Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 25.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Електороприсъединяване??  
Автор 818O (непознат)
Публикувано09.01.06 22:19



Здравейте форумци,
Имам проблем с енергото (София-Запад) и бих попитал за мнение?
Закупен имот. Има си ток - ново табло на стълб извън имота, електромера (стария, двойнотарифен) е преместен в него, предпазител 63А автоматичен. Часовник няма.
В имота има барака, подлежаща в бъдеще на събаряне. Бараката НЕ Е упомената в нотар. акт, но и се плаща данък, има я на скицата. Плащат се и се взимат (естествено от енергото) сметките за ток. Бараката я няма в списъка на незаконните в общината, но и не могат да ми издадат документ, че е законна (там някакви махленски свидетелства и пр. неща, които са сложни за организация).
Вече съм започнал нов строеж (в момента се явява незаконен). Проектите чакат (подписани в общината) някакъв документ от енергото.
От общината казаха - смени си партидата и си готов.
Енергото - не може:
Първи път: Няма ти бараката в Нот.акт.-дай бележка, че е законна.
Втори път: При нов строеж - не може. Дай разрешение за строеж. (Напомням, общината ги чака тях за да даде разрешението).
Трети път (с папката електоро): Подай молба за проучване (50лв. и телефони за справка на Симеон). Пътем защо ти е толкова мощност? В проекта има две (не съм сигурен за термините, а проекта остана при тях, та по памет - евентуално "инсталирана" ~22кВт и "работна"-~12кВт). Те четат голямата.
След дълго чакане (ок. 40 дни) и безплодно звънене на Симеон, се устих, че без "свой човек" може да мине и др. сезон. Намерих такъв и се установи, че въпросното проучване е било готово за десетина дни.
Сега ще се сключва предварителен договор (все едно, че е гола поляна), но вече трябва и да се "черпи" .
Работят ли ме нещо или действително редът е такъв?
Това "ново присъединяване" май бая пара ще струва?
Говори се за такси (депозити) според мощността?
В крайна сметка коя мощност трябва да се смята (те са през някякъв коефицент на "едновременност") и какъв бушон евентуално ще ми сложат?
Мен сегашния си ме устройва (63А) за 170кв.РЗП, а и на повечето съседи са такива?
Какви нови изненади ми готвят? Досега всичко е устно - дай това, защо онова, и т.н. Струва ми се докато намериш човека, който знае на кого и колко.
Един приятел ме съветва да се жалвам до началника с копие до ДКЕВР. Щели "да започнат да ме търсят под дърво и камък да оправят нещата". Нещо не смея - по мойте представи поне още 4 пъти ще трябва да контактувам с тях и да чакам благоволение.
Моля за мнение и съвет.
Благодаря



Тема Re: Електороприсъединяване??нови [re: 818O]  
Автор5516 (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 00:06



Защо се занимаваш като си имаш ток? Само трябва да си пуснеш молба за преминаване на двойно-тарифно отчитане, иначе ще плащаш нощем на цената на дневната тарифа.

Просто си захранваш новата къща от съществуващото табло. Енергото не ги интересува какво ще захранваш - при тях се води абонат и адрес.
Все пак докато строиш трябва да имаш отделно строително електрозахранващо табло. За тая цел обаче е достатъно да си пуснеш искане за проучване, пък те да те гонят нататък.
Цената за проучване е 32 лева. Таксата за присъединяване може да се види на: http://www.electro-sof.com/ceni/ceni.html



Тема Re: Електороприсъединяване??нови [re: 818O]  
Авторkikonme (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 10:24



Отиди на google.bg .Щракни на търси в български страници.
Напиши на кирилица в прозореца за търсене Енерго електро разпределение.
намери страницата на вашето електроразпределение.Намери страницата с услугите и се запознай с подробности за онова което те интересува.



Тема Re: Електороприсъединяване??нови [re: 5516]  
АвторAмпepBoлтoв (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 10:31



Ами да. Пасувай си за захранването - и да те бият няма да казваш че искаш да повишаваш мошност.
А за предварителния договор - необходим е на общината за да ти озакони проектите и по напред на проектантите да почнат да проектират.
За предварителния договор не знам да се плаща нещо. Но София е друга България и там всеки надхитря и "скача" някой - може и такса да има.

Сега нещата са толкова разтегливи в енергото, че е върха на простотията. Още повече че собственик на енергото е западна компания.



Тема Re: Електороприсъединяване??нови [re: kikonme]  
АвторAмпepTokoв (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 11:15



Във официалните страници не пише съвети и препоръки, а неща не толкова полезни защото като идеш на място и заявиш какво искаш ще се окаже че стоиш на подвижни пясъци. А решението на проблема ти се заключава в съвсем други неща.



Тема Re: Електороприсъединяване??нови [re: AмпepTokoв]  
Автор 818O (непознат)
Публикувано10.01.06 21:02



Благодаря,
Но засега не ме "вкарахте" в пътя.
5516,
Ще го изучавам линка, но мъчих да чета Наредбата им и когато стигнах до присъединяване на ЕЛЕКТРОСТАНЦИИ се отказах
Иначе и аз си мислех, че почти нищо не ми трябва, но констатирам че се въртя в кръг. Има табло, има ток, електромер, партида, но АБОНАТА е друг. Та за часовника дори той трябвало да подаде. А той - лека му пръст.
За смяна на партидата писах.
Изобщо бесен съм. Казвайте който знае. За жалбата добра идея ли е? Щото аз не знам и за какво да се жалвам - те ме бутат по процедурата за гола поляна и след няколко години може и да я приключат.
Добре че съседите са свестни. Иначе в общината ме предупредиха, че нямам проблем с "незаконното строителство" докато не се обади някой съсед.
Благодаря пак.



Тема Re: Електороприсъединяване??нови [re: 818O]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 21:25



Колега,до колкото разбрах на теб ти трябва да се разпишат енергото на работната виза,за проекта.Колкото и да ти изписваме тука,при всички положения трябва да легнеш на феодалите от енергото,просто такива са закончета.Не ти знам какъв ти е обекта ,но трябва да лягаш и на ВК.Просто си подай документите,мисля,че имат определен срок за проучване,е ако имаш връзкище го съкратиш.Просто търпение му е майката.



Тема Re: Електороприсъединяване??нови [re: митю]  
Автор 818O (непознат)
Публикувано10.01.06 22:05



Митю,
Точно така. Не знам на визата ли ще се разписват, справка ли ще дават. Те ме бутат на предварителен договор. С ВиК имам вече, но там е по друго (поне според мен). Аз вода нямам и хората дадоха едни скици откъде да се проектира включването. А ток ИМАМ.
Трябва ли да е същата процедура?
До тук разбирам им платих да проучат МОГА ли да имам. Сега чакам да напишат Договора - сигурно пак с връзки ще трябва да влизам да проверявям кога ще е готов - там едни охрани, чудесии. "Връзката" за сега е слаба. Само 0,7л., ако ме разбираш. Най тъпото е, че всичко е стъпка по стъпка, ела във вторник, а колко още вторници не знам, пък и не казват.
Иначе общината са направо сладури - абе дай нещо от енергото (или си смени партидата) и си готов. 3-4 месеца проектите събират прах при тях и чакат само енергото.
А обекта е скромен 170кв. РЗП. Техника (в общ.) ми подшушна - ти си почвай, няма да те закачаме.
Благодаря за вниманието.
П.С. Писах им на мейла от линка на колегата: "Как да си сменя партидата". Ще ги видим.



Тема Нещо бъркаш!нови [re: 818O]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 00:04



Може и да не ти са обяснили кактотрябва!

Ти каза , че си подал молба и са тинаправили проучване!
Резултата от това проучване е излезналия "предварителен договор"!
Именно този "предварителен договор" е единствения документ от енергото , който ти е необходим за да ти дадат от общината разрешение за строеж!
За разрешението за строеж не ти е необходимо нищо друго от енергото - там друго няма и да ти дадат!

Нататък:
До колкото разбирам , си заявил мощност 22 киловата!
После казваш , че 63А предпазител ти стига!
Ами защо тогава си заявил 22 киловата?
Щом ти стига предпазител 63 А , можеше да заявиш примерно 10 киловата!
Ако искаш моя съвет - с излезналия предварителен договор си вземи разрешението за строеж от общината , а си действай за смяна на партидата!

Ето как можеш да смениш партидата:
Сградата , която си купил явно е незаконна щом я няма в нот. акт!
Обаче при покупката , има някакъв договор за покупко-продажба , нали?
Там е описано , че продавача ти продава еди каква си постройка и еди колко си земя!
Иди с този договор в енергото и си подай молба за смяна на партида , поради промяна на собствеността!
Ако те питат - какво ще правиш с тозио имот , то ще отговориш:
-Няма да сменям предназначението му , ще го ползвам за същото за което е ползвам до момента (виж в техните регистри как се води - жил. сграда , стопанска сграда , земеделски имот или нещо друго)!
За това могат да те накарат да подпишеш някаква декларация и толкоз!
Успех и дано се реши проблема ти!

Ако някой нещо изрови , че си подавал заявление за 22 киловата и за еди каква си сграда , то тогава кажи че си се отказал от тези намереня и това няма да стане!
Дори , ако е необходимо каквото си подавал досега за 22 киловата и др. , го подай наново без да се променя съществуващото полужение!



Тема Re: Нещо бъркаш!нови [re: elektromer]  
АвторEнeproтo (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 12:10



Електромера е прав - на архитекта му е необходимо само потвърждението на енергото, че е в състояние да захрани бъдещата сграда, което става с предварителния договор. За съжаление и тези в енергото са прави, щото партидата за тока, въпреки че се води на физическо лице е за определен обект (старата барака), за нов обект трябва нова партида. За да минеш по-тънко трябва само да занесеш предварителния договор на архитекта за да ти пусне стрежа, пък после се скатавай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.