Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 19.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема изчисление на топлоотделяне на изолациянови  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано25.02.05 12:42



Здравейте.

Дойде газификацията в квартала. Пред мен не стои дилемата дали има смисъл да пускам, ами да сметна топлоотделянето на къщата. Интересува ме има ли модел, според който е възможно да се изчисли топлоотделянето на стаите и времето за загуба на топлина спрямо външнта среда? как може да се замери?


Мерси

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: изчисление на топлоотделяне на изолациянови [re: Mишo Шaмapa]  
Авторpeдниk (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 22:58



http://www.stroitelstvo.bg/img/evro_normi_topl.doc
виж тук



Тема Re: изчисление на топлоотделяне на изолациянови [re: Mишo Шaмapa]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано26.02.05 22:37



Някой може да е направил модел,но самото изчисление е много сложно и невярно.Прости съвети:
1.Сложи си PVC дограма поне двоен стъклопакет.
2.Направи топлоизолация поне с 25 мм.стиропор или друго като не забравяш тавана и пода.Много хора забравят тавана,който обикновенно е бетон и от там изтича цялата топлинна енергия.Бетона е дупка за топлината.Пази те само от вятъра.



Тема Re: изчисление на топлоотделяне на изолациянови [re: Cтapeц]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано02.03.05 17:46



Мерси за отговорите. Всичко е излолирано отдавна. Още не са сложени радиатори обаче. Предлагат ми три варианта за отопление (котли и радиатори), но пукълите от фирмата не могат да обосноват кой ще е най-удачния. Котлите иди дойди, но за радиаторите става проблем, защото има голяма разлика в цените. Гледам на каталога разни цифри за топлоотделяне, но не мога да ги свържа кой модел ще е по-удачен. Защото доколкото разбирам ако сложа някакви по-мощни (и по-скъпи) няма да работят с пълния капацитет и обратното.

М.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: изчисление на топлоотделяне на изолациянови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Sev ()
Публикувано12.03.05 21:32



Щом е изолирано няма да сгрешиш ако сметнеш по около 40 вата на м3
Ако си в София вземи си радиатори от ТермоДизайнТотал 8624546, имат офиси и в страната
100 % от Италия са



Тема Re: изчисление на топлоотделяне на изолация [re: Sev]  
Авторeho (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 19:45



А, ако жилището не е изолирано как трябва да се пресметне, по колко вата на м3?Защото и аз сам на такав хал и не мога да се ориентирам какви радиатори и с по колко елемента да са.Срещал съм различни мнения-едни казват пресмятай по 85 вата на м3, други по 50 вата на м3!



Тема Re:gotowoнови [re: eho]  
АвторEnter (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 13:19



най сигурния начин :
Зимата при -10 навключваш по ел. печка в всяка стая оставяш така 10-12часа да се стабилизира температурата и с помоща на ключовете на печките си докарваш 18градуса после делиш мощноста на площа и си готов
.......от това по точно нема




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.