Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 09.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Конвекторни радиатори?  
Автормъx (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 14:29



Ще се мястя в нов апартамент, който трябва да се отоплява на ток. Сложих конвекторни радиатори ADAX с дигитален термостат (от фирмата ми сметнаха необходимата мощност). Засега още върви довършителен ремонт и не живеем там, но от време на време ходим. Вчера, например, за почти 3 часа, радиаторите бичеха на пълна мощност и не можаха да вдигнат над 15С, а стаята не е много голяма. Което значи, че ако ги включвам само като се върна от работа, няма да загреят докато си легна. Въпросът ми е - няма ли да е по-икономично ако изобщо не се гасят, а само леко се намаляват? Дограмата е PVC с к-стъкло, има външна изолазия и вата и гипскартон на таваните. Партер е.
Има ли някой представа колко горе-долу излиза отоплението на около 85 кв. м. на ток? За да знам какво да очаквам в най-скоро време



Тема Re: Конвекторни радиатори?нови [re: мъx]  
Авторumotan (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 15:56



Аз вече три години живея в такъв. Имам малко дете което си е в къщи цял ден.
За януари платих 235 лв., имам един адакс от серията гламокс (2кВ), един маслен радиатор (2,5кВ) и една духалка (2кВ). Адакса не е лош вариант за отопление на ток (да не кажа , че е най- добрия).
Трябва да знаш, че веднъж като загрееш апартамента, след това няма да изтива до такива ниски температури, че да ти се налага по три часа да работят та да стигнат до 15 градуса. Обикновено ще започваш от 15-16 да загряваш, тъй като след като имаш външна изолация тя ще спомага за акомулиране на топлина в стените (няма да изстиват бързо). Все пак след 3 години опит си мисля че стаите в които не се спи ношем трябва да се отопляват с качествен климатик, за през ноща е шумен ако трябва да се спи в стаята.
Поздрави



Тема Re: Конвекторни радиатори?нови [re: мъx]  
АвторПУMПAЛ (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 18:25



Колегата ти каэа,че щом апартамента ти е нов, стените,са студени, може да има влага някъде и би трябвало да поработят радиаторите според мен в началото на мах мощност.Но все пак,ако стаята е15-16кв м,и конвектора е 2,5-3,0КВ трябва да се стигне темература от поне 18-19 градуса доста по бърэо.



Тема Re: Конвекторни радиатори?нови [re: ПУMПAЛ]  
АвторKokoBoko (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 23:51



Ако е само външна изолция , все едно че нямаш изолация , няма ли вътрешна не си е работа . От външната изолция има полза само наи горния апартамент .
Просто е хвърляне на пари на вятъра с тази външна изолция .
Когато имаш вътрешна изолция , стаята се загрява много бързо и не бяга топлината по стените и да топлиш горните апартаменти .
При мене като има вътрешна изолция и PVC не стигам повече от 200 лв зимата в наи големия студ , като съм с един климатик и един въздушен радиатор (работи като конвекторните ) .
Климатика е счасовник и го пускам 2 часа преди да се прибера и е 20градуса в стаята .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.