Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 27.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: + и към всички!нови [re: Baл]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано15.09.05 18:30



Те, нещата са от десетилетия известни, но има хора наскоро родени! Нека питат, нека се учат - лошо няма! Затова трябва да се повтарят нещата - да се учат младите!

_____________________________________
Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: + и към всички!нови [re: brains]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 19:35



Така е, прав си - нека се учат!
Нали затова е форума , всеки да има полза от него!
Ама погледни ги какви са образи (някои от тях)!
Когато нещо си мислиш , че е еди как си , пък то не е така - няма проблем просто си сбъркал!
Ама когато ти казват как е , защо се запъваш , след като е ясно още от първия ти пост че тази тема не ти е ясна!
На всички става яснпо , само тоя дето не е наясно не знае , че не е наясно!

Запъваници , филосовстваници и какви ли не глупости!
Не стига че за първи път чува , че претоварвнето се отразява на честотата на една ел.система , в която има много генератори и много консуматори ,,
Не стига че за първи път чува как се стабилизира честота и прочие в енергетиката,,
Не стига че за първи път чува че честотата не се регулира посредством PLL и тока през възбудителната намотка ,,
Но когато му казват и всички тези неща и го образоват - той един професорски тон държи че просто да му плюеш в устата!
Не било така , а е така както той казвал , тези комплекси ще го затрият!

Че и доказателства прилага - тези часовници били маркови и това доказвало че мрежата на запд е кварцово-стабилизирана и че в запада вървяли по-точно!
Бе какви глупости е способен да каже човека!
Само дето забрави от коя марка са тези часовници , и колко точно вървяли на запад!
Тези часовници и на запд и на изток са еднакви , защото системите вече са вързани(енергийните системи).

Пък че честотата в две точки не можело да бъде различна - малей , скочи до тавана когато му казаха че може , а хората му обясняват ли обясняват!

Има хора , дето не е трябвало никога да се пускат от полата на майка си , за да се кефят цял живот , когато чуват само - "Да мамче , както кажеш пиле".



Тема Re: + и към всички!нови [re: Baл]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано15.09.05 21:33



Не си хаби нервите, бе човек! Докторите казват, че само нервните клетки не се възстановявали. Ти не си ли бил млад! С умиление си спомням времето, когато всичко знаех и всичко можех! За съжаление, вече само знам! И това, което знам е , че нищо не знам!

_____________________________________
Бог да пази познати и непознати!


Тема е дееееенови [re: Baл]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано15.09.05 23:09



Е дееееее
не е крив човека а това че някой като му е преподавал му е заявил 50 херца е!!!!!!!! и той ако е учил електроника се говори за някакви наносекунди а тук преходните процеси са секунди. Това е.

Аз по-горе му казах на човека какво да прочете а той почна да се заяжда без да чете - е той си е виновен за това че го плюете няма да го защитавам. Клбовете са за да се дообясни нещо неясно а не да се снесе теория от рода на 30-40 страници.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: ех Zaphod....нови [re: вeтepинapят]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 09:11



ясно. а по въпроса с разликите в честотата в големите мрежи какво ще кажеш? тука в един глас твърдят че има разлика, което много трудно някой ще ме убеди. ако има разлика, по цялата мрежа, или поне в част от нея, напрежението ще е далеч от синусоидално. нещо повече - ще има моменти, и то доста дълги, в които дадена точка остава практически без захранване. ако например в единия край на мрежата имаме 50.00 а в другия 50.01, то някъде по средата със сигурност ще има точка, в която по една минута от всеки две, напрежението ще е под средното, а поне 10 секунди ще липсва почти напълно. това не го пиша за тебе, пиша го за другите, които си мислят че като са с повече знания в областа от мене, разбират нещо от това което знаят.



Тема Re: ех Zaphod....нови [re: zaphod]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 12:18



Не знам какво и къде е чел човекът за разликата в честотата. Подозирам обаче, че го сърби езика да ни каже .
По принцип има разлика във фазата в отделните части и тази разлика се променя - едно, че даден генератор си променя отдаваната мощност като минава малко "напред" или "назад" спрямо останалите генератори (а заедно с него и самата мрежа в неговия участък). Отделно, че топологията на мрежата и характерът й се променят във времето. Та ако мерим в такъв момент, заради малката промяна във фазата ще отчетем и моментна минимална промяна на честотата в този участък. Да се говори за постоянна разлика в честотата обаче е тъпо. Без значение дали мерим за секунда или за година, броят на периодите в различните части на мрежата ще се различава максимум с някакви части от един период.



Тема До Рангел Запходовнови [re: zaphod]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано16.09.05 15:57



"то някъде по средата със сигурност ще има точка, в която по една минута от всеки две, напрежението ще е под средното, а поне 10 секунди ще липсва почти напълно. "
Абе човек, ти наистина пишеш глупости. Защо не престанеш да се опъваш. По-добре похарчи 5 лева за една книга, прочети я и тогава задавай малко по-умни въпроси.
Явно, че не ти е ясно изобщо какво представлява енергийна система. Хората ти обясниха така, както и човек с коефициент на интелигентност 70 би разбрал.
Разбери, че напрежението и честотата в мрежата играят непрекъснато. Промяните са малки, но ги има. Колкото по-голями мощности работят в "основата" на системата, толкова напрежението и честотата са по-стабилни. Как може в работеща система да има точка без напрежение Това изказване е достойно за участие в "Дарвиновата" награда.
Представи си воден тръбопровод, пълен с течаща вода. Може ли да има точка във водопровода с течаща вода, където НЯМА вода



Тема Re: До Рангел Запходовнови [re: Borislav]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано16.09.05 19:19



да изясним нещо - погледнато през тия неща за синхронните двигатели, не виждам реално осъществим метод за супер стабилизиране на честотата в голяма мрежа, още повече при свързване на мрежи между държави. тоест отказвам се от твърдението че има кварцово стабилизирани мрежи, просто ми изглежда технически непосилно. така че по основния въпрос който запали спора, смятай че съм се предал.
обаче по въпроса с разликата в честотите, нямате шанс. не ми трябва да чета книги за да съобразя някои неща, които нямат нищо общо със знания. дори в най-дебелия учебник да го пише това, смятай го за пълна глупост, още повече гарнирано с простотии от вида на "науката не може да обясни точно как става това". тоест не си прави труда да ми привеждаш цитати.
всъщност добре че вашата шайка държи на тоя факт с честотата, защото иначе щеше да ми е терсене.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: До Рангел Запходовнови [re: zaphod]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано16.09.05 20:49



Брат'чед, не сме шайка.
Виждам, че някои от пишещите работят или са работили в енергийната мрежа.
Аз също съм работил в генерирането 6 години



Тема Re: До Рангел Запходовнови [re: zaphod]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 21:34



Забход , какво значи шайка?
Значи хората , които ти показват къде грешиш са Шайка , така ли?
Отговарям тук , защото аз бях първия , който каза за разликата в честотите!
Но точно толкова категоричен , груб и самонадеян беше за спора , за който в момента се предаде!
Ето сега още някои особености които ще ти помогнат да осмислиш нещата и да разбереш и останалото!
Въпреки че ако не беше ветеринаря , ти никога нямаше да се съгласиш с мен за нещата които в последсвие призна че са така!
Осъзнаваш ли това?
Помисли си какво значи това за теб и способността ти да общуваш и да оценяш кое е вярно и кое не!

Знаеш ли каво е уред за имерване на контура фаза-защитен проводник?
Това не е риторичен въпрос!
В упътването на някои от тези уреди пише да се направят две поредни измервания , като се разменят клемите "фаза" и "нула" и средно-аритметичния резултат е крайния резултат за импеданса на контура фаза - нулев проводник!

В същото опътване пише , че това се обуславя от наличието на ПОСТОЯННА СЪСТАВКА В МРЕЖАТА! Ами сега?
Това обаче не е истинска постоянна съставка , а много НИСКОЧЕСТОТТНА СЪСТАВКА В МРЕЖАТА от порядъка примерно на 0.01-0.02 херца!
Пиша с големи думи това на което би подскочил!:)

Това е първото , на което трябва да повярваш , или ако не можеш - ще трябва да свикнеш! А в краен случай ще викаме ветеринаря , за да помага - там се съгласяваш обикновено!
Ако искаш , това със съставката можеш да го видиш на всеки пишещ волтметър!

Продължаваме:
Нали се сещаш какво може да е това 0.01 - 0.02 херца?
Можеш ли да предположиш нещо друго освен разлика в две честоти?

И накрая , генераторите всички работят в синхрон !
Да ама няма абсолютен синхрон на този свят , както няма нищо абсолютно и идеално!

Два големи генератора работят в синхрон , ама не 100 % - има флуктоации в техния синхрон и това е почти през цялото време!
Съвпадение за някакъв период от време ще е 100% синхрон , а не обратното!

Тези подробности , за които си очуден се предизвикват именно от големите "батковци". Не може някакъв пиклив за системата генератор да направи това!

Мисля , че засега е достатъчно , ако осмислиш и разбереш това - нататък ще е лесно , можеш и сам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.