Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 25.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Eлектрическа машинанови  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 13:15



Има ли в БДС определение, какво е електрическа машина(aпарат)? Интересува ме формална юридическа дефиниция, дадена в закон или равносилен документ. Трябва ми за да се позова пред компетентните държавни органи :-))
Благодаря



Тема Re: Eлектрическа машинанови [re: Moss]  
Автор -shadow- (unikum)
Публикувано14.06.05 18:54



ами предполагам ,че всичко което работи с електричество се нарича ЕЛЕКТРИЧЕСКА МАШИНА,абе изобщо има ли най_малко 2 кабела и батерия,ТАКОВА Е!!!!



Тема Re: Eлектрическа машинанови [re: -shadow-]  
АвторГeoprиeв (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 09:22



Това е устройство, което преобразува електрич. енергия в мехаична или механичната в електрическа.

Остава да се изясни :трансформатора е ли електрическа машина или не е?



Тема Re: Eлектрическа машинанови [re: Гeoprиeв]  
Авторplmk (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 12:56



И трафото е ел.машина определено. Има въртящи се и не. Впрочем в трафото може да се върти маслото, ако има такова.

Иначе в нормативна уредба не съм го срещал като определение. Може би (щот не съм го чел) го има в БДС за термини и определения - има някакъв такъв, но не му знам номера. Сигурно магат да помогнат от Института по стандартизация http://www.bds-bg.org/



Тема Според мен,нови [re: Moss]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано16.06.05 00:28



Според мен МАШИНА е всичко което върши работа.
ЕЛЕКТРИЧЕСКА-чрез електричество.
В този смисъл мисля, че ЕЛЕКТРИЧЕСКИ МАШИНИ са преди всичко електродвигателите.?





Редактирано от Щ-3O4 на 16.06.05 00:33.



Тема попитай тук:нови [re: Moss]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано16.06.05 09:48



Повечето да не кажа всички нови правилници и наредби са на издателство "Кибаров"

на края на всичките е даден мей-ла и един GSM за въпроси за съжаление правилника е на работа и не мога да ти пусна телефона. Та пусни му едно писмо поне да каже къде да търсиш кой правилник и кой член пък ако нямаш бумагите само кажи - имам ги всичките няма да ми е проблем да ти го изпиша тук.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Eлектрическа машина [re: Moss]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано16.06.05 10:39



"Основен стандарт за електрически машини, работещи при нормални условия, е БДС 180-66. За асинхронни и колекторни електродвигатели с малка мощност има допълнителен общ стандарт БДС 5756-65. Терминологията и определенията в областта на електрическите машини и трансформатори са стандартизирани с БДС 5456-64." - Цитат от "Наръчник на Клисаров" стр.392. Следва още 3 стр. текст по въпроса.

Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: Eлектрическа машинанови [re: brains]  
АвторГeoprиeв (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 16:59



Не стана ясно дали Moss е доволен от отговотите.
Ако трябва да се ровим още.







Тема Re: Eлектрическа машинанови [re: Гeoprиeв]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 18:30



Доволен съм, особенно от Диан и brains...

>> Терминологията и определенията в областта на електрическите машини и трансформатори са стандартизирани с БДС 5456-64."

Тва, като че ли е моя случай. Само кажи откъде да го намеря тва пусто 5456-64.
:-)
Диане, ако не те затруднява напиши определението и откъде си го взел.

Благодаря!



Тема Re: Eлектрическа машинанови [re: Moss]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано17.06.05 09:31



http://www.iep-bg.com/prod_gama.html - разгледай това.

Бог да пази познати и непознати!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.