Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 12.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Заземяване ли?нови [re: kopaбeн eлekтpoмexaн]  
АвторДeлиятa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 11:31



Въпросите Ви са "ДОСТА СЛОЖНИ". Ако работите като корабен електромеханик въобще не би трябвало да ги задавате. Факта че ги задавате говори за вашата "ОТЛИЧНА ПОДГОТОВКА" по електротехника.
Ще Ви обясня всички зададени лично от Вас въпроси със всички формули и цялостно векторно представяне на процесите. Но имам едно условие лично към Вас г-н "Корабен Електромеханик" - само за вас - личен контакт и СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ.



Тема Re: Заземяване ли?нови [re: Дeлиятa]  
Авторkopaбeн eлekтpoмexaниk (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 13:49



Подготовката ми си е добра, според мнението на хората от чуждите фирми, които ме наемат. Според мен - също. Но не и според човек, който не може да схване иронията ми, заради прекаленото си самочувствие! Колко жалко за него!!!

И накрая : не бих искал да сме заедно на един и същи кораб!



Тема Не беше честно!нови [re: kopaбeн eлekтpoмexaн]  
Автор jordanvass (минаващ)
Публикувано18.07.05 23:34



Колега, в този форум хората са добронамерени и гледат да помогнат кой с каквото може на нуждаещите се. От време на време се и шегуваме с някой, но в рамките на нормалното.
Не зная защо, обаче твоята закачка с Делията ми напомни на оная случка по бТВ, дето представяха новото предаване "Аламинути": влиза един при доктора, сваля си долните гащи и тържествено си размахва инструмента. От какво се оплаквате? - пита докторът. Ами не се оплаквам, хваля се!
Та и твоята работа - решил си да се похвалиш и ти. Само че не си намерил вярното място и подходящите хора. Отиде та се заяде с най-кроткия и добродушен човек във форума! Който съвсем добронамерено ти предложи помощта си!
Желая ти да се оправиш!



Тема Re: Не беше честно!нови [re: jordanvass]  
Авторkopaбeн eлekтpoмexaниk (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 09:25



Извинявам се, ако съм засегнал някого.
Целта ми не е била да се хваля. Бих искал да предпазя онези, които евентуално биха били заблудени от първото изказване на Делия. И по нататъшното му упорстване.
Съжалявам, наистина!



Тема Re: Не беше честно!нови [re: jordanvass]  
АвторJunak (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 20:27



Съжалявам, че се налага да дам мнение /от 25 години работя като електромеханик/, но Делията е виждал КОРАБ най-вероятно само от брега. Грешните мнения не помагат на никого, най-много да объркат някого. А когато изказващият грешното мнение е обзет от мания за непогрешимост - това е вече ТРАГЕДИЯ



Тема Re: Не беше честно!нови [re: Junak]  
АвторДeлиятa (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 20:49



Дайте някакви координати за да се изясниме по дадения въпрос за енергетичната корабна установка. Не ми е приятно да спорим без да знаем кой какъв е. За това искам в присъствието на хора от клуба да се видим и да видим кой какъв механик е бил, на кои кораби е плавал и в кой флот е работил.
На двамата които се заяждат с мен само ще кажа - Когато аз бях корабен механик в "Океански Риболов" - Вие господа въобще за кораби не сте си и мислели вероятно. Не Ви познавам и не казвам сигурно.
Аз съм от гр. София. Когато някой от Вас даде координати и аз ще продължа.



Тема Re: Не беше честно!нови [re: Дeлиятa]  
АвторJunak (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 21:22



Да не занимаваме всички
macha@bitex.bg



Тема Re: Не беше честно!нови [re: jordanvass]  
АвторJunak (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 17:36



Ако темата Ви интересува, дал съм mail



Тема Re: Заземяване ли?нови [re: Чyдoyм]  
Автор Strait (непознат)
Публикувано06.08.05 06:02



Прегледах мненията в началото и останах разочарован. Не продължих по-нататък. За пръв път влизам в този форум и очаквах да прочета мнения на професионалисти.
И така по тоя въпрос. Не останах с впечатление, че заземяването само при корабите те вълнува (ако не си правиш майтап разбира се). Предполагам, че има някои специфични изисквания при корабите, но има принципи, които са основни. Между другото корпуса на кораба е пъти по- добре заземен чрез водата отколкото може да осъществи искуствено заземляващо съоръжение (голяма метална плоча на няколко метра под земята и т.н.). Само че защо му е заземяване на кораба ако те вълнува от гледна точка на ел. безопасност.
Та общия принцип е (и стига с тия кораби):
- Заземява се звездният център на главния източник(естествено при звезда) и нищо повече не се заземява.
- Всички консуматори, които не са с двойна изолация се "зануляват"(корпусите им), но не се заземяват. Двете неща не се правят едновременно. Звездният център на двигателите(ако са звезда) е изолиран, защото звездата никога на практика не е абсолютно балансирана и звездният център има някакъв потенциал спрямо земя, ако главния източник е заземен. Така, че ако заземиш, ще потече уравнителен ток, който при добро заземление може да е голям. Да не говорим, че съврвменната енергетика използва вече широко нулеви защити и най-малката утечка ще я активира.
И така, при пробив на изолацията на корпус (който е вече занулен) мигновената токова защита изключва и няма опасност от ел. шок даже и да си се докоснал до корпус.
Така че, зануляването е важно, т.е. четвъртия проводник, който свързва директно "нулата" на източника с консуматора.



Тема Алоуу професионалистанови [re: Strait]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 16:25



- Заземява се звездният център на главния източник(естествено при звезда) и нищо повече не се заземява.

Не мъти главите на хората с глупости.Искаш да кажеш,че мрежата 110,220,400 kV е заземена само в централите?
Знаеш ли какво става особенно в селска мрежа, ако не се заземява на стълбовете.Така ще те блъска ток от нулата та свят ще ти завие.
По добре прочети "Наредба 3 от 09.06.2004 за устройството на електрическите уредби и електропроводни линии" ДВ бр.90 и 91 от 2004 г.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.