Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 20.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: трифазен ел. двигателнови [re: ENTER]  
Автор pass (новак)
Публикувано10.02.06 16:41



Когато трифазни ел.двигатели се свързват в монофазна мрежа мощността им пада наполовина,оборотите също.При това свързване ,ако излизат /на клемната кутия/6 края -3 начала на намотки и 3 края намотки, едната от намотките изпълнява функциите на пускова намотка..За да се дефазира полето се използува пусков кондензатор свързан към пусковата намотка постояно или само докато тръгне двигателя, а след това се изключва.Когато излизат само три края на клемната кутия /останалите три края са свързани вътрешно/ на едия край се свързва кондензатор последователно към произволен край на едната намотка и се подава примерно 0, а надругият свободен край фаза 220 в. Успех !!!

Редактирано от pass на 10.02.06 16:44.



Тема Re: трифазен ел. двигателнови [re: pass]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 20:29



Че мощноста пада, ама чак наполовината не позна,за оборотите също непозна,изобщо не се променят.Правил съм трифазни на монофазни,но с по малка мощност.Просто едната намотка се използва за пускова и като се развърти двигателя да се изключи.Използва се пусков кондензатор 156 микро фарада.Тъй като двигателя е доста мощен трябва да се използва и работен кондензатор мисля ,че трябва да е 36 микро фарада.Мотора трябва да е на звезда.



Тема Re: трифазен ел. двигателнови [re: митю]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 20:51



Оплеска работата.Прочети какво съм написал и ако не вярваш отвори справочника на Клисаров.



Тема Re: трифазен ел. двигателнови [re: Xoлдън]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 19:06



Споко бе Холдъне,аз работя по схемата която съм описъл,но ще пробвам и твоята.Не виждам какво съм оплескал.Казах.



Тема Re: трифазен ел. двигателнови [re: митю]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 09:18



На обикновен трифазен двигател за 380 волта намотките са за 220 волта и са свързани в звезда,при което работят на линейно 380 в.При свързване в триъгълник,трябва линейното напрежение да е 220 в.Именно това се ползва за монофазно свързване на 220 в.Едната намотка работи на 220 в.,а на другите се подава дефазирано напрежение,за да се получи въртящо магнитно поле.При постоянно свързан кондензатор двигателя тръгва нормално.Кондензаторът е 75-80 микрофарада на киловат.Има и по точна сметка,но за практически цели това е достатъчно.
Пусковия кондензатор на монофазните двигатели служи само да създаде въртящ момен при пускането.Ако го развъртиш по механичен път пак ще тръгне.Ако на трифазен сложиш пусков кондензатор и след развъртане го изключиш,двигателя ще продължи да се върти,но с по малка мощност.Иначе с постоянно включен кондензатор мощността се запазва в голяма степен.



Тема Re: трифазен ел. двигателнови [re: Xoлдън]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 21:00



Благодаря за инфото.Казах.



Тема Re: трифазен ел. двигателнови [re: Xoлдън]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано16.02.06 16:29



Даже съм срещал препоръки за 70 микрофарада на киловат.

_____________________________________
Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: трифазен ел. двигателнови [re: brains]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 19:08



Айде,няма да ги мерим.И без друго се произвеждат с толеранс 10% та все тая.Важен е порядъка.Другото се донаглася,ако имаш подходящи кондензатори.



Тема Re: трифазен ел. двигателнови [re: Xoлдън]  
АвторШeйтaн (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 22:02



Купи си едно честотно и го вържи през него,чиста работа.
Ще можеш да регулираш оборотите,момента и други.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.