Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 25.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема vetrogeneratoriнови  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано05.09.05 18:56



nqkoi moje li da mi kaje kva plo6t trqbva da ima vqtarnata mi turbina 4e da dade 480Wmo6tnost pak moje i za 10kW



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано05.09.05 20:01



Зависи от ветъро рожбо.И пиши на кирилица.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Xoлдън]  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 10:31



ми към 10m/s



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Xoлдън]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано06.09.05 16:53



То ако зависеше само от вятъра?

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит


Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 11:09



Пиши ветрогенератори в търсачката, има едни, които предлагат малки мощности (останали от изследване на ветропотенциала в европа, 1kW - 10kW, втора ръка), та тези имат една много проста ескелска сметачка, можеш да си я дръпнеш, иначе трябва здраво сметане'. Ти генератор ли ще правиш, къде ще го слагаш и за какво ще ти трябва, ако не е тайна, 'щот трябва да си отговорил на тези въпроси преди да стигнеш до диаметъра. Апропо избрал ли си си профил на лопатите и знаеш ли му характеристиките, абе много въпроси има, каква е номиналната честота на въртене на генератора, та да избегнеш големи линейни скорости в края на лопатите (разбирай едно особено обтичане). Ако имаш готова схема от отговори на тези въпроси, моля да ги споделиш и с нас, мен много ме интересуват. Успех.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Eмo]  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 19:47



ми за какво може да се ползва един генератор освен за ток, аз смятам да сложа генератор от трактор незнам то4но какъв 12V/480W оборотите и представа си нямам колко са а перката е в стил направи си сам



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 21:47



Mikron.hit.bg



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
АвторTARSA4 (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 12:36



Скоро минавах край Сливен , има три генератора, виждат се от пътя , доста големи , около 25 м е жарето , много внушително изглеждат когато се върти витлото.....



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: TARSA4]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано09.09.05 14:32



тезо около сливен са много малки, веча няма фирми които произвеждат с по малко от 600kW като достигат до 5MW. Малки мощности има само за покриване на собствени нужди като зареждат акомулатори, става въпрос за мощносто до около 30kW.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: __Mepakлия__]  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 11:28



и така никои не отговори на въпроса ми каква площ трябва да има перката 4е да даде 480W мощност при скорост на вятара 10m/s и платност на въздуха 1.2 kg/m3




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.