Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:28 28.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Котле или климатик?нови  
АвторПeтko (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 10:59



Алтернативите:
Ел. Котле 3/6kW (3 радиатора в 2 помещения + лира в банята, общо - ~48m2, меки тръби в пода)
или
Инверторен климатик + конвекторен радиатор (климатика в eдното помещение ~30m2, радиатора в другото помещение ~14m2)

Топлоизолирана сграда; тухла; източно-западно изложение; PVC дограма; вътрешен апартамент; незиморничави стопани - 18-20C им е добре, които през деня са на работа.

Приоритети за стопаните:
1. Ниски сметки за ток
2. Ефективно отопление



Тема Re: Котле или климатик?нови [re: Пeтko]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано07.01.06 15:11



Варианта с климатаика е по-добър



Тема Re: Котле или климатик?нови [re: _Mepakлия_]  
АвторGrrr (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 18:02



Ама е по скъпо от котлето, има котлета които се зареждат веднъж на ден с въглища и грее доста повече за по малко пари



Тема Re: Котле или климатик?нови [re: Пeтko]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 18:31



два обикновенни климатика=инвенрторен+радиатор.
аз съм с три климатика и сметките ми за ток не са велики
мислих и за котел на тв. гориво,ама освен мен няма кой да го запали
в къщи, а кочето на дистанционното и децата го знаят....



Тема Re: Котле или климатик?нови [re: дaнчo]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 20:58



Твърде относително за "велики".Пиши с колко финансираш всеки месец енерго феодалите.



Тема Уточнениенови [re: Пeтko]  
АвторПeтko (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 09:51



С котлето (готова инсталация от радиатори + меки тръби в пода) може да се отоплява целия апартамент (двете стаи + банята), а с климатика и конв. радиатор само двете стаи.



Тема Re: Уточнениенови [re: Пeтko]  
Автор sunnrider (непознат )
Публикувано08.01.06 20:25



При всяко положение с котле на твърдо гориво ще е по-евтино и по равномерно отоплено навсякъде,но трябва да се зарежда и почиства. Ако системата се оптимизира добре,обслужването може да се намали до доста поносими граници. Не трябва да се подминава и факта,че АЕЦ ще бъде спряна и цената на тока не се знае къде ще отиде - това също е в полза на котлето. Не трябва да се заблуждаваме и да вярваме,че политиците мислят за просперитета на тая страна.Точно обратното - тяхната цел е да унищожат България и за това трябва да се готвим за най лошото! Според мен котлето е най-добрия вариант.



Тема Re: Котле или климатик?нови [re: Пeтko]  
Авторreoprи_нз (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 13:38



" Не трябва да се заблуждаваме и да вярваме,че политиците мислят за просперитета на тая страна.Точно обратното - тяхната цел е да унищожат България и за това трябва да се готвим за най лошото! Според мен котлето е най-добрия вариант."

Taka е за съжаление положението. Трябва да се мисли за алтернатива както в отоплението така и за алтернатива други работи. Положението в страната тепърва има още да се влошава. Особенно след влизането ни в ЕС. Е тогава освен че ще ни се такова таковата ами и биг брадъра няма да позволява какво и да е да се прави - примерно само лицензирана френска фирма ще може да поставя радиатори, а водната риза ще се монтира от немска фирма....



Тема Re: Котле или климатик?нови [re: reoprи_нз]  
Автор hladnika (Brujo)
Публикувано10.01.06 16:10



че ще е все по-зле е ясно ма що си мислите че ще влеземе в евросъюза?

Бъгавият Дир....


Тема Re: Котле или климатик?нови [re: hladnika]  
Авторgeorgi_nz (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 11:46



Ами аз си мисля, че ще ни вземат по причината че сега сме извън общия контрол и пирамидката им трябва да се разрастне с още едно стъпало най-отдолу. Та ние да сме в калта, а Испания, Портогалия и прочие малко да се повдигнат от мизерията.
Новия световен ред как иначе ще настане без общ контрол над всичко. А те бързат, бързат че времето им изтича.

Ма да не сменяме темата и съветвам човека да си прави котле на твърдо гориво - дето може вътре да се мята всичко горимо и полугоримо.
Е ако иска да му е чисто и неопушено може да го сложи в отделна стая за целта -килер, мазе...
Климатика за сега е икономично отопление донякъде, ама няка да е все така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.