Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 16.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мнение за климатик HAIER 12-KA инвертор  
Автор doubleface (непознат )
Публикувано08.09.05 21:07



Здравейте.
Дали ще се намери някой, който използва конкретно този модел да сподели впечатления - икономичност, надежност и т.н. Ще го ползвам предимно за отопление.
По технически данни (клас А) май е по-добър от Осака или Нео. Цената също е приемлива - 1200 с монтажа. За съвет не смея да се доверявам наникакви майстори и продавачи, щото се напатих здраво .
Става върос за отопление на около 32 квадрата с добра изолация - ПВЦ, южно изложение. Дали ще е достатъчна 12-ка или ще трябва да скачаме на 18.



Тема Re: Мнение за климатик HAIER 12-KA инверторнови [re: doubleface]  
АвторKлимa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 09:24



Как може да си помислиш че климатик ще ти прави икономия
1.И той както всички ел-уреди е на ток .
2.За да работи се използва поне няколко преобразувания на енергия от електричество за охлаждане или топлене ,обяснявам например кратък процес за охлаждане :
Чрез въртене на двигателя на компресора се нагнетява фреон във външното тяло което поради високото налягане се отделя топлина която своевременно трябва да се охлади , съответно вакуума създаден във вътрешното тяло и чрез впръскване на фреона през тесни дюзи се получава охлаждане на вътрешното тяло, за топло е същото просто се променя цикъла на работа все едно външното става вътрешно и вътрешното външно. Извода е че имаш загуби в компресора , загуби по тръбопроводи , некачествен фреон и т.н.
3.За да работи това нещо има поддържаща електроника, вентилатори един вътре и един отвън което е поне по 400-500В обща загуба .
4.Всички климатици имат един съществен недостатък когато е за отопление,при понижаване на бъншната температура под -5 -10гр. спират да работят !!!
-----------------
Извода е че ако имаш един маслен радиатор със същата мощност ще ти работи по икономично или какъвто и да е нагревателен уред с добро топлоотдаване, особенно след като вече си намалил загубите на топлина чрез изолация на стени ПВЦ прозорци и т.н.
Така че климатика си е с извинение една гъзариика която струва доста грешни пари



Тема Re: Мнение за климатик HAIER 12-KA инверторнови [re: Kлимa]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано09.09.05 10:46



Пълни глупости приказваш, ти явно никога неси виждал как работи климатик при -10 градуса, само щше ти дам пример за етин климати, демек осака в помещение в което при температуна на вун под 0 с маслен радиатор 2kW беше студено, сега с климатика при - 10 градуса е топло като си имаш предвид че максималната мощност на климатика е 1200W.

Колега doubleface не си копувай Хаер, за тези Пари си вземи хитачи инверто които илиза малко под 1200 лева с монтажа, а е доста по добър, на Хаерките постояно им пада качеството и са с много малък живот(неслушай приказките че са най големия производител на климатици и заради това били най хубави) Хитачито има по донбра ефективност когато работи на частична мощност(тези данни си ги спестяват тарговците, защото просто не ги знаят) а инвертора нокога не бачка на пълна мощност.



Тема Re: Мнение за климатик HAIER 12-KA инверторнови [re: Kлимa]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано09.09.05 14:06



Чувал ли си нещо за COP фактор на климатик? Май не!

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!


Тема Re: Мнение за климатик HAIER 12-KA инверторнови [re: jordanvass]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано09.09.05 14:30



Какъв COP, на него не му е ясно защо го има този коефицент, демек как така като на вънка е студено взема толина, демек принципа на термопомпата



Тема Re: Мнение за климатик HAIER 12-KA инверторнови [re: __Mepakлия__]  
Автор doubleface (непознат )
Публикувано09.09.05 14:30



Благодаря за отговора, за Хаерките знам само от форумитре че са "Мерцедесите" на климатиците, особено по-новите модели??Този, който искам да взема (със син дисплей, не му знамточно модела) е с най-висок клас енергийна ефективност.
Какво ще кажете за фреона с който го пълнят? Тези прошляци от фирмата, от която искам да го взема, (1200 лв с монтаж) го пълнят с R22, аз им казах да забравят. Може би и затова ми дават такава цена? Може ли от това да даде някакъв дефект или е просто с по-малка ефективност. Е баси, има ли свястна фирма извън София на която да мога да се доверя.....

П.С.Разликите между климатик и Делонги не си струва да се обсъждат май?



Тема Re: Мнение за климатик HAIER 12-KA инверторнови [re: doubleface]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано09.09.05 14:58



Абе много Мерцедеси станаха нещо! Едни викат - Дайкин са Мерцедесите. Други пък - Панасоник били. Сега ти с тоя Хаер хептен обърка всичко. Да се чуди човек на кого да вярва? То май продавачите като те надушат, че си горе-долу кандисал вече на NEO да речем и още малко ти трябва да бръкнеш в джоба и веднага излизат с тоя номер: те NEO са Мерцедесите на климатиците. И ти хайдеее - с коня у реката!

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!


Тема Re: Мнение за климатик HAIER 12-KA инверторнови [re: jordanvass]  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано09.09.05 17:48



Марката NEO е много особенна, така че за нея са еднакво правилни и двете определния - че е мерцедес и трабант .... независми дали ти се вярва или не ;-), всички опира до една дума "зависи"

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема Re: Мнение за климатик HAIER 12-KA инверторнови [re: Cмexopaнчo]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано09.09.05 18:01



Не знам дали за климатици NEO или за марката NEO говориш, щото ако влезеш в един телевизионен сервиз - май от NEO повече нема! В сервиз за климатици не знам как е.

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!


Тема Re: Мнение за климатик HAIER 12-KA инверторнови [re: __Mepakлия__]  
АвторKлимa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 21:35



Абе не знам кои говори глупости ама ми се струва че ти маи нищо не си чул.
Без нищо моя комшия с 2 климатика плаща 1,5 пъти повече от колкото аз с 2 радиатора и се оплаква че му е и студено
А и доста по добре съм запознат от теб как работят тия глезотии , НЯМА ПЕРПЕТУМ МОБИЛЕ запомни това !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.