Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 30.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за електромеритенови  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 10:31



чакам компетентно мнение относно това:http://www.megafaza.com.ua/sposob.htm



Тема Re: за електромеритенови [re: мъrлa]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 11:27



Ако очакваш да се получи някаква оживена дискусия - предполагам , че няма да се случи!
Причината е че назад във времето е имало много обширни дискусии , в които тези въпроси са горе-долу изяснени!

Но ще се опитам в общи линии да отговоря на твоя въпрос!

Тези неща , които си разглеждал са "измама" , за да ти приберат парите!

Там има верни способи , но това са тези за които се изисква груба намеса , която се санкционира строго когато те хванат!
Имам предвид способите са шунтиране на електромера , пипане по пломбите и т.н.

Има няколко метода , в които трябва да се намесваш във веригата преди електромера!
Ама това е тъпо , защото ако пипнеш преди електромера , то не ти трябва някакъв спезиален способ!
От фазата преди електромера - каквото и да дърпаш не се отчита!
Дали ще шунтираш електромера , или ще консумираш директно от точка преди него , или някакъв друг начин свързан с пипане преди електромера - принципно е едно и също!

Ако питаш обаче за "интелигентните" способи , които са "неуловими" - без да пипаш нищо , просто включваш нещо в контакта и .... - това е измама!
В обясненията присъстват обещаващи думи в комбинация с извъртането на теорията и практиката!
Реактивната енергия по принцип в къщи не я плащаш!
Консумирай колкото искаш - ама не можеш да правиш нищо с нея!
За теб е безполезна - не мощеш да се топлиш , да си светиш и т.н. с нея!

А колкото до това , че ако консумираш активна и реактивна , то наличието на реактивна енергия ще обърка електромера и той няма да може да отчете активната - не се и надявай!
това може да стане само ако електромера не е в ред!
По принцип електромерите от близкото минало имат подобни недостатъци , но са в малки граници!
Не можеш да разчиташ на това!
а новите електромери в това отношение са точни!

С други думи , не се занимавай с тези от мегафаза !
В най добрия случай ще изгубиш вртеме , или пари!
А в най лошия - и време и пари!



Тема Re: за електромеритенови [re: elektromer]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 12:01



Просто не вярвам някой да не е сглобил нещо интелигенто по този въпрос.На Българина му трябват пари акъл си има.



Тема някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 12:48



Добре тогава.Нека някой да ми отговори влиае ли се електромера от атмосверните условия на вън



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
АвторBиeлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 14:00



Влияе се разбира се!
И клетъяния ти телефон се влияе от атмосферните условия.
Но ако разчиташ, че в кучешкия студ електромера няма да отчита правилно - не се надявай! Най много части от процента да "намажеш" ако това те устройва.

Уплътни си прозорците, вратите и сложи дебела изолация на тавана - там инвестирай и ще си на печалба.


Ако все пак ти се занимава със шмекерии погледни метода: Кремации катушки. Там има хляб, но грешна е схемата - ползвай само идеята.
Един-два пъти можеш да го направиш и като те усетят - изгорелия ще си ти.
А като стане много разпостранено - и маймунките много на този клон , клона се чупи.

А, и да не забравя хубавата българска поговорка: Един път със стомна за вода, два пъти със стомна за вода , а на третия път стомната се чупи!
Извода е - добре е да знаеш кога да спреш.



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Bиeлицa]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 14:51



Точно там е проблема.Дадох сумата и пари за изолации котлета радиатори и др.Използвам газ за горвене и ми идват сметки от рода на 100лв .за месец.лампи и телевизор два часа вечерно време.А кажете сега



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
АвторCмeтkи зa тok (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 15:03



Пич, да не са включили осветлението на стадион Васил Левски към теб, барабар с видеостените,а?



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Cмeтkи зa тok]  
Авторreoprи_нз (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 16:00



Ами ако се съмняваш, че ти върти повече електромера изключи всичко от контактите в къщи и пусни една или няколко лампи с известна мощност. Засечи за единица време колко пъти се завърта диска. После по константата на панела на ел.мера сметни колко е отчел и дали има разлика .
Погледнато реално 100 лв. ток не са много киловати - просто тока е ненормално скъп.
Те изродите затова го вдигат лятото за да не бие на очи. А като застудее и хората писнат - те: ааааа, ние не сме го дигнали от сега!
За трепане са според мен тези дет ни управляват.
Ама и ние що ли им се подчиняваме още?



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Cмeтkи зa тok]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 16:09



И аз това се питам брат,ама нема кой да ме свтне по въпроса



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: reoprи_нз]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 16:16



Какво да ви кажа засичам го по какви ли не методи,само търча като изоглавен до таблото и сметки и немам думи.Така ще е докато българите сме стадо овце.На където ни подкарат на там вървим.С една дума овце




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.