Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 05.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ами а де ....нови [re: elektromer]  
АвторEнeproтo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 16:40



Всичко това е точно така, ако говорехме за жилищна сграда - тогава може да се търси по презумпция, в зависимост от категорията на селището, някаква предоставена мощност. Да, ама тук говорим не за жилищна сграда, а за кокошарник, барака и даже за липса на каквато и да е сграда, какво да търсиш тогава. По въпроса за автоматичния прекъсвач в таблото - той е такъв, какъвто е имала фирмата дето е изнасяла таблата хе, хе, хе.
Според мен човека е най-добре да се обади на проучвателя от "Запад" , и без това ще неще, там ще го оправят.



Тема Re: Помагай!нови [re: нeзнaeщ]  
Автор 818O (новак)
Публикувано13.01.06 17:38



Здравейте колеги,
Направо съм изумен. Вчера пратих в Столично намера, адрес и имена.
Днес г-жа Е. Викьова отговори на запитването за смяна на партидата ичасовник положително и какво да нося. Изрично бях подчертал, че бараката я няма в Нот. акт. Щяло да струва 30 и няколко лева (дадено е точно, но не го запомних). Защо ме разиграваха не знам.
Незнаещ,
Опита ми е отрицателен, а и връзката, колкото да вляза на втория етаж и уж нещо проверява дали е готово.
Може би има смисъл да се посъветваш с колегите тук и после да пишеш конкретно на мейла, който е в сайта с цените, посочен в началото на темата.
Аз мисля с получения положителен отговор да се явя в Запад и при отказ да настоявам за писмено основание. Досега си ме връткаха устно и изисквайки разни справки.
Благодаря на всички.



Тема Re: Помагай!нови [re: нeзнaeщ]  
Автор 818O (новак)
Публикувано13.01.06 20:11



Незнаещ,
Аз писах на inf@electro-sof.com.
Ако искаш дай е-мейл да ти препратя кореспонденцията, но твоя случай е по-друг и май е по-сложно.
Колегите да кажат.
Весел уикенд.



Тема Re: Помагай!нови [re: нeзнaeщ]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 17:35



Кажи първо , какво е съществуващото полужение с гаража!
Гаража отделно обособен абонат към енергото ли е?
С други думи има ли си отделен електромер за гаража?
Ако си има отделен електромер, кога е захранван , маш ли някакви документи от прикачването на гаража?



Тема Re: Ами а де ....нови [re: Eнeproтo]  
Автор elektromer (индукционен)
Публикувано14.01.06 19:07



Тук става въпрос за отношения м/ду енергото и абонат!
"Фирмата" , която е изнасяла табла - все едно това си е енергото!
Фирмата е изпълнител - енергото е инвеститор и собственик!

Да, ама тук говорим не за жилищна сграда, а за кокошарник, барака и даже за липса на каквато и да е сграда, какво да търсиш тогава.
Ами просто се поглежда на фактурата за тока , или в регистрите на енергото - там има поле "обект" и има нещо записано!
Ако ще "ливада" да е!
В края на краищата какъв обект е това за енергото?
Нали ел.енергията си има цена и абоната я заплаща!
Ако цената е "стопанска" - значи за енергото това е стопански абонат!
Ако е битова - за енергото това е жил.сграда!
Ако няма сграда - за енергото това е .. все нещо - има записан "обект"!

Всичко това е точно така, ако говорехме за жилищна сграда - тогава може да се търси по презумпция, в зависимост от категорията на селището, някаква предоставена мощност.
Това изобщо не е вярно , да знаеш!

Това се ползва , за да предвиждат да речем мощности при електрифициране на градове , села , квартали и т.н.
Това е осреднена стойност за мощността , която се използва за технически проекти!

Всички до един от енергото бъркат по този въпрос!
Мислят си , че по обратния ред може да се намери предоставена , ползваема и т.н. за конкретен абонат!
Това не е така и няма никаква юридическа стойност!

По този въпрос съда се е произнасял 7 - пъти!

В едно от делата нещата се развиха така:
Добре , абоната е абонат на енергото!
Добре , абоната няма документи за това!
Добре , а енергото щом не отрича че това е абонат , какви документи има по въпроса?
Енергото какво има за този абонат?
Ако енергото твърди, че това което казва абоната не е така и смята че абоната няма разрешена мощност 10 киловата - къде са доказателствата , нещо в досието за този абонат?
Нещо написано , когато енергото е прикачвало този абонат?
Какво има в края на краищата енергото за този абонат?
Още повече че вещото лице докладва , че винаги до момента и даже в последната проверка абоната включва консуматор 10 киловата и си консумира без проблем , нищо не изключва и т.н. , т.е. тези 10 киловата са реално предоставени в момента!

Т.е. липсата на документи в миналото при работата на енергото не трябва да се стоварва върху абонатите на това енерго!

С това не давам съвет на нашия човек да завежда дело , а да ти докажа че грешиш!
До тук има няколко такива дела , които са водени и съда се е произнесъл по начина който ти казах в настоящия пост!

Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: Помагай!нови [re: elektromer]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 09:42



Гаражът няма собствен електромер. Закачен е към апартамента ама от общината искат да бъде отделно.



Тема Re: Помагай!нови [re: нeзнaeщ]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 01:17



Ами просто трябва да подадеш искане за проучване в енергото!
И така ще излезе предварителния договор!
Искането ще го подадеш за "преустройство на гараж в ... еди какво си"!
От общината трябва да ти дадат първо виза за това преустройство!
И така , след като излезе предварителния договор - той е документа от енергото който ти е необходим за да получиш разрешение за преустройство , или строеж!

В искането внимавай каква мощност ще поискаш!
Защото после когато поискаш реално гаража ти да стане абонат , то ще заплащаш такса!
Ако мощността е до 6 киловата (включително) - 444лв.
Ако е до 15(включ.) ~700 лв.

Ако си съгласен на тези условия , след като излезе предварителния договор , можеш да подадеш "искане за сключване на договор"!
След като изготвят договора , ти го подпишеш и платиш таксата - реално ще те присъединят към системата в някакви срокове!
Та в общи линии така гаража ти може да стане магазин и да си има отделен електромер!
Успех



Тема Re: Помагай!нови [re: elektromer]  
Автор 818O (новак)
Публикувано16.01.06 20:13



С извинение, ако прекъсвам консултацията, да попитам.
В моя случай тия такси дължа ли ги (ще ли ги)?
Споменаваха и за някакъв "депозит", вързан с мощността?



Тема Не го допускай!нови [re: 818O]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 11:13



Тези такси при теб не трябва да се заплащат!
Но при всеки контакт , молба и т.н. към енергото ти трябва да изхождаш и да подаваш молбите и исканията си така , че да не се "определяш" като нов абонат все едно не е имал захранване до момента!
Ако ти приложат чиновнически похват: все едно не е имало нищо и ти тепърва се захранваш , то те тикат към тези такси!
Правото е на твоя страна за това , че ти си съществуващ абонат и дължиш такси само ако поискаш увелличаване на мощността!
Ако по чисто чиновнически начин ти поискат документи за разполагаема мощност от този обект и т.н. и по този начин те вкарат в тяхната си процедура все едно си нов абонат - не го позволявай!

Ти си захранен , енергото не може да каже че не съществува това!
Можеш да го докажеш с фактурите за ел.енергия!
Ако ти нямаш документи , тогава те да изкарат своите!
Ако и те нямат , възниква въпроса - как съм ваш абонат и си плащам , а сте напът да отречете че има такова нещо!
Изискай от тях служебно да признаят някакви мощности и т.н.!

Ако не ти решат проблема и те завъртят в някакви лабиринти , тогава действай по-нататък!
Това може да се наложи да стане като подадеш жалба към началника .
Даже за да си по-сигурен , подай към ДКЕР с копие до началника на енергото!
Не съм сигурен че това е актуалното съкращение - ДКЕР , но това е държавната комисия!
Така случая няма да е скрито - покрит и ще се размърдат , защото правото е на твоя страна!

За това , че ти не разполагаш с документи , енергото не може да отрече че имаш захранване и си техен абонат , защото с години са прибирали пари от сметките за този обект , какъвто и да е той!
Успех!



Тема ELEKTROMER-а е ПИЧ !!!нови [re: elektromer]  
Автор 818O (новак)
Публикувано18.01.06 22:23



За което благодаря,
Дано всичко стане както ме съветваш.
Ще черпя !! (с рушветите)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.