Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 12.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Без майтап!нови  
АвторHaивeн (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 10:15



Влизам във форума Ви по неволя. Нов съм. Проблема ми е следния: отказах парно и топла вода. Карах всичко на ток. Енергото обаче ме усетиха, че правя големи сметки и оня ден под предлог, че елекромера ми е повреден, го смениха с нов. Имам чувството, че отчита значителбно повече от стария. Въпросът ми е: каква е техническата възможност да установя дали отчита реално консумацията - разбира се без да прибягвам до услугите на Енергото.
Благодая на всички, които биха ми отговорили!



Тема Re: Без майтап!нови [re: Haивeн]  
Авторldiotat (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 11:08



Vzimash edni amper kleshti merish si toka koito konsumirash i s multicet izmervash kolko ti e naprejenieto no to nadali shte e koi znae kolko razlichno ot 220
Zasichas si chislata na el-mera i sled edin chas gledash kolko e otchelo

Kato naprimer W = U*I*COS(fi) t.e. 220*15A*0.9 = 2970W ili ~ 3KW



Тема Re: Без майтап!нови [re: Haивeн]  
Автор dian_dimitrov (идиот)
Публикувано19.04.04 22:10



ха ха ха
а бе направо се майтапиш бре човек ако си направиш една малка сметчица щеше да установиш, че парното ти излиза 2 или 3 пъти по-евтино от колкото с печка а топлата вода и тя така че .... минал си се а колкото до електромерите... ми изключваш всичко с изключение на един електроуред който знаеш колко харчи ( да е над 1.5 киловата) и засичаш колко ще ти отчете електромера за 1 час.



Тема Re: Без майтап!нови [re: dian_dimitrov]  
Авторбyшoн (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 22:32



Верно си се минал като си се отказал от топлофикацията, и си кацнал сам на енергото, първо си провери електромера дали няма самоход - изключи си всички предпазители в апартамента и ако върти или примигва диода на електромера изключи си и главния предпазител и пак провери електромера дали върти ако е индукционен или ако е електронен диода който ти свети трябва да свети постоянно без да мига. Ако искаш да плащаш по по евтини цени на енергото а не по битови - и там си им начин.

Това което не става с ниско напрежение става с по-високо



Тема Re: Без майтап!нови [re: dian_dimitrov]  
Авторasen (Нерегистриран)
Публикувано30.10.05 20:40



Abe hora. Ne e taka. Az sum sushto na parno i bih se otkazal, no za sujalenie ne moga zashtoto susedite pod men ne sa saglasni.V kushtata sme 4 semeistva i edinicata ni izliza 1.60 + taksa moshtnost 19.90lv i otdelno topla voda. Niama faida. Imam 700 edinici za sezona i parno za 1400 leva. Kajete mi koe e po - evtino ? Moi poznati koito jiveiat v blok i sa mnogo potrebiteli edinicata im e okolo 0.10 st. Ot Brunata mi kazaha, che edinicata e tolkova skupa zashtoto ne vsichki polzvat parno i ima mnogo zagubi. Ot minalata zima sum na tok i prez zimnite meseci plashtam okolo 100 lv za tok za otoplenie na mesec i 400 lv parno (taksi moshtnost i 15% sgradna instalacia) za celia zimen sezon pri o (nula) edinici na vsichki toplomeri v apartamenta.
Taka, che si pomislete !!!



Тема Re: Без майтап!нови [re: asen]  
АвторGrrr (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 03:45



Прав си когато са малко хора , като в твоята къща излиза много скъпо на централно парно , сега след поредното увеличение направо ще си е съвсем неизгодно.
Аз съм се топлил само на ток досега и зимата повече от 250лв на месец не съм стигал като в това число има боилер които се подгрява основно с нощна енергия и в малки изключения и дневна ,хладилник/фризер с 2 агрегата ,2компютъра, 2-TV и няколко лампи и лятото не ми стъпва повече от 30лв на месец



Тема Re: Без майтап!нови [re: бyшoн]  
Авторfask (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 13:16



Кажете за далаверата да се плаща по малко на енергото



Тема със бойлер или голям бързоварнови [re: Haивeн]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано01.11.05 21:07



капацитета на водата е 4200, което ще рече, че по температурата и можеш точно да разбереш колко енергия си изконсумирал. например за да затоплиш 100 литра вода от 10 градуса до 60 градуса, то ще изхарчиш (60-10)*100*4200 ват-секунди. за да го обърнеш в киловат часове, делиш на 3 600 000. с една дума , ако нагряваш 100 литра вода, то за покачване на температурата с 50 градуса, ще изхабиш 5.83 киловат часа.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Без майтап!нови [re: Haивeн]  
Авторpaчo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 08:22



Проблема е че новите електромери не отговарят на БДС,което вече го няма,тоес Енергото си ги настройва както на него му хареса за да може да дере кожи от хората.



Тема Re: Без майтап! [re: paчo]  
АвторChuka (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 09:06



Да ама не е точно така.
Има си институп по метрология и качество.
Там мерят всякакви измерителни прибори, оплачи се в Енергото чрез жалба че не ти отчита правилно, те са длъжни да ти се обадят да го свалят и да го занесат за проверка там , за което естествено ти си плащаш , но не съм сигурен какво плащаш , т.като преди време електромерите си бяха на потребителите и потребителя си плащаше за такова мерене , а сега са на енергото и не знам как е .
Ако се окаже наистина че отчита грешно и е не е в твоя полза можеш с протокола от измерването да ги осъдиш да ти върнат надвзетите пари с лихвите и разноските по делото и парите за меренето ако ти ги плащаш, може да изкрънкаш от съда и пропуснати ползи ако си фирма и парите са множко
Но ако не е в твоя полза тогава енергото ще си иска парите за минало време наи много от както е монтиран техния , прецени си дали си заслужава.
В конрад гледах едни китаиски щуротии , ватметри за ~ 2kW ел уреди, вклучваш го тва чудо в контакта и на него си има изведен контакт където си включваш ел уреда и така си засечи поне нещо дето е 2кВ и гледаи отвън колко ще покаже ако мноо лъже погваи ги тия от новите НЕК и тва е, да знеш че съда не го бърка
Ако получиш спънки отиди в комисията за защита на потребителя и се оплачи там да видиш после как ще те носят на ръце




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.