Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 20.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Какво имаш предвид?нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 23:12



5% са си много нещо.
Да, ама аз ти казах че в никакъв случай не можеш да получиш дори и 5%!
Пък и 5% от глоба 1000 лева са само 50 лева!:))))
При високите напрежения нещата са по-различни!
Това което си наблюдавал, не може да се получи в локалните разпределителни мрежи 20 киловолта!
Или поне ако се получава, то отклоненията са микроскопични!
Нека човекът сподели с колко му намалява напрежението на линията при всички изключени трансформатори и последователно включени един по един.

Този ефект не може да се наблюдава, защото той е единствения конуматор по електропровода. Ако имаше някой як консуматор с капацитивен характер, тогава - да. Тогава включвайки индуктивност, ще компенсира капацитивните токове и от там тока по ел.провода ще намалее, пада на напрежение ще намалее и от там ци се вдигнало напрежението. И ако съответно изключи индуктивността - напрежението ще намалее!
Друг механизъм - няма!
Механизмите свързани с висиките напрежения, краевите ефекти в случая не са валидни!

Ефектите за които говориш в Козлодуй, до голяма степен преполагам че са свързани не само с електрическите закони по преносната мрежа, а с реакцията на генериращите мощности. Защото когато се вдигне напрежението с 3 киловолта при включване на нов празен електропровод, тогава напрежението на изхода на генератора не остава същото , а се повишава!



Тема Re: И аз накрая.....нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 23:17



Не , не ....!
Не казх реактори, а трансформатори на празен ход!
Нашия участник спомена че има свободни трансформатори, няма да копува никакви реактори!
Тези трансформатори щом са в експлоатация , значи са вързани с комутационна апаратура!
Ако са 3 трансформатора, то ще има няколко "стъпки" на регулиране, свързани с включеното и изключеното им състояние!
Ако човек разбира от тези неща, може да стане и без пари!

Аз не предлагам нищо да не се прави, а просто да се намали финансовата тежест чрез подобрени договорни условия.
Нещо не мога да разбера, какво точно имаш предвид! Кои точно условия да бъдат променени?



Тема Re: И аз накрая.....нови [re: elektromer]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 23:50



Не искам да кажа, че рябват минимум 3 трансформатора!
Даже напротив, едва ли има 3.
Може и с 2, може и с 1 - все нещо полезно може да се направи!
При проблем с капацитивни товари, който не може да се реши, да включваш трансформатори на празен ход, за да компенсират капацитета е по евтино, отколкото ако не го правиш!



Тема Re: И аз накрая.....нови [re: elektromer]  
Авторxs (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 18:58



Здравейте,
Благодаря ви, че помислихте “на глас”. Нещата са точно така, както мислите и вие, наистина да включваш трансформатори на празен ход, за да компенсират капацитета е по евтино, отколкото, ако не го правиш! Това вече сме го направили. Но за мен това не е решение на въпроса.
Значи,
По този начин ми се заемат 5 ТМ, както ви писах и аз не мога да ги използвам.
Освен това, аз по никакъв начин не мога да следя и евентуално да коригирам капацитета на линията. Това може да стане само като се следят моментните стойности на cos, за различните фази от електромера, който е в чуждата подстанция. А аз нямам постоянен достъп до там.
Нямам и много стъпки за корекции.
Под режим на работа разбирам, да се включва електропровода само за работа ( през нощта ). На теория е възможно, но на практика никоя подстанция няма да се съгласи да комутира всеки ден своята апаратура. А и не разполагам с денонощен електротехнически персонал за това ( да превключва, да заземява и т.н. ).
Мисля си , че ако се намери въпросната реакторна уредба, тя ще трябва да се монтира непосредствено до електромера. За да може да следи параметрите на линията, и да ги коригира автоматично. Дали, обаче, ще се съгласят на това ЕРП?
Това което знам по случая е, че БДЖ са освободени от тези санкции ( от Наредба № 66/ 26.04.2000г.). При тях съществува същия проблем. И си мисля, че щом за едни може-трябва и за други да може. Но за съжаление това е само мое мнение.
Продължавам да търся фирми, предлагащи подобен вид продукт.
поздрави



Тема Как ги търсиш фирмите?нови [re: xs]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано15.03.06 19:25



По клубовете няма да ги намериш.Има си Гугъл.Търсиш АВВ,СИМЕНС,ШНАЙДЕР. Всички имат представителства в БГ.Познавам ги лично,ама вземи се разрови.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: И аз накрая.....нови [re: elektromer]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано15.03.06 19:28



Това може да стане тогава , когато консуматора връща в системата не реактивна, а активна енергия.
Прочети си учебниците!!!


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: И аз накрая.....нови [re: Xoлдън]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.03.06 19:49



Не му придиряй де.

Сега по същество:
1. Реакторите трябва да са при теб, а не на шините на подстанцията.
2. Ще комутират толкова колкото трябва. Все пак линията е твоя.
3. Не е нужно заземление когато линията е в "Резерв". Даже напротив!
4. Имаше човек който ти предложи да му дадеш товаровия график, нивата на напрежение които имаш и т.н. Той (не съм убеден безвъзмездно ли) ще ти сметне какво трябва да се направи. Това ще важи само ако в разпределителната уредба си спазват графика по напрежение. Иначе ти не си врачка за да знаеш кога и колко да компенсираш.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема да допълня и азнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано15.03.06 20:58



Та прав си НО да ръсна и аз малко мозък - та до колкото се сещам капацитета на линията се променя в много тесни граници ако няма някакви външни фактори разбирай път по който минават камоиони, някоя неподстригана гора или нещо от сорта. Меренето искаш или не трябва да ти е в подстанцията а комутацията при теб, как ще покриеш тези 25 километра не знам.

И все пак какъв е електромера в подстанцията???? ако е от новите цифровите те правят товаров график с дискретизация колкото е зададена (при мен беше 15 минути) така че можеш да определеиш колко ти е капацитета на линията и в какви граници се движи. Тази информация би ти свършила доста добра работа когато решиш да поръчваш реактор. Иначе може като имаш изходните данни от електромера и те се покрият с това че капацитета на линията е постоянен.... ми някой траф на старо ще ти свърши идеална работа според мен.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: добре денови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторxs (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 21:16



Аз не съм електроспециалист. Възможно е , да не пресъздавам достатъчно разбираемо ситуацията. За което ме извинете..........
Ако реакторите са при мен, как аз ще разбирам каква е моментната отдавана капацитивна реактивна мощност? И колко индуктивна трябва да се включи за компенсацията? Необходимо е да се следи на извода на електропровода. А когато не си следят напреженията........? Разултата ще е за моя сметка пак, нали?
Линията е моя, но прекъсвачите – техни. От малката ми практика знам, че не обичат честите комутации на съоръженията си. 
Като писах за заземяване, имах в предвид, че на тази линия имам два потребителя. Първо изключва прекъсвача си задния, а за да изключи първия е необходимо да заземи втория, или нещо такова. Това са подробности, в който гледам да не навлизам.
P.S. а щом съм тръгнал да търся тук някакво решение, значи не съм намерил друго. Ако това дразни някой, моля да ме извини.



Тема Re: добре денови [re: xs]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.03.06 22:17



Разбираемо си е.

Ами по напрежението което измерваш при положение, че те си спазват графика по напрежение. Цифровите електромери имат така наречените "load profiles". В тях в течение на всеки 15 минути се записва интегрираната стойност на активната и реактивната енергия със съответния знак (взема/дава). По-умните електромери пишат и напрежението. Не знам точно твоя какъв модел е.

Естествено всички неуговорени отклонения са за твоя сметка. Ако искаш да си винаги номер едно то ще трябва да правиш ВЧ обработка, дистанционно мерене и компенсиране съобразно измерените величини. Като начало си сложи твой личен контролен електромер и се разхождай веднъж седмично да си го отчиташ за да видиш какви са трендовете. Гледай да е с със запис на история и по напрежение. По реактивната и напрежението винаги ще можеш да познаеш къде си в момента.

Това кой какво обича няма значение. Аз най-обичам да лежа, ама след час ще трябва да ходя да работя Линията ще ти е захранена тогава когато ти поискаш.

Това за заземяването и прекъсвачите попада в раздел "нещо такова". Прекъсвач може и трябва да може да се изключва винаги когато има нужда от "ръка" от защита и т.н.

Защо реши, че някой се е подразнил. Скивай к'ва добра дискусия си водим.

P.S. Пак казвам. Договорете се с тях като честно опишете вашите възможности и поставите вашите условия. Другата страна също ще изкаже своето становище. Процесът се нарича договаряне. Водете си психолог с познания в електропреноса. Не може да не клекнат! Ако не клякат, сменяте екипа и пак. В началото на поредния кръг от преговори казвате, че предишният екип е уволнен за несправяне с работата. Посредствените кадри изпитват удовлетворение от човешкото нещастие.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.