Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 11.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: ааа , не!нови [re: elektromer]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано08.06.05 22:42



Вервай ми човече ако си същия електромер за който си мисля би трябвало да знаеш къде бачкам (само не го казвай тук) и ако мен ме лъжат волтмерите значи и аз лъжа тук.
В общи линии се изтегля звездния център към фазата която има късо към земя нейното напрежение пада и напреженията яко се размърдват и напрежението между фази редовно се кача над 25 киловолта от 20.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: За заземяването..нови [re: elektromer]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 20:19



След като прегледах лекцията ти правя евала и се надявам с твоите познания да ми помогнеш и на мен.
Става за дълго кабелно трасе и имам проблем с отдадена капацитивна към мрежата.Меренето ми е на СН = 20 кV с MPS-и.
Можеш ли да ме насочиш към някаква литература или някой който да ми помогне да измислим някакви реактори /индуктивен товар/ да неутрализирам тази енергия.Спешно ми е, че плащам глоби а те са по цена на върхова.
Благодаря! Надявам се да ми отговориш.



Тема Re: Погледни въпроса на valнови [re: elektromer]  
Авторza elektromera (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 20:22







Тема за меренетонови [re: val]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано09.06.05 21:06



За меренето имам един конкретен въпрос - как става??? долу-горе опиши моля те каква е постановката - 20 киловолта захранване къде е меренето на 20-те киловолта после най-вероятно имаш траф, трафа колко е и има ли натоварване, имаш ли компенсация на енергията и къде мериш за компенсацията. Много питам ама ако се замислиш много са въпросителните.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: ааа , не!нови [re: Диaн]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 22:00



Неутралата че се мести спрямо земя е вярно , само че от това ниското напрежение не "усеща" нищо!
А междуфазното напрежение се повдига само ако "аварията земя" е през дъга!



Тема Re: За заземяването..нови [re: val]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 00:12



Дай малко повече информация.
Какво значи множественото число на електромерите?
Нали става въпрос за статичен?
Той показва всичко , значи щом са повече от един , то и захранващите изводи 20 киловолта са повече от един , така ли е?

Колко е дълго кабелното трасе и каква точно е ситуацията?

Електромера е далече от обекта ти и до там има дълъг кабел 20 киловолта , така ли?

Или пък говориш за дълги кабели НН?

Опиши цялото захранване + твоите съоражения.

Какви са консуматорите?

Каква е консумацията ти?

Имаш ли кондензаторни батерии , да не би там да е проблема и да се прекомпенсира?

Ако имаш кондензаторни батерии , да не би електромерите да са на едно място , а пък меренето за управлението на кондензаторните батерии да е на съвсем друго?

Изобщо дай повече информация по тези въпроси и всичко друго , за което се сетиш!



Тема Re: За заземяването..нови [re: elektromer]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 17:57



Въводите са два, затова и електромерите са два. Интересува ме само едното. Кабелното подземно трасе е изпълнено със САПеКТ и меренето ни е на СН.На другия край имамтраф 1000 kVA. Товарите са по принцип повече асинхронни двигатели. Проблема според мен е кабела който през ноща,когато е ненатоварена енергийната система връща в мрежата.Просто един голям кондензатор който се изпразва.Като стана въпрос за ККУ имам,но е изключено поради факта ,че ще връщам още повече. Не мога да ти кажа повече от това.Ще ти бъда благодарен ако ми дадеш някаква насока по въпроса.Искам първо да си обясня причината и след това да мисля за практическо решение.А между другото cos f ми е 0,99 до 1.



Тема Re: За заземяването..нови [re: val]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 19:59



Начините са четири:
1.Продаваш кабелите на енергото и електромерите идват при теб.По тоя начин генерираната реактивна енергия няма да се отчита.
2.Пресмяташ каква индуктивна енергия ти е необходима и си правиш специална поръчка за реактор в Кюстендил,който го включваш след работно време.Мисля че става и с двигател,който работи на празен ход през ноща.Но пак е въпрос на сметки и замерване.
3.Минаваш на три сменна работа.
4.Искаш изключване всяка вечер на захранването от подстанцията,но шанса да те отрежат е много вероятен,защото ще скапеш прекъсвачите в п/ст.Ако прекъсвачите в пшодстанцията са твои и са вакуумни няма проблем,но няма да имаш осветление СОТ и др.На АББ прекъсвачите имат ресурс 30000 операции.
Най чистия вариант е втория.



Тема Re: За заземяването..нови [re: val]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано12.06.05 23:01



Та до колкото съм рабрал
Ти имаш 2 включени захранвания (изводи) всяко от които е с собствен електромер някъде извън теб. При теб има най-вероятно 2 прекъсвача с разединители към шината СН а от шината се захранва трафа(високата страна). Така ли е?? Ако е така погледни кой от 2-та електромера ти трупа реактивната - този който е работещ в момента с трафа или този който е закачен просто към неработния "дежурен" извод?? или и двата ???? Просто това ме интерисува за да ти дам конкретен оговор- нощно време знам че се изключва ККУ-то по ред причини ама и трафа като е ненатоварен си е един голям реактор и има много кофти cos fi при празен ход ако не ме лъже паметта отива към 0.3-0.4 на празен ход така че.... поне според мен това което ти се трупа идва от неработния САПЕКТ-а който е ненатоварен в момента.
Иначе моите извинения към СТАРЕЦ ама на 4 километра кабел 1 траф 400 КВА с натоварване около 200 КВА е достатъчен да се трупа не капацитивна а индуктивна енергия на извода. Така че и 3 реактора да сложиш при положение че неработия извод ти трупа енергията няма как да я компенсираш най-много да почнеш да плащаш за индуктивна.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: За заземяването..нови [re: Диaн]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 13:48



Диане,заради тебе си разрових АВВ справочника и се оказва,че за 4 км.кабел 20 kV генерираната капацитивна енергия е 100-150 KVAr.Индуктивния реактанс на кабелите е много по малък в сравнение с въздушните линии.Нямам време да смятам индъктивната мощност на ненатоварен траф 400,но в никакъв случай не може да компенсира тази капацитивна мощност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.