Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 18.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дизелов генератор = повредени консуматоринови  
АвторASK (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 23:26



Здравейте, преди дни се наложи да бъде пуснат дизелов генератор в една сграда. Веднага след включването му се повредиха някой от компютрите и мониторите. Нямам опит и наблюдение върху подобни проблеми, не съм запознат в детайли и с устройството и работата на агрегатите. В момента на включването не съм присъствал, така че подробностите не са ми ясни. Зная че напрежението е било в нормите, а честотата е била около 55Hz. Въпросите ми са, каква е според вас вероятната причина за това? До каква степен честотата на захранващото напрежение може да е причина за този проблем? Какво евентуално би могло да се използва за защита - UPS?

Предварително благодаря!



Тема Re: Дизелов генератор = повредени консуматоринови [re: ASK]  
АвторДeлиятa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 08:44



Честотата на напрежението не може да бъде причина за повредите на описаната електроника. Сигурната причина е че при пускането и включването на дизелгенератора има винаги един преходен режим на работа при който се получават пикове на по високо от нормалното напрежение. Това е режима до стабилизиране на параметрите на дизелагрегата. При тези ситуации винаги трябва да има междинно стабилизиращо устройство, което да поеме и тушира преходния режим. За повече подробности питайте.
С уважение.



Тема Re: Дизелов генератор = повредени консуматоринови [re: Дeлиятa]  
Автор vladoO549 (непознат )
Публикувано20.06.05 19:18



И аз съм го имал същия проблем.Оказа се че не бе стегната добре нулата.Или по точно нямаше нула.



Тема Re: Дизелов генератор = повредени консуматоринови [re: Дeлиятa]  
АвторASK (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 21:35



Благодаря за мнението, бих Ви помолил за малко повече информация и упътване от къде може да се научи повече за междинното стабилизиращо устройство, а също и евентуално от къде може да бъде закупено такова.

Благодаря още веднъж !



Тема Re: Дизелов генератор = повредени консуматоринови [re: ASK]  
Авторtoi (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 22:21



Zaxranvaniata na ofis texnika sa s pikov koeficient 5-10.Zaduljitelno e da imas aktiven tovar za starta na generatora i prevkliu4vane sled 3 sek



Тема Re: Дизелов генератор = повредени консуматоринови [re: toi]  
Авторtoi (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 22:23



dopanlitelno imat ne malki kapaciteti po filtri i se polu4ava REZONANS -razgledai prexodnia proces s dobar razdelitelen traf!!!



Тема Re: Дизелов генератор = повредени консуматоринови [re: ASK]  
АвторДeлиятa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 21:00



Въпроса със междинното стабилизиращо устройство към дизелгенератора е доста сериозен и във всички случаи се налага проектиране. Остави координати за контакт. Ще те търся другата седмица.



Тема Re: Дизелов генератор = повредени консуматоринови [re: Дeлиятa]  
АвторASK (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 15:58



Оставям поща за връзка. Ако е възможно пишете ми какви евентуално ще бъдат Вашите изисквания по отношение на информация и данни за генератора, а също така и грубо ориентировъчна цена на услугата и изделието.
Предварително благодаря!

blob@mail.bg



Тема Re: Дизелов генератор = повредени консуматоринови [re: ASK]  
АвторAA (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 17:14



Мнението ми не е много компетентно но мисля че може да сложиш разклонители с ключове и да включваш апаратурата да кажем 1 минута след тръгването на агрегата - разбира се ако всичко това не е обвързано с някаква автоматика



Тема Re: Дизелов генератор = повредени консуматоринови [re: ASK]  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано07.07.05 11:37



Има ли развитие на проблема ти?
Кажи какво се случи в крайна сметка?
Имаш ли вече UPS или просто си оправи зануляването?

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.