Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 12.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Добър климатик, независимо от ценатанови  
Авторпaтok (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 15:38



Може ли да ми кажете кои климатици са най-добри за отопление, марка, технически параметри, които трябва да се имат предвид, фирми вносители и т.н. Цената няма значение, интересува ме качеството.



Тема Re: Добър климатик, независимо от ценатанови [re: пaтok]  
АвторNiakoi si (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 16:07



Panasonic e kato mercedesa na klimaticite, no i General sa syshto mnogo dobri no ne i General Elektrik, i gledai da sa invertorni !!!
Kato cialo klimatika si e gyzariika i e po skypo sys nego ot parnoto kakvoto i shte da e (gaz, dyrva, vyglishta i t.n.) che daje i ot niakoi drugi el-uredi za otoplenie, no hubavoto e che sa mnogofunkcionalni i liatoto mogat i da ti ohlajdat, e ako e kato segashnoto liato s mnogo dyjd polza niama ot tiah



Тема Re: Добър климатик, независимо от ценатанови [re: Niakoi si]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано15.09.05 16:27



Рядко компетентно мнение! Поздравления. Само да попитам - ти климатик ясно че нямаш, ама поне на живо виждал ли си или само на картинка?
И би ли пояснил кои са тези по-икономични от климатика "niakoi drugi el-uredi za otoplenie"?!!!
А що се отнася до това дали е гъзарийка - едно време дядо ми и за електрическите крушки викал, че са гъзарийка и по-добре с газената лампа да си свети... Гледай и ти след време да не станеш смешен.

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!


Тема Re: Добър климатик, независимо от ценатанови [re: jordanvass]  
АвторNiakoi si (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 21:31



Казвам го точо защото имам и съм минал през какви ли не методи за отопление
Кое му е по евтиното , хубав климатик от 1500-3000 лв и как ще му избиеш парите нещо не ми е ясно
Ако си паралия това не е от значение за теб , но ако не си и вземеш заем за такава глезотия се чудиш на какъв хал си се натресъл , че и сметките ти за ток същите че и по високи а и ти е по студено и по дискомфортно от шума



Тема Re: Добър климатик, независимо от ценатанови [re: Niakoi si]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано15.09.05 21:54



Не ми развивай тъпи теории. Попитах те нещо конкретно: кой отоплителен електроуред е по-икономичен от климатика? Отговори точно и ясно, ако обичаш!
А за това как ще му се избият парите не бери грижа. Човекът ясно ти каза - "независимо от цената".
Та - чакам отговора ти! Само за сравнение - един климатик от среден клас има COP фактор над 3. Т.е. консумира 1 киловат от контакта, а издухва в стаята 3 киловата топло. Айде сега да видим твоите електроуреди за отопление какво могат.

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!


Тема Re: Добър климатик, независимо от ценатанови [re: jordanvass]  
АвторNiakoi si (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 22:53



Ти малоумен ли си или падаш от небето,все едно че си като си си взел климатик и си си купил перпетум мобиле ,а не може ли нищо да харчи и да топли а
Че една печка лъч топли по икономично , всички които имат лъчисто отопление им е по икономично .
Как си го представяш взимаш 1 и даваш 3 , от къде ще доидат другите 2 от космоса ли или от господ
НЯМА ПЕРПЕТУМ МОБИЛЕ
ДОРИ И ЗА КЛИМАТИК ДА СИ ГО МИСЛИШ ХАРЧИ ТОК И ТО МНОГОООООООООО, СЛОЖИ СИ ИЗОЛАЦИЯ И ПАК СИ ПОЛЗВАИ СТАРАТА ПЕЧКА НА ТОК, И ЩЕ ВИДИШ ЧЕ Е ПО ИКОНОМИЧНООООООО






Тема Re: Добър климатик, независимо от ценатанови [re: Niakoi si]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано16.09.05 12:35



Ти си абсолютно неспасяем!
Ако си сложиш вън един варел, пълен с вода и стои на топло през лятото - перпетуум мобиле ли му загрява водата? Дори и да не пече слънце - пак водата ще се затопли за сметка на топлината от околната среда. Може ли умът ти да побере факта, че околната топлина има начин да бъде ползвана? Дори и да е -5 градуса вън, пак можем да я накараме да топли, стига да използваме още по-студено тяло.
А, не! Отказвам се да споря с тебе. Няма никакъв смисъл.
Все пак - пожелавам ти да се оправиш!
Жалко, че не помогнахме с нищо на питащия.

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!


Тема Re: Добър климатик, независимо от цената [re: Niakoi si]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано16.09.05 14:47



Ти май си много тъп. Като не си наясно с климатиците поне си трай. Ето ти линк от кудето да прочетеш защо климатиците отдават повече енергия от консумираната електрическа без да имат кпд над 100%





Тема Re: Добър климатик, независимо от ценатанови [re: __Mepakлия__]  
АвторNiakoi si (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 17:08



Хубаво си дал линка ама маи не си чел въобще какво пише вътре, а знаеш ли че един се похвалил че за една стая плаща 250лв при -10 отвън и си е помагал с печка



Тема Re: Добър климатик, независимо от ценатанови [re: Niakoi si]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано16.09.05 18:58



Линка съм го дал заради първото мнение, демек където е обяснено защо климатика не е порпетомобиле и отдава поголяма мощност от консъмираната електрическа мощност




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.