Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 28.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема вредно въздействие  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 17:47



Искат да слагат над блока някакво устройство/репер ли, клетка ли .../. Не знам дали е на МТЕЛ или на БТК- има ли разлика във вредното влияние на апаратурите им?
Живея на последния етаж и се колебая дали да подпиша съгласие.
Някой знае ли - какви вредности да очаквам? Посъветваха ме да подпиша със забележка да не е над спалнята.
Предварително благодаря за всичко, което би ме ориентирало, защото не съм с техническо образование и ми е трудно да взема решение.



Тема Re: вредно въздействиенови [re: Aни]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 19:11



Не знам има или не вредно въздействие.
Но спокойно можеш да поискаш някакво обезщетение за това бъдещо притеснение! Особенно като зависи от твоя подпис! Съветвам те да поискаш нещо като месечен наем: 50 - 100 лв. Имам един колега който също като теб живее на последния етаж в ж.блок и на когото плащат по 200 лв. на месец, но той им (Глобул) е предоставил малко помещение, в гр.Берковица.



Тема Re: вредно въздействиенови [re: Aни]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано03.09.05 20:01



До колкото ми е известно е вредно и дори има изискване на каво рартояние от жилищни помещения може да се слага такова нещо(но не се спазва), те така или иначе ще го сложат ама си поискай пари да ти плащата всеки месец

Редактирано от __Mepakлия__ на 03.09.05 20:02.



Тема Re: вредно въздействиенови [re: Aни]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 21:57



Мощността на излъчвания от предавателите на базовите станции сигнал е с доста малка мощност, за да има място за притеснение. Може да има вредно въздействие ако застанеш точно пред някоя от антените. А пък точно под антените излъчването е най-малко. Почти със сигурност може да се твърди, че когато говориш по мобилния си телефон на голямо разстояние от базовата станция или при лоши условия (за радиовълните) получаваш по-голямо облъчване от стоенето в блок с антени на покрива.



Тема Re: вредно въздействиенови [re: lvan]  
Автор ниko (новак)
Публикувано06.09.05 12:21



прав си, но не съвсем... мощността на излъчвеане от базовата станция (на канал) е точно колкото и на един GSM. Само дето телефона излъчва само на един канал, а базовата станция на много повече (зависи колко е натоварена), така че сумарната мощност може да е десетки пъти по-голяма.



Тема Re: вредно въздействиенови [re: ниko]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 20:17



Да, общо взето съм съгласен. Обаче съм сигурен, че напрегнатостта на полето в блока няма да превишава допустимите норми, антените имат силно затихване в посока надоло, т.е. точно под тях, за да имат възможно най-голямо усилване в посока напред.



Тема Re: вредно въздействиенови [re: lvan]  
Автор ddwolf (новак)
Публикувано13.09.05 22:58



Кои норми и за какви честоти! Ако апартаментът е мой аз никога не бих позволил в близост до него да се постави какъвто и да е излъчвател на електромагнитни вълни. Относно нормите е редно да се изясним, че те са въз основа на изследвания за краткосрочното въздействие на електромагнитните полета върху човешкият организъм. Доколкото ми е известно изследвания за дългосрочното влияние не са правени ( имам предвид 10-30 години ). Всъщност военните може да са работили по въпроса, но едва ли ще Ви дадат очаквания отговор. Всякакви измервания относно стойността на напрегнатостта на полето са манипулируеми, защото зависят от натоварването на клетката. В този дух ако дойдат момчета с уреди и започнат да Ви убеждават, че всичко е безвредно е редно да се обърнете към лаборатория, която да извърши замерванията при пълно натоварване на станцията. Ако бях на Ваше място отново не бих подписал.

Поздрави

П.П
Такива сведения може да получите от хора, обслужващи ретранслаторни станции на радиото и телевизията, радиолокационни системи и др.

Редактирано от ddwolf на 13.09.05 23:00.



Тема Re: вредно въздействиенови [re: ddwolf]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано14.09.05 11:06



В същия дух, само да допълня.
Дадоха филмче по дойче-веле, правени са официално изследвания (лаборатория, оторизирана), как влияят излъчванията от мобифоните. Резултат -
Абсолютна вредност за организма!
Но -- започнаха да клинчат, че те тези изследвания, трябвало да продължат ... за по-дълъг период, че и др. учени трябвало да се изкажат по въпроса, и ... демек, не може да се счита, че е вредно на 100% .
Направо ги "затиснаха" производителите на моби-апаратчета и услуги!

Стана като във вица: Двама дядковци. Единият казва:"Знайш ли, всяка сутрин по една чаша студена вода нагладно и ... оная работа стърчи - цял ден!" "Айде, бе, кой ти го каза" - пита другият. "Едно войниче!" - отговаря.

Та мисълта ми е - много е важен изсточникът на инфото!!!


Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.