Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 19.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема AquaFuelнови  
АвторLuka (Нерегистриран)
Публикувано27.03.05 13:27



Здр.,
има ли някой експериментирал с aquafuel генератори, който иска да обменим опит и информация за резултати?



Тема Re: AquaFuelнови [re: Luka]  
Автор ddwolf (непознат)
Публикувано01.04.05 11:30



Загложди ме едно любопитство.......



Тема Re: AquaFuelнови [re: ddwolf]  
АвторLuka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 15:58



Усещам ирония или греша?



Тема Re: AquaFuelнови [re: ddwolf]  
АвторLuka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 15:58



Усещам ирония или греша?



Тема Re: AquaFuelнови [re: Luka]  
Автор ddwolf (непознат)
Публикувано04.04.05 17:59



Грешиш определено, но все пак имай си едно на ум



Тема Re: AquaFuelнови [re: Luka]  
АвторLaptop (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 20:11



Kupi si ot Stara Zagora.V edin zabod na doktor Tren4ev gi praviat seriino



Тема Re: AquaFuelнови [re: Laptop]  
АвторLuka (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 16:34



не ща да си купувам.
Аз съм си го направил и тествал! Тревожи ме и не мога да си обясня, как така работи при регистрираните параметри с невероятно кпд и противно на физическите закони на тая планета.



Тема Re: AquaFuelнови [re: Laptop]  
АвторLuka (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 16:45



И друго, аз не говоря за торсионен генератор, като на Тренчев, а за Hydrogen генератор.



Тема Re: AquaFuelнови [re: Luka]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано06.04.05 08:29



Извинявай, би ли пояснил:
"""Тревожи ме и не мога да си обясня, как така работи при регистрираните параметри с невероятно кпд и противно на физическите закони на тая планета."""
Кво ще рече? Какво КПД? И кои физ.закони са нарушени?
Не за заяждяне - за инфо!


Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: AquaFuelнови [re: Maлoyм 2]  
АвторLuka (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 10:07



Виж сега, генераторчето го копирах от един френски сайт, където беше описано как точно се прави, как работи и подробно разписани тестови резултати, в това число и консумирана ел.енергия, вода и произведен газ хидроген и емисии и т.н. Реализирах го в умален размер, поради липса на необходимите средства, а и поради предубеденост и предразсъдъци.Все пак всички сме учили физика на добро ниво.
Без особени усилия при направата постигнах подобни резултати при същото количество входна енергия, но в по-малък мащаб.
Само за информация, при пълно натоварване на генератора се оказва че той може да произведе до 1080 литра газ на час при много малка консумация на ел.енергия и карбонови пръчки! Дори е демонстрирано с видеозапис-генераторчето захранва агрегат Хонда, който по принцип консумира от 2,5 до 3,6 литра бензин на час.Това разбира се не съм го проверил опитно, няма как при условията с които разполагам.
Моите резултати сочат, че с такъв генератор се произвеждат 3 литра газ в минута, което също е повече от удивително и противно на схващанията че производството на водород е скъпо и нерентабилно удоволствие.
Мога много да говоря по въпроса, но предимно относно опитите си, аз не съм химик и не мога да дам подробно техническо обяснение.Също се питам как при процес на сливане на въглерод с кислород и отделяне на водород и изгарянето му може да се отдели същото количество енергия, както при директо изгаряне, та дори и повече!Перпетум мобиле?Едва ли:)
Едно ми е пределно ясно, вода и въглерод има наоколо колкото да се издавим всички на планетата.Освен това всички говорят за екология и чисти горива, без вредни емисии при изгаряне и т.н. Ей го - на.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.