Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 22.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: ELEKTROMER-а е ПИЧ !!!нови [re: 818O]  
АвторEнeproтo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 16:13



Здравейте, момчета. Извинявам се, че рядко влизам във форума, ама няма време. Хвърлих едно око да видя какво става с казуса на 8180.
Електромер, приятелю мой, наистина си се помъчил да помогнеш, но се опасявам с тез съвети да не си хвърлил момчето на хрътките от енергото, ама нейсе, нека на тебе ти тежи на съвестта.
Аз няма да пиша повече, но вие казвайте как се развиват работите и дано 8180 се оправи.
Успех на всички!
Айде чао, че трябва да тръгвам да тормозя хората.



Тема Да докладвамнови [re: 818O]  
Автор 818O (новак)
Публикувано19.01.06 22:01



От днес положението е такова:
Държа в ръцете си:
Предварителен договор за присъединяване на обекти на потребители към електроразпределителната мрежа.
.........
Предоставена мощност 6кВт., Категория на сигурност - III, Ниво на напр. 0,4 kV - една фаза.
...........
Като неразделна част Предписание по молба за проучване -
.......
Електорозахранването ще се стане от нов е-р 10/60А, в ново ел.табло 2/4, монтирано на мястото на съществуващото табло 1/1 на адреса. .......
Каним Ви за сключване на договор и зоплащане на цена за присъединяване ...адрес...., след представяне на раб. проект на вътрешните ел. инсталации и главното електромерно табло.

Май сме забъркали кашичка. Цифрите явно "връзката" ги е коригирала по пътя.
Да видим общината какво ще каже за тази малка мощност.
Договора допуска увеличение след ново проучване.
Дали ще се втурнат сега да ми намалят мощността (май и електромера) и мога ли да ги спра?
И защо ли имам чувството, че ни шпионират тук?

П.С. Извинявам се на колегата за телефона на проучвателя - ТПО т. 27 20 59 - сигурно е "запад"



Тема Re: Да докладвамнови [re: 818O]  
Авторwest (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 21:58



Постигнал си целта си, сега с този договор ще ти издадат в общината разрешението за преустройство за което се бориш!!!
С него и с проекта за ел. часта можеш да го пуснеш за постоянния договор, но съдейки от съветите на електромер ти не го искаш защото ще плащаш!!!
Между другото електромер доста се е по ровил по Наредба №6 - браво !!!
П.С. не си му дал верния тел. 827-20-59 успех



Тема Re: ELEKTROMER-а е ПИЧ !!!нови [re: Eнeproтo]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 14:12



Електромер, приятелю мой, наистина си се помъчил да помогнеш, но се опасявам с тез съвети да не си хвърлил момчето на хрътките от енергото, ама нейсе, нека на тебе ти тежи на съвестта.

Приятелю , ако не става и хрътките от енергото му извадят душата , ти какво би го посъветвал - айде да видим!
Всичко , което съм го посъветвал е в пряко съгласие със закона за енергетика , наредбата за присъединяване и общите условия за продажба на ел.енергия!

Човека е в правото си да направи това което съм го посъветвал!
Ако "хрътките" от енергото действат противозаконно и не по тези правила , какво тогава - нашия човек ли да се откаже?
Отвори тези разпоредби и виж какво пише там - точно и ясно е!
В този случай да напише жалба до ДКЕР с копие до шефа на столичното енерго и ще видиш че проблем ще му се реши бързо!
И не защото ще напише жалба , а защото ще е прав!
Шефовете на енергото , като видят че жалбата е и до ДКЕР , тогава ще навлезнат в случая и ще му обърнат внимание!
Когато стане това , самите те ще разберат че служителите от енергото са подходили грешно (чиновнически) към случая!

А нашия човек е прав на 100%!
Какво , ще го посъветваш да отстъпи ли?
Това ще му струва много пари!
Да плаща за да стане абонат , пти полужение че вече е и може да представи фактури като доказателство за години назад!



Тема Re: Да докладвамнови [re: 818O]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 17:27



Виж сега , с този предварителен договор , проблема за сега ти е решен!
От тук нататък , можеш да получиш разрешението за строеж/преустройство!
Енергото на този етап не ти е необходимо!
проблем евентуално може да възникне , когато те притиснат да изкараш разрешение за ползване и тогава ще ти трябва окончателния договор от енергото!
А окончателния договор, ще се сключи на базата на предварителния договор , който не е изгоден за теб!
Соред предварителния договор , сградата ще бъде захранена с ново захранване , а съществуващото не се ползва...!

Препоръчвам ти да подадеш ново искане за проучване , като приложиш освен исканото от тях и разрешението за преустройство!
В искането ще попълниш причината , а именно преустройство!
На мястото за киловатите ще запишеш - съществуващите , не са необходими нови мощности!

Ако не ти приемат искането , ще попиташ как да го полулниш за да стане ясно че не искаш никакво ново захранване от енергото , а ще си ползваш съществуващото!
Ако не удовлетворят молбата ти , тогава пиши във форума - ще спретнем една жалба / молба до началството - сигурен съм че ще се реши въпроса!
Ще се споменат членова от закони , при което не могат да те правят на маймуна!
Правото е на твоя страна , на 100 процента!

Някой проучвател ти беше дал телефона , звънни му и го питай него за това което ти казвам!

Дори и от него да не получиш утвърдителен отговор - не се притеснявай!
Много често чиновническия подход и нарушението на наредбите идва от самите проучватели! Т.е. тяхното мнение не трябва да те притеснява!
Този проблем ще бъде решен в твоя полза , защото само трябва да се погледнат два-три члена от закона и да се напише подходящата молба/жалба!
Ама това е в случай , че хората от "ниските нива" - вкл. и проучвателите не решат въпроса в твоя полза!

Това е извън темата:Много обичам да питам проучвателите и хората които се занимават с присъединяване на нови абонати:
Колко ще ми струва да стана нов абонат , като мощността която ми е необходима е 20 киловата, в случай че няма променлива компонента?
(Т.е. побирам се в разстоянието 25 метра)
Те поглеждат в таблицата и казват:
Ами от 16 до 50 киловата е 2316 лева - това е цената!
Ок! А ако поискам 15 киловата?
Ами цената е 696 лева!
Ами ако след като получа 15-те киловата оискам още 5 киловата?
Ами за новите 5 - цената е 444 лева!
Ами 15 + 5 = 20 киловата , 696+444= 1140 лева!
А в първия случай е 2316 , т.е. за едно и също нещо цената може да бъде 2316 лева , а може и да е 1140 лева!
Та вкрайна сметка колко струва?



Тема Re: Да докладвамнови [re: elektromer]  
Автор 818O (новак)
Публикувано25.01.06 18:55



elektromer,
Пак да благодаря за отделеното време. Чинно си копирам съветите ти да не изчезнат докато им дойде времето.
Тук действително ли се навъртат "служители"? (Миналия път го споменах).
Може пък да е за добро.
Нещата започнаха да се наместват по твоята схема.
Мисля че вече имам положителен напредък със смяна на партидата.

Малко извън темата: Къде им е проблема на тези чиновници. Да милеят за "западното" си предприятие - нещо не ми се вярва. Чак пък с риск да нарушат правилата да искат да му докарат една допълнителна такса присъединяване !?
Приятелчето, което ме съветваше за жалбата, твърдеше, че си "пазят службичките" и респ. се пазят от жалби?
Рушвет не си поискаха "разбираемо"?
Заради едното усещане, че си "много велик" и простолюдието трябва да ти се кланя? Нямам идея..........



Тема Re: Да докладвамнови [re: 818O]  
АвторEнeproтo (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 08:38



Какво стана, бе момчета? Платихте ли таксите, вързаха ли ви, пуснаха ли тока, нищо не казвате.



Тема Re: Да докладвамнови [re: Eнeproтo]  
Автор818O (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 18:24



Колеги,
Пак да се отчета:
Към момента с общината вече няма проблеми по тази част. Още нямам разрешителното защото се пише някакво нова папка по безопастност. Но всичко е съгласувано, подпечатано и папките са у мен.
Най изненадващо и партидата вече е сменена. Сметките излизат на новото име.
Изчакваме с времето да продължим градежа.
Благодаря



Тема P.S. Re: Да докладвамнови [re: 818O]  
Автор818O (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 18:27



Аз таксите не съм ги плащал.
Ще видим накрая.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.