с 5-6 градуса по топло от външната температура. Основният проблем и при мен се явявят магнитите. Ако някой има идея от къде могат да се вземат?!

спорът ражда истината а нуждата - изобретението


Тема Re: kak da si napravim vitarno generator4eнови [re: Vanka.ta]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 11:24



От управлението на главите на стари дискове.



Тема Re: магнитинови [re: Eмo]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано11.03.06 17:40



от изгорели микровълнови печки - много яки магнити има за магнетроните

Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а


Тема Re: магнити [re: After_Dark]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 10:37



Електромагнити или постоянни магнити?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.