Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 23.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема vetrogeneratori  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано05.09.05 18:56



nqkoi moje li da mi kaje kva plo6t trqbva da ima vqtarnata mi turbina 4e da dade 480Wmo6tnost pak moje i za 10kW



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано05.09.05 20:01



Зависи от ветъро рожбо.И пиши на кирилица.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Xoлдън]  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 10:31



ми към 10m/s



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Xoлдън]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано06.09.05 16:53



То ако зависеше само от вятъра?

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит


Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 11:09



Пиши ветрогенератори в търсачката, има едни, които предлагат малки мощности (останали от изследване на ветропотенциала в европа, 1kW - 10kW, втора ръка), та тези имат една много проста ескелска сметачка, можеш да си я дръпнеш, иначе трябва здраво сметане'. Ти генератор ли ще правиш, къде ще го слагаш и за какво ще ти трябва, ако не е тайна, 'щот трябва да си отговорил на тези въпроси преди да стигнеш до диаметъра. Апропо избрал ли си си профил на лопатите и знаеш ли му характеристиките, абе много въпроси има, каква е номиналната честота на въртене на генератора, та да избегнеш големи линейни скорости в края на лопатите (разбирай едно особено обтичане). Ако имаш готова схема от отговори на тези въпроси, моля да ги споделиш и с нас, мен много ме интересуват. Успех.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Eмo]  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 19:47



ми за какво може да се ползва един генератор освен за ток, аз смятам да сложа генератор от трактор незнам то4но какъв 12V/480W оборотите и представа си нямам колко са а перката е в стил направи си сам



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 21:47



Mikron.hit.bg



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
АвторTARSA4 (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 12:36



Скоро минавах край Сливен , има три генератора, виждат се от пътя , доста големи , около 25 м е жарето , много внушително изглеждат когато се върти витлото.....



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: TARSA4]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано09.09.05 14:32



тезо около сливен са много малки, веча няма фирми които произвеждат с по малко от 600kW като достигат до 5MW. Малки мощности има само за покриване на собствени нужди като зареждат акомулатори, става въпрос за мощносто до около 30kW.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: __Mepakлия__]  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 11:28



и така никои не отговори на въпроса ми каква площ трябва да има перката 4е да даде 480W мощност при скорост на вятара 10m/s и платност на въздуха 1.2 kg/m3



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: __Mepakлия__]  
Авторo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 11:33



и така никой не отговори на въпроса ми каква площ трябва да има перката 4е да даде 480W мощност при скорост на вятара 10m/s и плътност на въздуха 1.2kg/m3



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано13.09.05 10:12



Какув отговор искаш, то си зависи от много неща, с колко с колк пера на перката е турвината, какув е профила в кокена и на върха. Това са слойни пресмятаниея на които едвали ще получиш отговор в този клуб



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 15:07



Аааа, ясно, тогава за теб има едни палави юнаци, малко хипарливи американци (антиглобалисти), но имат сайт, на който много подробно и нагледно са обяснили как човек сам да си направи постоянно токов ветрогенератор от макферсън на някакво старо волво. 'Сичко е направи си сам, само магнити от глави на стари дискове от ЕИМ не знам откъде ще си намериш, инак сайта е доста полезен. Ще го потърся пак, за да ти постна линк.
Успех.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Eмo]  
АвторTARSA4 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 23:16



Да не нещо подобно на " старт от скрапа" - и аз се интересувам от линка



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
Авторgeorgi_nz (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 12:18



Този до сливенските бани е 150 киловата - не е много малък.

На въпроса ти:
Много вчтърничев е подходът ти, но долу горе трябва да следваш това:
мощноста е равна на оборотите по момента.
Разбери какви обороти са нужни на динамото ти за да дава тази мощност. После си сметни какъв момент ти трябва. Намери ръководство за помпи и вентилатори и приблизително сметни витлото.

Обаче вятър с точно такава скорост рядко ще срещнеш - затова витлата ги праявт с променлив ъгъл на атаката.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: georgi_nz]  
Авторgeorgi_nz (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 12:27



И внимавай с закрепването: да не би в някой ураган да се чудиш де ти с динамото заедно с жиците и защо кучето на комшията е претрепано.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Eмo]  
Авторzmiori (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 17:33



ако може да пратиш саита на палавите антиглобалисти на е-адрес ZMIORI@abv.bg И още нещо някой да каже за генераторите с вертикален ротор /напринципа на торбините или на обърнато самолетно крило/ защо никаде не ги исползват само заради очевидните недостатаци ,като конзолното закрепване висиката стастова скорост.
Имам още един въпрос някой знаели принципа на работа на яхтата на Кусто
чувалсам от случаини разговори че била доста технологична от към задвижване.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
Авторgeorgi_nz (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 16:47



Ама тебе много те мързи: казах ти къде е плевника - ти му намери вратата.
Ти искаш някой вместо теб да се потруди.
Отиди до библиотеката и си намери едно ръководство за проектиране за помпи и вентилатори и изчислявай!
Ако не искаш ще ти дам номера на дебитната си карта - пускаш 20 или 30лв. и аз ти пращам данни за витлото.
Става ли?



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
АвторBeтporoн (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 18:31



по изчисление 3.99м2, но въдухът ти е влажен и може да се наложи корекция към намаляване диаметъра витлото:) ...и мен голям мерак ме гони за такъв генератор, но за сега само с мераците си оставам.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Eмo]  
Авторsvetko (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 16:58



Iskam kordinati na firma proizvejda6ta takiva vetro generatori v bg.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: svetko]  
Авторsvetko (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 17:07



Kvo stana ima li niakoi adres na ve. generatori v bg?



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: svetko]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано18.06.07 01:40



Научи се да ползваш гугъл





Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Beтporoн]  
Авторpaзвeйпpax (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 12:14






Надявам се тук да намерите отговори на доста въпроси.Сайтовете са с много линкове, а доста от новоотворените също имат линкове,тъй че все ще свършат някаква работа на някого.Аз на този етап също съм на ниво само мераци.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
АвторPaзвeйпpax (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 12:34





Виж това доколко ти върши работа.



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: o]  
Автор Heca (непознат )
Публикувано18.06.07 22:29



http://nesa.ucoz.ru/photo Диаметър 2.50м. В момента изчаквам доставката на неодимови магнити за направата на генератора.Ако накой желае мога да му изработя витлата



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Eмo]  
Авторkaiarata (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 11:49



Zdrasti kaji si emeila,az mislia da vzemam vetrogenerator i iskam da te pitam niakoi neshta



Тема Re: vetrogeneratoriнови [re: Eмo]  
Авторkaiarata (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 11:49



emeila mi e kaiarata@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.