Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 01.07.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за електромерите  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 10:31



чакам компетентно мнение относно това:http://www.megafaza.com.ua/sposob.htm



Тема Re: за електромеритенови [re: мъrлa]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 11:27



Ако очакваш да се получи някаква оживена дискусия - предполагам , че няма да се случи!
Причината е че назад във времето е имало много обширни дискусии , в които тези въпроси са горе-долу изяснени!

Но ще се опитам в общи линии да отговоря на твоя въпрос!

Тези неща , които си разглеждал са "измама" , за да ти приберат парите!

Там има верни способи , но това са тези за които се изисква груба намеса , която се санкционира строго когато те хванат!
Имам предвид способите са шунтиране на електромера , пипане по пломбите и т.н.

Има няколко метода , в които трябва да се намесваш във веригата преди електромера!
Ама това е тъпо , защото ако пипнеш преди електромера , то не ти трябва някакъв спезиален способ!
От фазата преди електромера - каквото и да дърпаш не се отчита!
Дали ще шунтираш електромера , или ще консумираш директно от точка преди него , или някакъв друг начин свързан с пипане преди електромера - принципно е едно и също!

Ако питаш обаче за "интелигентните" способи , които са "неуловими" - без да пипаш нищо , просто включваш нещо в контакта и .... - това е измама!
В обясненията присъстват обещаващи думи в комбинация с извъртането на теорията и практиката!
Реактивната енергия по принцип в къщи не я плащаш!
Консумирай колкото искаш - ама не можеш да правиш нищо с нея!
За теб е безполезна - не мощеш да се топлиш , да си светиш и т.н. с нея!

А колкото до това , че ако консумираш активна и реактивна , то наличието на реактивна енергия ще обърка електромера и той няма да може да отчете активната - не се и надявай!
това може да стане само ако електромера не е в ред!
По принцип електромерите от близкото минало имат подобни недостатъци , но са в малки граници!
Не можеш да разчиташ на това!
а новите електромери в това отношение са точни!

С други думи , не се занимавай с тези от мегафаза !
В най добрия случай ще изгубиш вртеме , или пари!
А в най лошия - и време и пари!



Тема Re: за електромеритенови [re: elektromer]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 12:01



Просто не вярвам някой да не е сглобил нещо интелигенто по този въпрос.На Българина му трябват пари акъл си има.



Тема някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 12:48



Добре тогава.Нека някой да ми отговори влиае ли се електромера от атмосверните условия на вън



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
АвторBиeлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 14:00



Влияе се разбира се!
И клетъяния ти телефон се влияе от атмосферните условия.
Но ако разчиташ, че в кучешкия студ електромера няма да отчита правилно - не се надявай! Най много части от процента да "намажеш" ако това те устройва.

Уплътни си прозорците, вратите и сложи дебела изолация на тавана - там инвестирай и ще си на печалба.


Ако все пак ти се занимава със шмекерии погледни метода: Кремации катушки. Там има хляб, но грешна е схемата - ползвай само идеята.
Един-два пъти можеш да го направиш и като те усетят - изгорелия ще си ти.
А като стане много разпостранено - и маймунките много на този клон , клона се чупи.

А, и да не забравя хубавата българска поговорка: Един път със стомна за вода, два пъти със стомна за вода , а на третия път стомната се чупи!
Извода е - добре е да знаеш кога да спреш.



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Bиeлицa]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 14:51



Точно там е проблема.Дадох сумата и пари за изолации котлета радиатори и др.Използвам газ за горвене и ми идват сметки от рода на 100лв .за месец.лампи и телевизор два часа вечерно време.А кажете сега



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
АвторCмeтkи зa тok (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 15:03



Пич, да не са включили осветлението на стадион Васил Левски към теб, барабар с видеостените,а?



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Cмeтkи зa тok]  
Авторreoprи_нз (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 16:00



Ами ако се съмняваш, че ти върти повече електромера изключи всичко от контактите в къщи и пусни една или няколко лампи с известна мощност. Засечи за единица време колко пъти се завърта диска. После по константата на панела на ел.мера сметни колко е отчел и дали има разлика .
Погледнато реално 100 лв. ток не са много киловати - просто тока е ненормално скъп.
Те изродите затова го вдигат лятото за да не бие на очи. А като застудее и хората писнат - те: ааааа, ние не сме го дигнали от сега!
За трепане са според мен тези дет ни управляват.
Ама и ние що ли им се подчиняваме още?



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Cмeтkи зa тok]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 16:09



И аз това се питам брат,ама нема кой да ме свтне по въпроса



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: reoprи_нз]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 16:16



Какво да ви кажа засичам го по какви ли не методи,само търча като изоглавен до таблото и сметки и немам думи.Така ще е докато българите сме стадо овце.На където ни подкарат на там вървим.С една дума овце



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано17.01.06 19:25



Чакай сега и не се пали.Огледай си всичко ,което ти е навързано на ток.Лампи и телевизор само?А хладилници,фризери,помпата на котлето и какво ли не?
Най опасни са малките консуматори,но постоянно включени.За това се огледай.Дори компа,ако ти е постоянно включен ти прави добра сметка.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Xoлдън]  
АвторBиeлицa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 10:07



Пак казвам, че НЕ ти консумираш много киловати. Киловатите са прескъпи. А печалбата от месеци заминава за чужбина. Плащаме за бюджета на чужди страни със горницата от тока ни. Вместо българските старци да получат надбавка от това , че са работили навремето и са създавали - надбавката отива у западни разглезени пенсионери, болници и образование.
Нас българите кучета ни яли!

Има, има методи да се намали и ограничи това безобразие. Ще дойде време и на западняците ще им пламне главата от нас.
Ама каква работа имат тука? И да не забравят, че са само едни гости!



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Xoлдън]  
Авторeлeлekтpoмep (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 13:52



100 лева са много за изброените консуматори. Аз имам компютър постоянно включен, помпа за отопление около 50% време на работа, хладилник, телевизор, готварски уреди (включително и печка с фурна), пералня със сушилня ... Осветлението ми е с енергоспестяващи лампи. Сметката ми беше около 30 лева.

Сега ми сложиха нов електронен електромер отвън. Стария е вързан последователно. Имам обаче лош късмет - новия електромер отчита с около 13% повече електроенергия!

Някой има ли обяснение на това?



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: eлeлekтpoмep]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано18.01.06 14:11



Енергото май здраво ни изклати с тези електромери отвън. Вече 2 пъти по тяхно си усмотрение ми сменят електромера и все ми се покачва сметката. Уж цената на еленергията не я вдигат, пък от ден на ден все повече плащаме. Есента сметката ми за ток (когато няма отопление и охлаждане) беше 170-180 лв. - с около 50 лв. повече от лани. А сега през зимата плащам по 250лв., януари ще има сигурно още повече. Никога по-рано не съм имал такива сметки, пък нови консуматори не съм слагал, нито пък зимата е нещо по-студена от другите. Нещо ни мотаят тия от енергото, ама не мога да им хвана края.

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!


Тема Re: някой да ми отговоринови [re: jordanvass]  
АвторПoбъpkaн (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 15:46



Абе аз в енергото работа, че си ги мисля същите работо като jordanvass, па какво да разправяме за останалите хора.

Значи нормално е като ти сложат нов точен електромер да ти се вдигнат сметките за ток поради причина, че първия е отчитал по-лошо. Не че новия има самоход. Те новите ловят уредба и телевизор на стендбай - и още като си помислиш за щепсел и диска на ел-мера почти се е завъртял.
И аз съм се видял в чудо от сметките за ток - и колкото да икономисваш и гасиш лампи минимум 300 киловата за месец ми идват по подразбиране.

Може да ми се смеете ама ще ви кажа:
Взел съм няколко оборотно електромера от колеги и като невменяем психопат ги слагам из стаите ту на един ту на друг консуматор. Контакта за климатика си има отделен постоянен електромер. Хладилника лятото в жегата два месеца наред му записвах показанията и какво - 20-30 киловата на месец което прави 4-5 лева. И в крайна сметка пак толкоз плащам. А ако не плащам ще ме изгонят от работа. Няма оправия.



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Пoбъpkaн]  
Автор vladoO549 (непознат )
Публикувано18.01.06 16:29



Искам да споделя нещо дано е от полза на някой!
Една позната се оплакваше че много ток плащала.Заех се и диста време беше ходене по мъките.Оказа се че един от кабелите в назилката е бил леко заголен и почва да нагаря там.Неокъсява а само нагрява...като нагревател.И най интересното беше че когато хладилника не е включен не "консумира" толкова много а когато се включи..почва да "църка" изглежда повече и оттам и консумацията се увеличава много.
Така че проверете си действително дали всеки консуматор изразходва толкова колкото е по паспорт!



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Пoбъpkaн]  
АвторCтpaдaлeц (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 16:33



А бе аз имам една жена - фурия. По цял ден се чуди к'во да прави и сбира енергия, и как се прибера от работа.... мани, мани. Ама аз му хванах цаката - щом влезна дома, ловя я за ръцете и мушкам в контакта. А тя, сбрала енергия та се не трае, електромера върти наобратно.



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: eлeлekтpoмep]  
Автор elektromer (индукционен)
Публикувано19.01.06 15:08



Виждам че ползваш същия ник , само по кирилицата се различава!

Аз имам компютър постоянно включен, помпа за отопление около 50% време на работа, хладилник, телевизор, готварски уреди (включително и печка с фурна), пералня със сушилня ...

Приятелю , при това полужение най вероятно електромера ти е бил повреден!
Отчитал е по-малко!
Над 10 лева трябва да плащаш само за компа , и то не постоянно включен а по 8 часа!
Новия електромер просто отчита точно , затова се е всигнала сметката!
Ако се съмняваш , че новия електромер отчита повече - бъркаш!
От опит ти казвам , че е вероятността да отчита повече е нищожна!

Според мен сега не плащаш повече от колкото реално консумираш!
Просто преди си плащал по-малко!
Със здравае!

Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Cтpaдaлeц]  
Автормaйтaпчия (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 15:14



Ами помисли по ъпроса:
Какво се случва през деня , та е заредена с енергия?
Кой я ЗАРЕЖДА?
Прибери се по-рано от работа , можеш да свариш нещо ...!



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: jordanvass]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 16:46



Електромерите ги правят така,че да отчитат в тяхна полза.Ще взема да запуша ключалките на таблата в квартала с лепилце и кибритени клечици



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: elektromer]  
Автормъrлa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 17:00



никой не може да ме убеди,че не си ги настройват в тяхна полза.Бих си занесъл електомера на проверка,но в независима лаборатория.тоест да няма нищо общо с енергото.Бас ловя че си имат вече музей,където са изложени практически изработки на енерго спестяващи гяволии.Що не си карат Румънските джипове,а все хубави нови коли.Щото им отчитат точно ел.мерите.да им ......



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
АвторBиeлицa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 13:46



Ами засечи със известен консуматор и изключено всичко друго - колко оброта прави диска за 1 или 5 минути и ще се убедиш дали мери вярно. Умножи по костантата и готово.
За какво ти е лаборатория като проблема при теб е не дали грешката е 0.21% , 0.67% а 30% или 50%.

Ако не откриеш голяма грешка - едва тогава търси малка.



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
АвторELlN (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 17:25



Там е работата че никакви други измервания освен техните не важатАз имам контролен електромер от старите производство на Никополския завод и никой не е в състояние да ме убеди че новите Крижици мерят по точноЗа един час старият си отчете това което пише на табелката на уреда а ТОЧНИЯТ 1840 ВТ при товар 1620ВТ.Сега сумати хора ще тръгнат да ме убеждават че не мога да си направя правилно измерване но аз се занимавам с това от много време и никога няма да се доверя на табелката на уреда.Мерил съм го с ампер клещи и електронен Мултицет.И не ми казвайте че уредите ми не са критерий за това.Скъпи са и с висок клас на точност.Изглежда господата от НЕК работят по някъкъв нов закон за изчисляване на действителната мощност който ние не знаем.В крайна сметка каквото и да му приказваш ТО НЕГОВАТА СИ ЗНАЕ



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: ELlN]  
АвторBиeлицa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 17:00



Значи казваш, че електромерите дето ги слагат сега отчитат повече.
Не споря за това. Но едва ли до вчера държавно предприятие, че тръгне със шмекерии. Това за общия случай.
Сега конкретно за теб - може да ти отчита в повече електромера, но за себе си констатирай с колко точно, премери си ампери и ватове....



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Bиeлицa]  
АвторAз Kлaвдий (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 08:23



С една дума:
-Алооо Вик ли е:
-Не Енергото е.
-Нищо , и на вас да ви еба майката.



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
АвторKУKOOO (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 16:10







Тема Re: някой да ми отговоринови [re: мъrлa]  
Авторfaza (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 08:37



електромерите се проверяват от "мерки и теглилки" Енергото в случая не се меси-факт



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: KУKOOO]  
Автор3eмнo+нyлa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 15:49



Мерки и теглилки могат ли да прегледат всеки един електромер?
А и да го прегледат един път, кой следи за след година или 5?



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: faza]  
АвторELlN (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 21:26



Само дето лабораторията им е в Енергото ,което ме навежда на мисълта че и Яслата им е там



Тема Re: някой да ми отговоринови [re: Пoбъpkaн]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 17:14



Напълно съм съгласна. И ние имаме вече електронен електромер, не се отопляваме с ток и колкото и да пестим (къпем се, готвим и перем) 400 кВ дневна си ги хвърляме ей така, както и 200 нощна. А старият индукционен електромер не ни набутваше толкова.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.