Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 19.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Затопляне на вода със соларни панелинови  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 17:21



Здравейте,

Някой има ли опит с популярните напоследък соларни панели за затопляне на вода - вид панел, производител, мощност, цени?

Аз имам бойлер със серпентина и водна помпа. Идеята ми е да свържа към тях един слънчев колектор и се надявам по този начин да реша проблема с топлата вода през лятото.



Тема Re: Затопляне на вода със соларни панелинови [re: Ивo]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 20:45



виждъл съм да се продават такива панели,1на2 метра и мощност около1000 вата и цена около 300лв,вършат работа предимно лятото, на морето миналата година масово бяха сложили слънчеви панели по покривите на хотелите,ама те
ги ползват предимно лятото



Тема Re: Затопляне на вода със соларни панелинови [re: Ивo]  
Автор Людмuл (знаещ)
Публикувано02.04.05 01:22



имам такъв на покрива, върши чудесна работа до късна есен. Пак така е вързан -- с помпа, серпентина и диференциален термостат. Има и електромагнитен клапан, който като спре помпата прекъсва и водната линия, защото иначе през ноща топлата вода тръгва нагоре към колектора и се охлажда. В топлите летни дни прави вряла вода.



Тема Re: Затопляне на вода със соларни панелинови [re: Людмuл]  
АвторCoлap (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 18:00



Здравейте!
Интересува ме този диференциален термостат.Как на практика е изпълнен?



Тема термостатанови [re: Coлap]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано02.04.05 23:27



провери в клуб "електроника" там съм описал как се прави (ако искаш да си го правиш сам) иначе там се посещава от хора които се занимават с електроника ако зададете точно задание някой може да го направи срещу заплащане. ( температурна разлика, да управлява клапан който да спира водата когато не се върти помпата и минимална температура на завъртане ако ще го ползваш в комбинация с нагревател)

Иначе идеята я има във стария вестник "Направи си сам" от 80-те години ако ти се рови - в общи линии това е един операционен усилвател с положителна обратна връзка - и два датчика - в конкретния случай се ползваха диоди.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Затопляне на вода със соларни панелинови [re: Людмuл]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано03.04.05 22:40



Людмиле,и аз имам такава система,но работи без помпа,тъй като монтирах нещо като бойлер на покрива.Навих се обаче да загрявам водата в ел.бойлера и тъй като той е на по ниско ниво от колектора ще монтирам помпа, която създава налягане 0,150 атм.Та въпроса ми е:твоята система директна ли е? и ако е, какви са параметрите на на помпата.Имаш ли компенсационен съд.Слънчевия колектор твое производство ли е,или купен.ПРедварително благодаря.



Тема Re: Затопляне на вода със соларни панелинови [re: митю]  
АвторJanko (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 08:23



prilogenie v slun4evi sistemi i otoplitelni instalacii , sysytoi se ot dva termodat`ika v boilera i kolektora sledi temp. boiler i kolektor i pri razlika vklu4va pompata .. ima malyk display kuydeto se otbelqzva temperaturata v boilera kolektora i zadadenata kogato temp v kolektora e pod 40 gr, nemoge da startira pompata .. prosto e zabranena .. www.heliotechbg.com .. i struva okolo 60 leva mai .. az go izpolzvam za kaminata i boilera !



Тема Re: термостатанови [re: Диaн]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 23:05



otnosno diferencialnia termostat- pravi se ot edna bulgarska firma i struva samo 64lv. mnogo sa dobri. ve4e sme montirali pove4e ot 20 br i ne sme imali problemi.
otnosno klapana za prekysvane na gravita4noto iztivane na boilera ima mnogo hityr trik koito se kazva tolinen trap, ama mnogo malko hora go prilagat sym zabeliazal.
ako niakoi iska pove4e info moge da mi se obadi na GSM:088 907 48 97- Dido



Тема Re: Затопляне на вода със соларни панелинови [re: Janko]  
АвторEnter (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 19:07



Днес 3 май облачно 2 най обикновени колектора с площ 4.3м2 затоплиха 150 литров боилер от 12.30ч при температура 12.3 до 19.00 ч и 45 градуса



Тема Re: Затопляне на вода със соларни панелинови [re: Enter]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 22:14



Ти какво разбираш под обикновен колектор,твое производство или купен такъв.Такава площ,къде е закрепен,защото и аз започнах да правя колектор с площ около 3 м2 ,но като направих рамката и започнах да се плаша как ще я закрепя,да не съборя къщата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.