Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 23.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема газова печка  
АвторNika (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 14:41



Моля кажете ми нещо повече за газовите печки - има ли въобще смисъл от употребата им като се сравни с поетия риск (ако има такъв)? Става въпрос за помещение ок. 50 кв. м., което ще се отоплява вечер и почивни дни, не се спи в него. Казват ми и за поява на мухъл и такива разни щуротии. Благодаря предварително



Тема Re: газова печканови [re: Nika]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано14.11.05 19:51



Не Ви съветвам да ползувате продължително време газова отоплителна печка в жилищно помещение по следните причини.
1. Газта изгаря в самото помещение и се образува голямо количество влага.
Ако имате стени които са подложени на по интензивно охлаждане те скоро се покриват с мухъл.
2. Помещението трябва да се вентилира често защото въздуха се насища с въглероден двуокис вследствие на прякото горене на газта. Въздуха става тежък за дишане.
Аз ползвах само една зима газова отоплителна печка и я продадох по тези причини.
Рентира се ползването на такава печка само за кратко време.

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: газова печканови [re: Дeлиятa]  
АвторNika (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 12:39



Добре де, а ако се редува с парно - например една вечер да се ползва газовата печка, а на следващата парното? Така парното ще изсушава въздуха? Може би!? Или не?



Тема Re: газова печканови [re: Nika]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано15.11.05 13:25



Какво ще спестиш като ползваш един ден парно един ден газова печка? При условие че имаш парно що не си караш на него, няма да ти е по-евтина на газ. Акоизкаш да се откачиш от монопола на топлофикация, сложи си газов котел, щом имаш радиатори няма да ти излезе много скъпо, особено ако си го онсталираш сам(стига да знаеш правилата за инсталиране на газов котел)



Тема Re: газова печканови [re: _Mepakлия_]  
АвторNika (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 14:23



E да, да, ама не - парното ми е на електрически котел. А този газов котел колко струва горе-долу. Електрическия струваше 900 лв. И то ако е газов котел за цялото жилище (130 кв.м.), кой ще му мъкне бутилките на това чудо? Или то няма да е с бутилки??



Тема Re: za gazow kotelнови [re: Nika]  
Авторonq (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 18:34



cenata na korlite e spored mo6nosta i ekstrite za kotel ot 9-24kW cena ot 1200- 3200lw s dds imai po ewtini 4e6ki no otziwite nesa mnogo dobri. ima i kotli s wgraden boiler ot 60 lt. Kupuwa6 spored "4ergata" akoe dalga skap aKOLI ne kolkoto moje6 da otdeli6/GOWORIM ZA KOTLI NA PRIRODEN GAZ/ aide 4e mie studeno.



Тема Re: za gazow kotelнови [re: onq]  
Авторgost (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 00:29



Prodavam gazov kotel+sanit.voda.Italianski. Markata e SALVIO, na propan-butan, s mikroklucheta se prevkluchva i na metan. Lichno az ne sym probval zashtoto nqmame metan v nashiq grad, no spored upytvaneto moje. Modela e 2004 godina, napulno avtomatiziran. Dokolkoto razbiram italianski ima i kontrol na otrabotenite gazove na izhoda predi dimovoda. Moshtnostta mu e ako ne se luja 30 i nqkolko kW. Moq apartament e 103 kw.m.Kato go otoplqvam celiq. Razhod-100 lv butilka za 15 dni. Butilkata e standartna, kupena nova ot Petrol. Pri cena na propana idva dosta, za tova i go prodavam, rabotil e edin sezon, kato mu montirah taimer, da go vkluchva i izkluchva v koito chasove az iskam, taka dade ikonomiq. Vzel sym go za 800 lv ot chovek koito vkarva ot italiq Italia, bukvalno nov i nerabotil. Predpolagam chee kraden kato znam horata otkoito sym go vzel....Davam go za tazi cena-800 lv.
sega za tova zaslujava li si. Ami da mislq chesi zaslujava. i vse pak na dyrva i vyglishta e nai eftino, a e nai eftino, zahtoto nesi broim truda i mizeriata ot kiumura. Na gaz mi beshe dobre kogato imah dalavera na edna gaz stanciia, pulneha mi 100 l. butilka za 40 lv, a na kolata 60 l. za 20 lv. Beshe ektra, za 60 lv suma gorivo. Aide da ne vi razpravqm... prodava se kotel za 800 lv i tova e.
Pozdravi na foruma.



Тема Re: za gazow kotelнови [re: gost]  
Авторgost (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 00:31



chakai che zabravih da si dam koordinatite
0878 411 416
sales@pc-bg.com
ICQ 303509441




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.