Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 24.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема климатик  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 09:32



Извинявам се ако повтарям тема , но знае ли някой има ли значение за ефективноста на климатика разположението на външното и вътрешното тяло при монтажа му в смисъл трябва ли някое от изброените да е на по-високо респективно по-ниско,нужна ли е нивелация, "за дължината на тръбите знам" икаквото важно се сетите, Благодаря предварително



Тема Re: климатикнови [re: k]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано13.01.06 21:30



В книжката на всеки климатик го пише.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: климатикнови [re: k]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 01:36



вътрешното тяло е по високо от външното,вътрешното не се слага до тавана а поне 25-30см по ниско,слагай смело климатици на мене сметката за ток с климатици не ми минава 100лв-с три климатика съм един инверторен и два обикновенни,от инвертора съм най недоволен, макар че на книга трябва да е по добре



Тема Re: климатикнови [re: дaнчo]  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 09:18



да помоля за малко инфо. Тая пущина не спира да работи денонощно аз смятам така 1.3 киловата * 24 часа = 31 киловат часа на ден * 30 дни = 930киловатчаса месечно * 0.20 лв = 186 лв , а помещението е 50 кубически метра климатика е 12 и аз полудявам .Ако можеш да ме просветлиш аз ли бъркам или климатика не работи както тябва.Благодаря



Тема Re: климатикнови [re: k]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 18:41



за да не спира да работи вероятно е инвертор,ама той не работи нон стоп на пълна газ,приблизително ти трябват около 50-70вата на кв.метър-примерно
20м^2*70=1400вата
тази мощност я делиш на 3(кпд на климатика приблизително)и става около 500вата, или окло 10ст на час дневна или 5 ст на час нощна.
така ,у нас климатика се пуска само в една стая и после през ноща в другите две стаи.
нагласям ги на около 23-24 градуса,през ноща на около 22
колкото на по-висок градус са ,толкова повече харчат
помещенията са изолирани с термотапет,ако изолирам и тавана ,ще са още по ефективни
сметките ми за ток са :
октомври-42лв
ноември- 98лв
декември-88лв
абе вдигат ми около 65-70 лв отгоре в/у лятния ток
и това дето го разправят ,че не трябва да се изключват не е вярно.
ами това е ,ако нещо друго те интересува ,питай



Тема Re: климатикнови [re: дaнчo]  
Автор John_Crichton (commander)
Публикувано17.01.06 09:00



Аз имам няколко въпроса:
1. На какво казваш термотапет, за да знам дали е същото за което си мисля и аз (стиропор с дебелина 7-8 мм навит на руло, като тапет)?
2. Имам следния проблем: Климатика ми е МИДЕА 12 БТУ неинверторен. Струва ми се, че въздуха който духа не е достатъчно топъл независимо от Твън. Когато вън е минус 6-7С, вътре не става повече от 15С, независимо на колко е нагласен климатика. Работи постоянно и се изключва само за размразяване. Та това ли е всичко което може този климатик или нещо не в ред?
Блгодаря!



Тема Re: климатикнови [re: дaнчo]  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 10:39



не е инвертор ами май лошо е монтиран на 5-10 см от тавана и т.н. , но аз искам да питам за термотапета от къде ,колко струва как се лепи и подлежи ли на обработка с латекс и гладък ли е поне от едната страна.благодаря



Тема Re: климатикнови [re: k]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 19:00



да , за същото става въпрос,има и такива,които са схартия от едната страна
има и такива без хартия,но може да се лепи с тапетно лепило +малко ц200
после в/у тях може да се сложат обикновенни тапети,ако искаш налепи весници и ги боядисай после(това на майтап)
климатика трябва да ти даде топла струя с температура около 50 градуса
ако не може да ти дигне температурата в стаята , има нещо дето не е в ред,
аз като ги пробвам ми дават колкото ги наглася минус един два градуса
виж ,консултирай се с други дето ползват климатици,дане ти са задръстени филтрите,тогава прави така или питай друга фирма ,конкурентна на тази дето ти са го поставили климатика,аз съм доволен стопля стаята не позле от вентилаторна печка...



Тема Re: климатикнови [re: дaнчo]  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 09:46



Изолационните тапети от къде ги купи и колко струват?



Тема Re: климатикнови [re: k]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 19:06



има ги в метро,практикер,и дори в била по едно време,и по-големите магазини за строителни материали ,цената им беше около 10-12лв на ролка от 5м^2
не са дефицитни....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.